forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   Cine a facut aerobic? (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/cine-facut-aerobic-9714.html)

Floriana Simona 16 iul 2011 08:00:10

Cine a facut aerobic?
 
Buna slabutelor.Vreau si eu sa va intreb daca a mai facut cineva aeRobicul din videoclipul acesta?
‪Aerobic - Abdomen(1)‬‏ - YouTube
Cum vi se pare?Au dat rezultate,dupa cat timp?

bvb 16 iul 2011 10:35:55

re: Cine a facut aerobic?
 
ca sa faci toate exercitiile alea iti trebuie mai intai mult timp... 1-2 luni??? poate...apoi trebuie facute o serie de abdomene in fiecare zi..chiar daca nu tot programul ...si in final, sa zicem ca impreuna cu o dieta drastica....si aici ma refer la mancare ffffffoarte sanatoasa (CU INDICI GLICEMICI PANA IN 30-40) in 3-4 luni o sa ai un abdomen plat si tonifiat. succes!

Georgii 16 iul 2011 10:58:41

re: Cine a facut aerobic?
 
Eu l'am facut de 3-4 ori saptamana trecuta,dar m'am lasat ca e plictisitor pentru mine.Urasc sa fac mereu acelasi lucru.:))
Dar e eficient daca il practici 2-3 luni pe langa tae'bo cardio sau ce iti place tie.Ti'l recomandb-).

Floriana Simona 16 iul 2011 11:07:26

Re: Cine a facut aerobic?
 
Eu nu ma prea plictisesc de ex si o sa le fac pe acestea pt ca nu pot sa fac tae-bo:(.Multumesc frumos.

Georgii 16 iul 2011 11:44:46

re: Cine a facut aerobic?
 
De ce nu incerci cardio kickboxing sau turbo jam?:D

Floriana Simona 16 iul 2011 11:53:59

re: Cine a facut aerobic?
 
Nu stiam nimic de exercitiile acestea:P dar le incerc chiar acum mai ales cardio kickboxing.La tine au dat rezulatete?De cate ori le faci pe saptamana.Multumesc frumos!

Floriana Simona 16 iul 2011 12:08:21

re: Cine a facut aerobic?
 
Nu pot a le fac:((( nu pot sa-mi coordonez mainile sa se miste in acelasi timp cu picioarele:((.Nu mia suport:((

LicuriciColorat 16 iul 2011 13:30:56

re: Cine a facut aerobic?
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 724737)
Nu pot a le fac:((( nu pot sa-mi coordonez mainile sa se miste in acelasi timp cu picioarele:((.Nu mia suport:((

incerca sa te calmezi
nimeni nu le'a putut face dupa prima sendinta
iti trebuie 1-2 saptamani pana te sincronizezi,ai rabdare:)

Flavia13 29 ian 2012 20:14:53

Cat se slabeste cu aerobic facut de 3 ori/sapt?
 
este pe aici vreo slabuta care a mers la aerobic? as dori sa stiu in cat timp slabesti mergand la aerobic de 3 ori pe saptamanaa.. va rog. astept cat mai multe raspunsuri :*

deadcountess 29 ian 2012 20:40:03

re: Cat se slabeste cu aerobic facut de 3 ori/sapt?
 
Citat:

Anterior postat de Flavia13 (Post 916806)
este pe aici vreo slabuta care a mers la aerobic? as dori sa stiu in cat timp slabesti mergand la aerobic de 3 ori pe saptamanaa.. va rog. astept cat mai multe raspunsuri :*

Un raspuns exact nu se poate da, depinde mult de la om la om, in plus depinde si de alimentatie.
O formula cat de cat realista ar fi sa vezi pe calculatorul de calorii cat consuma o ora de aerobic la greutatea ta. Pt a scadea un kilogram iti trebuie un consum de 7000 calorii. Imparti 7000 la suma obtinuta din calculatorul de calorii si vezi de cate ore de aerobic ai nevoie pt a slabi un kg. Asta e valabil in conditiile in care mananci la fel ca si pana acum.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:24:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO