forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Suplimente (http://forum.slabute.ro/suplimente/)
-   -   Fat burners (http://forum.slabute.ro/suplimente/fat-burners-5107.html)

cristiniq 16 iul 2010 21:37:18

Fat burners
 
Am pe un site un fat burner care mi-a cam facut cu ochiul...Ati folosit asa ceva? Cunoasteti ceva marci care sa fie bune si ca rezultate si ca pret?
Eu am fost atrasa de acest Fat Burner de la Universal, cred, L-Carnitin si Siluet Bar.

anqutz 16 iul 2010 21:59:25

Re: Fat burners
 
Buna! Tata a folosit maid e mult, dar facea mult sport, 6 antrenamente pe saptamana de forta plus pedala ca sa arda 500 de kcal. A avut efect, dar ti-am zis cat sport facea si avea maaare grija la alimentatie, nu calca deloc stramb.

Eu iti recomand L-Carnitia, e naturala, nu are efecte adverse si protejaza inima.

cristiniq 16 iul 2010 22:20:39

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 257360)
Buna! Tata a folosit maid e mult, dar facea mult sport, 6 antrenamente pe saptamana de forta plus pedala ca sa arda 500 de kcal. A avut efect, dar ti-am zis cat sport facea si avea maaare grija la alimentatie, nu calca deloc stramb.

Eu iti recomand L-Carnitia, e naturala, nu are efecte adverse si protejaza inima.


Asa am auzit si eu, ca e buna L-Carnitina daca se face sport, eu intentionez sa ma apuc de fitness cat se poate de serios si acum imi fac stocuri cu ce imi trebuie. Tin cont de acest pot al tau.
Tatal tau...hmmm...rar auzi asa ceva...
Norocul tau, are cine sa te ajute.

anqutz 16 iul 2010 22:21:44

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 257381)


Asa am auzit si eu, ca e buna L-Carnitina daca se face sport, eu intentionez sa ma apuc de fitness cat se poate de serios si acum imi fac stocuri cu ce imi trebuie. Tin cont de acest pot al tau.
Tatal tau...hmmm...rar auzi asa ceva...
Norocul tau, are cine sa te ajute.

Toate au efect numai daca faci sport, daca nu degeaba le iei. :)

Intr-adevar, noroc cu tata, am invatat multe despre sport de la el.

cristiniq 16 iul 2010 22:35:37

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 257383)
Toate au efect numai daca faci sport, daca nu degeaba le iei. :)

Intr-adevar, noroc cu tata, am invatat multe despre sport de la el.

Perfect de acord cu tine! Sport, alimentatie corespunzatoare, odihna, altfel degeaba incerci.

Este minunat sa ai un tata care sa-ti fie alaturi...

maryo 18 aug 2010 08:06:02

Re: Fat burners
 
Fara alimentatie corespunzatoare, toate suplimentele sunt in zadar.
Am incercat de a lungul timpului o gramada de suplimente, combinatii de suplimente etc.
L-cartinina intradevar este inofensiva pt organism, din pacate si efectele sunt mediocre. Se poate observa o oarecare scadere in greutate doar in colaborare cu un program cardio foarte intens. Singurul avanyaj este o mica accelerare a pulsului in momentul in care depui efort.
Personal am incercat L-carnitin la pliculet si nu mi-a placut trebuie dozat cu o cantitate prea mare de apa pentru a nu provoca dureri de stomac si L-carinit la sticla de 0.5litri (imi cumparasem 1 bax:D) pe care o beam ca pe apa si deasemenea rezultate modeste.
Din pacate nu exista suplimentul, batonul minune totul realizandu-se doar prin munca si mult efort.

anqutz 18 aug 2010 10:05:36

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de maryo (Post 293264)
Fara alimentatie corespunzatoare, toate suplimentele sunt in zadar.
Am incercat de a lungul timpului o gramada de suplimente, combinatii de suplimente etc.
L-cartinina intradevar este inofensiva pt organism, din pacate si efectele sunt mediocre. Se poate observa o oarecare scadere in greutate doar in colaborare cu un program cardio foarte intens. Singurul avanyaj este o mica accelerare a pulsului in momentul in care depui efort.
Personal am incercat L-carnitin la pliculet si nu mi-a placut trebuie dozat cu o cantitate prea mare de apa pentru a nu provoca dureri de stomac si L-carinit la sticla de 0.5litri (imi cumparasem 1 bax:D) pe care o beam ca pe apa si deasemenea rezultate modeste.
Din pacate nu exista suplimentul, batonul minune totul realizandu-se doar prin munca si mult efort.

Nici nu are efect L-Carnitina fara sport. :) Dar cica ocoleste glicogenul din muschi si "sare" direct la rezervele de grasimi. Ceea ce nu e chiar de colea.

sunshine 18 aug 2010 10:14:03

Re: Fat burners
 
Anqutz la plafar gasesc L-Carnitia?

anqutz 18 aug 2010 10:16:13

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 293505)
Anqutz la plafar gasesc L-Carnitia?

N-am cautat, nu cred. :) Dar la sala unde faci tu aerobic nu vand?

sunshine 18 aug 2010 10:36:15

Re: Fat burners
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 293508)
N-am cautat, nu cred. :) Dar la sala unde faci tu aerobic nu vand?

:-/La asta nu m am gandit. O sa intreb acolo


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:17:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO