forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Suplimente (http://forum.slabute.ro/suplimente/)
-   -   Garcinia (http://forum.slabute.ro/suplimente/garcinia-719.html)

hellene 07 iun 2009 17:53:34

Garcinia
 
eu am inceput de la 1 iunie sa iau detoxifiant din fructe de soc. dar.....sunt dezamagita de faptul ca nu pot sa tin dieta mereu, si mai ales nu mereu reusesc sa stau nemancata dupa ora 18.:((
nu stiu deloc cum sa fac sa nu mai mananc dupa ora 18. reusesc pana la 22, cand i se face pofta lui ficioru-miu de....ciocolata sau de pizza.
si tot alergatul meu s-a dus pe apa sambetei. si sper ca zilele acestea in care aproape termin o sticla de detoxifiant, sa nu fi indurat degeaba gustul oribil. numai cand imi amintesc imi vine sa vars.
de pe 1 iunie am inceput, timp in care in 2 zile am dat gres total - am mancat peste ora 18. restul.....a fost bine, dieta, sport si fara mancare peste ora 18. dar in cele doua zile...am mancat pizza, cartofi prajiti si ciocolata. b-):((
nu stiu ce sa ma fac!!!!!! ma gandeam sa incerc GARCINIA - pentru a stopa pofta de mancare. a luat cineva? stie daca are efect?

Slabuta 07 iun 2009 18:03:42

Re: Ceai de soc te ajuta sa scapi de kilogramele in plus
 
Citat:

Anterior postat de hellene (Post 10238)
eu am inceput de la 1 iunie sa iau detoxifiant din fructe de soc. dar.....sunt dezamagita de faptul ca nu pot sa tin dieta mereu, si mai ales nu mereu reusesc sa stau nemancata dupa ora 18.:((
nu stiu deloc cum sa fac sa nu mai mananc dupa ora 18. reusesc pana la 22, cand i se face pofta lui ficioru-miu de....ciocolata sau de pizza.
si tot alergatul meu s-a dus pe apa sambetei. si sper ca zilele acestea in care aproape termin o sticla de detoxifiant, sa nu fi indurat degeaba gustul oribil. numai cand imi amintesc imi vine sa vars.
de pe 1 iunie am inceput, timp in care in 2 zile am dat gres total - am mancat peste ora 18. restul.....a fost bine, dieta, sport si fara mancare peste ora 18. dar in cele doua zile...am mancat pizza, cartofi prajiti si ciocolata. b-):((
nu stiu ce sa ma fac!!!!!! ma gandeam sa incerc GARCINIA - pentru a stopa pofta de mancare. a luat cineva? stie daca are efect?

Buna Helenne si bine ai venit. :)
Eu nu am luat garcinia, poate sunt alte fete care l-au folosit si iti vor putea spune mai multe. :)

Bea mai multa apa si iti vei mai taia pofta de mancare. :)

Am dat o cautare pe net si uite ce am gasit:

Citat:

Am cumparat produsul Garcinia Gambogia si nu are nici un efect( de a slabi) doar mi-e greata si nu mai simt deloc bine de la stomac. Cum se administreaza totusi?inainte sau dupa masa?
Mi-am pus mari sperante in aceste pastilute" minune", dar degeaba.Reclama am primit-o printr-o alta firma care le comercializeaza. Teapa!!!!!!!!!au fost mul, mult mai scumpe.

mishutza 07 iun 2009 18:16:06

Re: Garcinia
 
Hellene,poate ar trebui sa incepi prin a-ti dezobisnui toata familia de mancat asa de tarziu.O viata am mancat cina la 22,apoi ne-am impus sa nu mai mancam,dar pana nu am ajuns sa avem un program regulat de mancare nu am reusit.Asa ca luam cina in jur de 17,maxim 18,umplem burtica si apoi e ok.Pe la 22 noi mergem si la nani,asa ca nu mai e timp de inca o cina.Daca e totusi musai,mai bagam un fruct,sau eu prefer un iaurt,ca umple burta mai bine.
Acum depinde si la ce ora te culci,ca daca te culci la 2 noaptea,e ok sa mai mananci putin la 22.Si e sanatos si pt fiul tau sa nu mai manance asa de tarziu.
Din experienta mea vasta si dauneatoare iti spun ca nimic nu te va ajuta sa slabesti fara a iti controla felul de mancare si putin sport.Nici un ceai de slabit,nici o pastila minune,nici o dieta infometatoare.Poate vei da jos 2,3 kg,8,stiu ei cate,da riscul de a le pune inapoi e prea mare ca sa merite asumat.

Luna 07 iun 2009 19:42:09

Re: Garcinia
 
Garcinia-una din miraculoasele pastile ce o fabuloasa nutritzionista mi le-a recomandat :D fara analize, fara sa ma intrebe ce alte probleme de sanatate am, doar asa, ca eram la ea in cabinet si ii platisem consultatia.

Nu m-au ajutat la nimic, nici pastila, nici nutritionista. :D
Pana nu am facut sport, nu am scazut in greutate.
Asta e experienta mea cu garcinia.
Ah-si elixirul de soc l-am luat. In afara de faptul ca imi venea sa vomit de la gustul lui, nu-mi aduc aminte sa fii avut vreun efect asteptat. Daca ar fi fost ceva spectaculos, cu siguranta mi-as fi adus aminte :)

Marlin 17 oct 2009 15:46:18

Re: Garcinia
 
De ce sa nu mananci dupa ora 18?

angela av 10 mai 2010 10:28:02

Re: Garcinia
 
de ce nu incerci cu ceai de soc..inca putin si infloreste..poti culege si e foarte bun cu lamaie,taie pofta de mancare si tine si raceala la distanta.....iar mancatul dupa ora22 nu e sanatos pt.baiatul tau,o sa creasca si asa o sa se obisnuiasca sa manace ...............

alix71 11 mai 2010 12:53:41

Re: Garcinia
 
am reusit sa dau jos un kg...ce mult ma bucur!!!!!!!dar nu mai mananc nimic dupa ora 18.cu timpul te obisnuiesti.

nykpa 11 dec 2011 18:46:40

Re: Garcinia
 
La acest subiect nu s-a mai scris de mult. Eu am luat pentru o perioada de 7 zile pastila de slabit Garcinia. Este naturala tot ce vrei. Am cumparat-o de la Plafar. Doamna de acolo mi-a recomandat sa o iau in combinatie cu spirulina, deoarece garcinia te epuizeaza fizic. Da am slabit vreo 2 kg dar a inceput sa-mi cada parul in timpul baii. Nu foarte mult dar mult mai multe fire decat de obicei si m-am cam speriat si nu l-am mai luat. acum nu mai mananc dupa ora 18.00-19.00. am fost la masa la parintii mei si nu am mancat, familia mea daca mananca dupa ora 19.00 eu nu pun in gura nimic. In timpul zilei mananc orice(dulce, mancare gatita, fructe etc...) si in felul acesta am slabit 1.5 kg la interval de 2 saptamani. Ma cantaresc in fiecare dimineata iar daca vad ca am luat ceva grame in ziua precedenta incerc sa ma retin de la mancarurile care m-ar putea ingrasa......Cam asta am vrut sa zic.....
PS.daca ma intrebati de ce nu tin dieta,ei bine eu gatesc in fiecare zi, sotului meu trebuie sa-i pun pachet de mancare la servici (mancarea trebuie sa fie consistenta adica sa aibe carne, garnitura, salata). Ganditi-va cum e sa gatesti in fiecare zi si sa nu mananci nimic...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:29:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO