forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011 (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/jurnal-sarcina-toamna-iarna-2011-a-8191.html)

MIRUTZA 17 feb 2011 15:19:35

Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Buna.
Numele meu este Mira si sunt o viitoare mamica ce urmeaza sa nasca in septembrie 2011...mai exact pe 26 septembrie.:)

Daca sunteti gravidute si urmeaza sa aduceti pe lume un bebelus in toamna -iarna anului 2011...va astept aici sa povestim.>:D<

simonet 18 feb 2011 17:12:51

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Draga Mira, am trecut sa te salut si la tine in casuta!!
Iti doresc sa ai partenere de discutii cat mai curand!!
;)

Irina Costas 20 feb 2011 09:01:34

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Buna Mira,tot sg ai ramas in casuta??:-o
nu-i nimic te asteptam pe la noi mai des:)
si un buchet de flori pt inaugurarea casei:)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...OA2jsFuCJZFD_w

MIRUTZA 21 feb 2011 10:38:30

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 532298)
Draga Mira, am trecut sa te salut si la tine in casuta!!
Iti doresc sa ai partenere de discutii cat mai curand!!
;)

Mersi:) Vad ca sunt singurica aici in jurnal...asa ca cred ca voi sta mai mult pe la voi;;)

MIRUTZA 21 feb 2011 10:39:12

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 534502)
Buna Mira,tot sg ai ramas in casuta??:-o
nu-i nimic te asteptam pe la noi mai des:)
si un buchet de flori pt inaugurarea casei:)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...OA2jsFuCJZFD_w

Cred ca o sa vin pe la voi mai des...ca pe la mine prin casuta sunt cam singura;;)

simonet 21 feb 2011 12:34:57

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Te asteptam la noi:)

ariana13 18 mar 2011 10:14:46

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Buna Mirutza,

Si eu sunt o gravidutza ce urmeaza sa aduc pe lume un bebel in toamna 2011, mai precis pe 2 octombrie.
Ma bucur mult ca ai deschis un subiect pe tema asta, este exact ce cautam: o viitoare mamica, sau mai multe viitoare mamici cu care sa pot povesti si care sunt aproximativ in acelasi stadiu ca si mine.
Eu sunt acum in 12 saptamani si...am intrat pe la slabutze sa vad daca sunt ceva postari despre gravidutze caci eu sunt un pic speriata ca o sa ma ingras foarte tare...si as vrea sa monitorizez cat mai bine procesul sa nu...devin...o balenutza dupa sarcina::)) Mentionez ca de abia scapasem de vreo 15 kilograme:)) si acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca ... dusmanul(cantarul) va urca din nou:D

Irina Costas 18 mar 2011 11:42:49

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Buna Ariana!!si felicitari pt minunea din burtica ta:)
sa ai parte de o sarcina usoara si un bebelus sanatos si frumos:)

MIRUTZA 20 mar 2011 13:55:36

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Citat:

Anterior postat de ariana13 (Post 576809)
Buna Mirutza,

Si eu sunt o gravidutza ce urmeaza sa aduc pe lume un bebel in toamna 2011, mai precis pe 2 octombrie.
Ma bucur mult ca ai deschis un subiect pe tema asta, este exact ce cautam: o viitoare mamica, sau mai multe viitoare mamici cu care sa pot povesti si care sunt aproximativ in acelasi stadiu ca si mine.
Eu sunt acum in 12 saptamani si...am intrat pe la slabutze sa vad daca sunt ceva postari despre gravidutze caci eu sunt un pic speriata ca o sa ma ingras foarte tare...si as vrea sa monitorizez cat mai bine procesul sa nu...devin...o balenutza dupa sarcina::)) Mentionez ca de abia scapasem de vreo 15 kilograme:)) si acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca ... dusmanul(cantarul) va urca din nou:D

Buna Ariana:-*.
Bine ai venit pe la noi.
Pana acum, doar noi 2 nastem in toamna lui 2011...eu pe 20 septembrie si tu pe 3 octombrie. De aceea, daca vrei sa vorbesti cu mai multe mamici in devenire, te invitam cu mare drag la "Jurnal de sarcina primavara-vara 2011". Acolo suntem mult mai multe si tot acolo am dat peste niste persoane foarte dragute, care mi-au raspuns mereu la toate intrebarile si cu care am inceput sa leg prietenii.:)

Te asteptam si pe tine pe acolo,cu mare drag!
Nu conteaza ca noi nastem un picut mai tarziu, important e ca avem cu cine ne sfatui.

Te pup!:-*

MIRUTZA 20 mar 2011 14:00:48

Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011
 
Citat:

Anterior postat de ariana13 (Post 576809)
Eu sunt acum in 12 saptamani si...am intrat pe la slabutze sa vad daca sunt ceva postari despre gravidutze caci eu sunt un pic speriata ca o sa ma ingras foarte tare...si as vrea sa monitorizez cat mai bine procesul sa nu...devin...o balenutza dupa sarcina::)) Mentionez ca de abia scapasem de vreo 15 kilograme:)) si acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca ... dusmanul(cantarul) va urca din nou:D

Nu trebuie sa te sperie foarte tare kilogramele in plus.
Uite, eu de cand am ramas gravida, am slabit 2.3 kg si momentan cantarul meu ramane constant, indiferent daca mai mananc si ceva dulce din cand in cand .E adevarata ca fiecare organism e diferit si fiecare sarcina e diferita, dar poate ai noroc si nu te vei ingrasa foarte mult.
Ideal am auzit ca ar fi bine sa iei 12-13 kilograme...acuma depinde si de norocul fiecauia si de felul in care se alimenteaza...si mai ales e important sa nu mananci pentru 2;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:31:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO