forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   Aerobicul ingrasa? (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/aerobicul-ingrasa-10337.html)

madel 27 sep 2011 19:04:37

Aerobicul ingrasa?
 
Deci,care este problema mea:
de 3 saptamani am inceput sa fac sala: aerobic pentru picioare,fesieri si abdomen,pilates si yoga . Programul este foarte bun, zic eu,pentru ca in fiecare seara este alt antrenament,deci nu ma plictisesc.
DAR: nu slabesc,ba chiar am pus un kilogram! Si eu vroiam sa slabesc! Bine, ma simt excelent, corpul a inceput sa arate bine, adica nu mai am burtika lasata dar...blugii plesnesc pe mine! Adica aveam rezultate mai bune la slabit cand tineam doar dieta,fara sport.
Si nu vreau sa renunt,pentru ca imi place de mor la sala si antrenoarea este foarte motivanta si foarte buna in ceea ce face.
Ei,ce este de facut? Recunosc ca nu am mancat doar piept de pui si branza de vaci,dar eu oricum nu fac excese de felul meu...ar trebui sa mananc mai putin? Voi cum faceti?
:x
Am uitat sa precizez ca fac sport de 4 ori pe saptamana,cate o ora.

anqutz 27 sep 2011 19:06:54

re: Aerobicul ingrasa?
 
Ai mai pus niste muschiuleti. Dar nu te-ai ingrasat, ba chiar tu recunosti ca arati mai bine. ;) O sa scapi si de grasime si o sa vezi musculatura frumoasa la picioare.

Cat despre dieta, fi ft ordonata si o sa ai rezultatele cele mai bune.

loralin 27 sep 2011 19:15:53

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Aerobicul cu siguranta slabeste si formeaza un aspect frumos al corpului per total >:D<!

madel 27 sep 2011 19:55:24

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Conteaza daca sunt si inainte de menstruatie?

S-au facut muschi atat de repede?

Dar cand o sa se vada la cantar? Sau nu se vede? Nu ca m-ar deranja sa arat cum vreau eu si sa am mai multe kile, dar mi se pare ciudat sa plesneasca pantalonii pe mine!

just21 27 sep 2011 19:55:56

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de madel (Post 803318)
Deci,care este problema mea:
de 3 saptamani am inceput sa fac sala: aerobic pentru picioare,fesieri si abdomen,pilates si yoga . Programul este foarte bun, zic eu,pentru ca in fiecare seara este alt antrenament,deci nu ma plictisesc.
DAR: nu slabesc,ba chiar am pus un kilogram! Si eu vroiam sa slabesc! Bine, ma simt excelent, corpul a inceput sa arate bine, adica nu mai am burtika lasata dar...blugii plesnesc pe mine! Adica aveam rezultate mai bune la slabit cand tineam doar dieta,fara sport.
Si nu vreau sa renunt,pentru ca imi place de mor la sala si antrenoarea este foarte motivanta si foarte buna in ceea ce face.
Ei,ce este de facut? Recunosc ca nu am mancat doar piept de pui si branza de vaci,dar eu oricum nu fac excese de felul meu...ar trebui sa mananc mai putin? Voi cum faceti?
:x
Am uitat sa precizez ca fac sport de 4 ori pe saptamana,cate o ora.

Buna, exact asa am patit si eu in timp ce mergeam la sala..In loc sa slabesc am pus 2 kg pe mine...Eu zic sa incerci si cu mancatul si daca vezi ca tot pui pe tine mai bine renunti si cauti alt sport.Eu asa am facut!.BAFTA!!:-*:-*

jessik 27 sep 2011 20:00:37

Re: Aerobicul ingrasa?
 
aerobicul slabeste.. si dif de un kg poate fi de la mai multe cauze. retinere de apa..sau inainte de ciclu. si poate ti s-au format putin muschii daca inainte nu erai obishnuita.depinde cum itit simti tu carnea.eu nu prea am mai facut sport si deja is mai moale, inainte eram f tare la cOApase

Alexik 27 sep 2011 20:17:42

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Aerobicul nu ingrasa 100%.Poate simti ca plesnesc pantalonii de pe tine pentru ca ti s-au umflat (MOMENTAN) picioarele:).in fond..ce conteaza cate kg ai atunci cand arati bine?!
Continua cu aerobicul..a face sala e diferit de a face aerobic:).Cu sala nu slabeam cu exercitiile de aerobic acasa da.

DrIulia2010 27 sep 2011 20:18:29

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de madel (Post 803318)
Deci,care este problema mea:
de 3 saptamani am inceput sa fac sala: aerobic pentru picioare,fesieri si abdomen,pilates si yoga . Programul este foarte bun, zic eu,pentru ca in fiecare seara este alt antrenament,deci nu ma plictisesc.
DAR: nu slabesc,ba chiar am pus un kilogram! Si eu vroiam sa slabesc! Bine, ma simt excelent, corpul a inceput sa arate bine, adica nu mai am burtika lasata dar...blugii plesnesc pe mine! Adica aveam rezultate mai bune la slabit cand tineam doar dieta,fara sport.
Si nu vreau sa renunt,pentru ca imi place de mor la sala si antrenoarea este foarte motivanta si foarte buna in ceea ce face.
Ei,ce este de facut? Recunosc ca nu am mancat doar piept de pui si branza de vaci,dar eu oricum nu fac excese de felul meu...ar trebui sa mananc mai putin? Voi cum faceti?
:x
Am uitat sa precizez ca fac sport de 4 ori pe saptamana,cate o ora.


Sub nici o forma aerobicul sau orice alt tip de antrenament nu ingrasa,intr-adevar dupa o perioada de X saptamani/lun(in functie de tipul de antrenament,organism) de antrenamente corecte si alimentatie echilibrata grasimea se va transforma in muschi,cantarul poate arata mai mult,ceea ce nu e de speriat,in timp greutatea se va stabiliza.

Alexik 27 sep 2011 20:19:16

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de madel (Post 803357)
Conteaza daca sunt si inainte de menstruatie?

S-au facut muschi atat de repede?

Dar cand o sa se vada la cantar? Sau nu se vede? Nu ca m-ar deranja sa arat cum vreau eu si sa am mai multe kile, dar mi se pare ciudat sa plesneasca pantalonii pe mine!

Conteaza enorm.Eu de ex sunt inainte de menstra si am cu un kg mai mult:Psi ma simt si maaai umflata mai ales la burta..
Si da , e posibil si sa se fi facut muschi..asa ca din astea 2 motive n-ai de ce sa-ti faci griji ca te ingrasa aerobicul

Sand 27 sep 2011 20:20:35

Re: Aerobicul ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de madel (Post 803357)
Conteaza daca sunt si inainte de menstruatie?

S-au facut muschi atat de repede?

Dar cand o sa se vada la cantar? Sau nu se vede? Nu ca m-ar deranja sa arat cum vreau eu si sa am mai multe kile, dar mi se pare ciudat sa plesneasca pantalonii pe mine!

Conteaza da... poti sa te balonezi un pic. Nu se fac muschi in 3 saptamani, incepe sa se topeasca usor din grasime. La cantar se va vedea cand o fi sa fie, nu e la toti la fel. Tine-o tu asa vreo 6 luni si spune-ne dupa aia ce si cum. Fa-ti o poza mai la nudul gol in chilotei asa pentru tine...si dupa 6 luni mai fa-ti una in aceeasi pozitie si compara-le. Succes si da-i inainte!(dupa aia ne pui pozele pe site si ne rupi gura!!!:))

Salut....ca am uitat sa zic.:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:15:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO