forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Suplimente (http://forum.slabute.ro/suplimente/)
-   -   Pudra Proteica Whey (http://forum.slabute.ro/suplimente/pudra-proteica-whey-9818.html)

Trixy26 25 iul 2011 18:34:47

Pudra Proteica Whey
 
Vroiam sa intreb daca a incercat cineva pudra proteica s au shake proteic (adik pudra proteica cu lapte ) ?

mishutza 25 iul 2011 18:53:22

Re: A incercat cineva Pudra Proteica Whey s au alta marca
 
La ce te referi anume?Incercat la ce?sau in ce scop?

Trixy26 26 iul 2011 07:47:55

Re: Pudra Proteica Whey
 
Da ,ma refer daca a luat cineva . Sunt o completare a alimentatiei mai ales cand faci sport pt tonifierea musculaturi .

MCS 27 iul 2011 15:47:02

Re: Pudra Proteica Whey
 
Trixy, depinde in ce plan alimentar zilnic incluzi pudra proteica, cat si ce fel de sport faci si care e scopul urmarit. Nu se ia pentru "tonifiere".

Trixy26 27 iul 2011 17:53:15

Re: Pudra Proteica Whey
 
Eu vreau sa mi fac batoane cu cereale si pudra proteica , si as vrea sa imi fac shake (cum este shakeology ) dupa antrenament (fac Insanity , mai am putin si termin programul si vreau sa il reiau si sa fac si alceva impreuna cu el ):D si simt ca am nevoie de ceva in plus ca sunt cam epuizata (am luat si vitamine cu minerale si mi au facut bine , ca o completare a dietei) . Eram curioasa daca a mai luat cineva atat :) . Plan alimentar f sanatos , fara prajeli , dulciuri etc , pap cat pot de sanatos :) , miscare zilnic (in afara de duminica , dar si atunci ma duc in parc cu bicicleta s au rolele ;)) ), si Da vreau muschi :D :x sa se vada putin asa ;;).

anqutz 10 aug 2011 22:18:36

Re: Pudra Proteica Whey
 
Eu am luat aminoacizi o perioada scurta si se vedea diferenta.

mishutza 10 aug 2011 22:23:26

Re: Pudra Proteica Whey
 
Trixy,un supliment proteic te ajuta oricumSi daca faci sport oricum ar trebui sa il iei.Cel putin esti sigura ca ii dai corpului tau destula proteina si muschii au cu ce se hrani.
Deci ia cu incredere,fa-ti sportul frumos si sigur se vor vedea diferente.E posibil sa te simti obosita pentru ca nu ai mancat destula proteina din mancare.
De la noi din casa nu lipseste proteina,la inceput lua doar barbatul,acum e si prietena mea.:DSi cunosc deja cand am nevoie de ea,cand mananc prost si fac sport in special.Si eu o mai beau ca are gust bun si ma scapa de pofta de dulce:D

blackadderess 02 sep 2011 01:04:07

Re: Pudra Proteica Whey
 
Buna, eu iau adesea pudra de proteine​​. Desi nu este nevoie de un shake de dupa antrenament dacă dieta ta de baza este in regula, dar mie mi se par chiar placute si le prefer in defavoarea unei inghetate McDonalds de exemplu. De multe ori amestec doar pudra de proteine ​​cu iaurt / brânză cottage sau lapte (semi)degresat şi fie il consum ca pe un milkshake sau bag la congelator si obtin o ingheţata cu un gust fantastic si super nutrititva. Pe langa asta, este si foarte ieftin / portie dacă iti cumperi 2-2.5 kg si iti ajunge mult timp. Sunt uimita ca majoritatea femeilor cu pofta de dulce nu s-au prins de solutia asta.

Eu aproape ca mi-am epuizat stocul actual si cercetez noi arome la preturi best deal.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:55:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO