forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Spania! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-spania-2799.html)

tonya 19 ian 2010 18:18:50

Slabutele din Spania!
 
povestea mea despre slabit incepe cand m-am maritat. aveam 55 de kg. am inceput sa pap toate prostiile impreuna cu sotzul...ii era lui pofta de cipsuri, m-i se facea si mie...ii era pofta de cola....hop si eu...am luat in primul an usor cateva kg. apoi au venit anticonceptionalele din cauza carora mi-am dat organismul peste cap....rezultatul? in decurs de un an si un pic am luat 15 kg si am ajuns la 70. nu ma mai pot privi in oglinda, fac depresii nervoase ori de cate ori fac ordine prin dulap si lista poate continua...acum sunt constienta ca trebuie sa slabesc....problema e ca ori de cate ori ma chinui sa slabesc si cumpar cereale integrale, iaurt degresat si restu.....vine sotzul si imi zice ca ii e pofta de samale....si automat pap si eu putin...dar nu se mai poate asa....

ali_lumi 19 ian 2010 18:23:31

Re: mare belea si cu slabitu asta
 
Cel mai greu este inceputul :( Incearca sa te gandesti atunci cand sotului ii este pofta de anumite mancaruri , sa te gandesti si sa spui NU. trebuie sa ma abtin , trebuie sa arata bine , sa incap intr-o rochita sexy sa`mi placa cum arat si mai ales sa fiu sanatoasa. Crede-ma si eu cand i fac prietenului meu sa manance ,cartofi prajiti cu nu stiu ce friptura de te ia toate ametelile de la miros, si la fel ca si sotul tau, pofteste la tot ce-i mai bun , salivez unpic, dar am invatat sa spun NU, si nu zice nimeni ca usor , dar nu te mai gandii, forteazate putin si o sa vezi ca o sa ti poti " modela " incet incet stomacul;). Succes!!!

bia78 17 feb 2010 17:24:02

Slabutele din Spania!
 
Buna, ma numesc Bianca si asi avea nevoie de cateva sfaturi.M-am ingrasat enorm in ultimii 3 ani ,respectiv 20 kg.M-am mutat din Romania in Spania si se pare ca a fost momentul oportun spre dezastru.Acum slabesc foarte greu si ambitia mea nu este prea mare deoarece amtinut tot felul de diete care nu au dat rezultate si m-am ingrasat foarte mult dupa ele.Acum am inceput dieta de 90 zile si sper sa o duc la capat.Spun sper deoarece mai dau cu bota in balta deseori.Am tot citit ca este buna inainte de orice dieta de o perioada de 3 -4 zile de detoxifiere.Asa o fi?Am nevoie de un Click sa vad ca pot slabi!

Slabuta 18 feb 2010 07:50:23

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de bia78 (Post 90334)
Buna, ma numesc Bianca si asi avea nevoie de cateva sfaturi.M-am ingrasat enorm in ultimii 3 ani ,respectiv 20 kg.M-am mutat din Romania in Spania si se pare ca a fost momentul oportun spre dezastru.Acum slabesc foarte greu si ambitia mea nu este prea mare deoarece amtinut tot felul de diete care nu au dat rezultate si m-am ingrasat foarte mult dupa ele.Acum am inceput dieta de 90 zile si sper sa o duc la capat.Spun sper deoarece mai dau cu bota in balta deseori.Am tot citit ca este buna inainte de orice dieta de o perioada de 3 -4 zile de detoxifiere.Asa o fi?Am nevoie de un Click sa vad ca pot slabi!

Bine ai venit printre noi Bianca :)

Dupa parerea mea, detoxifierele se fac primavara, cand sunt si legume, si fructe proaspete, si nu in mijlocul iernii. ;)

Legat de dieta rina, ti-am raspuns si la topicul cu aceasta dieta. :)

Vei slabi daca vei fi constiincioasa si te vei tine de dieta. Rezultatele nu apar peste noapte, iar kilogramele nu pleaca singurele :)

Faci vreun fel de sport/miscare? :)

Se poate orice pe lumea asta, trebuie sa fim puternice si ambitioase >:D<

bia78 18 feb 2010 12:52:21

Re: Slabutele din Spania!
 
Pai stii,la Barcelona e primavara.Au aparut capsunile si multe alte chestii de sezon.Azi avem parte de un soare mununat si vreo 16 grade! Problema mea cu ambitia e de multe ori data peste cap de sotul meu mancacios si pofticios de toate bunataturile ce le pot prepara.E asa greu sa spun nu!Dar voi incerca!Miscarea o incep de azi,ceva aerobic si tae boe.Mersi de incurajari!

geo martinez 29 mar 2010 15:57:07

Re: Slabutele din Spania!
 
salut fetelor eu stau in valencia daca este cineva de acolo si vrea sa vorbim despre diete si tot asa sa lase un mesaj si tinem legatura :)

alexxandra21 07 apr 2010 21:26:07

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
buna... sunt si eu noua pe aici, sper sa ma ajutati sa intru in gasca.
am 21de ani, 162 inaltime si 61 kg si as vrea sa ajung la 52. am tot incercat diete dar renunt prea repede: mancat in oras, pe la prieteni... chiar cautam diete pe internet cand am dat de forumul vostru. mi se pare chiar interesant! sper sa reusim sa slabim impreuna, pentru ca singura ma cam dau batuta prea usor :(

ella29 08 apr 2010 10:17:15

Re: Slabutele din Spania!
 
Buna tuturor! Povestea mea incepe cu ...a fost o data cineva cu 55kg. Si...cand l-a cunoscut pe fat-frumos a luat 15 kg. Cam "mare" bucuria, nu?. Apoi am slabit 10 si acum am luat 3kg. Concluzia...Fat-frumos este acum sotul meu, dar n-as vrea sa ma fii casatorit si cu kilogramele.Concluzia am 63 de kg si as vrea sa ajung la 58....Help meeeeeeee! Dieta mea este stilul mmeu de viata. Nu mananc prajeli, nici bauturi cu gaz, nici fast-food. Mananc sanatos, fac si sport. dar nu mai reusesc sa dau jos kg de 1 an. Sugestii...experimentate?????

Slabuta 09 apr 2010 19:45:01

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Citat:

Anterior postat de alexxandra21 (Post 140574)
buna... sunt si eu noua pe aici, sper sa ma ajutati sa intru in gasca.
am 21de ani, 162 inaltime si 61 kg si as vrea sa ajung la 52. am tot incercat diete dar renunt prea repede: mancat in oras, pe la prieteni... chiar cautam diete pe internet cand am dat de forumul vostru. mi se pare chiar interesant! sper sa reusim sa slabim impreuna, pentru ca singura ma cam dau batuta prea usor :(

Bun venit printre noi :)

Eu zic sa incepi prin a scoate tot ce nu are ce sa caute intr-un regim sanatos de slabire:

Bauturi carbogazose
Fast-food
Dulciuri
Produse cu multe e-uri
Snacksuri
Alimente cu multe grasimi rele

Faci vreun fel de sport?

alexxandra21 10 apr 2010 02:46:43

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
multumesc pentru sfat :)
nu prea am probleme cu alimentatia in ceea ce priveste bauturile carbogazoase, fast food-ul si grasimile... insa marea mea dependenta ramane ciocolata! stiu, e un viciu, insa trebue sa il controlez. am incercat sa elimin consumul de ciocolata, insa de multe ori dadeam gres si cum aveam ocazia topeam cate o jumatate de ciocolata deodata! dar de vreo saptamana consum ciocolata in fiecare zi (o patratica de ciocolata neagra, e mai sanatoasa decat cea cu lapte), asa sper sa nu mai exagerez...
sport fac, cam de doua trei ori pe saptamana si incerc sa tin o dieta care se bazeaza mult pe salate, carne slaba si lactate degresate... dar nici o dieta la mine nu dureaza mai mult de o saptamana... renunt cam repede :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:25:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO