forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   P90X sau Insanity? (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/p90x-sau-insanity-10217.html)

Roxana44 10 sep 2011 08:44:25

P90X sau Insanity?
 
Dupa o alta toana de a mea m-am apucat de Insanity, a trecut o saptamana de cand fac si am facut niste cercetari si despre p90x. Sunt obsedata de felul cum arat :"> si nu stiu ce program sa aleg pentru a-mi tonifia corpul si de a scapa de cm nedoriti. Deci ce credeti, P90X sau Insanity?;;)

mkarina 10 sep 2011 08:55:24

Re: P90X sau Insanity?
 
hei!in aceeasi situatie ca tine sunt si eu:*.si ma gandeam si la kangoo jumps!:d

Roxana44 10 sep 2011 09:06:14

Re: P90X sau Insanity?
 
Citat:

Anterior postat de mkarina (Post 785926)
hei!in aceeasi situatie ca tine sunt si eu:*.si ma gandeam si la kangoo jumps!:d

m-am uitat acum la un clip cu cangoo jumps
pare distractiv dar pacat ca nu pot sa fac si acasa:))

Shania 10 sep 2011 10:37:18

Re: P90X sau Insanity?
 
Buna Roxana,

Eu am o saptamana de cand caut tot felul de programe si inca nu stiu de ce sa ma apuc. Mi-ar placea tare mult sa ma apuc si eu de Insanity, P90X- mi se pare mai greu din ce-am vazut dar nu m-am uitat la toate filmuletele si e posibil sa fie o parere eronata. In schimb, am descoperit Turbo Jam cu Chalean, am descarcat de pe torent programul si vreau sa spun ca-s uimita de tipa aceasta. Are asa o atitudine, te te face sa mananci sport pe paine si te impulsioneaza sa nu renunti. Exercitii usoare, dar foarte eficiente din cate-am observat.

Inca mai am de dat cateva kg jos si de Insanity m-as apuca atunci cand sunt impacata cu rezultatele obtinute si as face mai mult pentru definirea muschilor, tonifiere. Personal, ti-as recomanda sa incerci cu Insanity si daca sunt zile cand poti face mai mult sport, sa faci si cateva din P90X.:-*

Roxana44 10 sep 2011 12:27:41

Re: P90X sau Insanity?
 
Citat:

Anterior postat de Shania (Post 786026)
Buna Roxana,

Eu am o saptamana de cand caut tot felul de programe si inca nu stiu de ce sa ma apuc. Mi-ar placea tare mult sa ma apuc si eu de Insanity, P90X- mi se pare mai greu din ce-am vazut dar nu m-am uitat la toate filmuletele si e posibil sa fie o parere eronata. In schimb, am descoperit Turbo Jam cu Chalean, am descarcat de pe torent programul si vreau sa spun ca-s uimita de tipa aceasta. Are asa o atitudine, te te face sa mananci sport pe paine si te impulsioneaza sa nu renunti. Exercitii usoare, dar foarte eficiente din cate-am observat.

Inca mai am de dat cateva kg jos si de Insanity m-as apuca atunci cand sunt impacata cu rezultatele obtinute si as face mai mult pentru definirea muschilor, tonifiere. Personal, ti-as recomanda sa incerci cu Insanity si daca sunt zile cand poti face mai mult sport, sa faci si cateva din P90X.:-*

Hey:-* am auzit si eu de Turbo Jam si chiar o sa incerc cateva filmulete imediat ce le descarc. Ai slabit si in cm cu el?
Sincer nu as renunta la Insanity chiar daca as face P90X. Am vazut ca la P90x iti trebuie si niste echipamente care sincer eu nu le am totusi as incerca sa fac in paralel si cateva de acolo.

Shania 10 sep 2011 14:42:37

Re: P90X sau Insanity?
 
Citat:

Anterior postat de Roxana44 (Post 786122)

Hey:-* am auzit si eu de Turbo Jam si chiar o sa incerc cateva filmulete imediat ce le descarc. Ai slabit si in cm cu el?
Sincer nu as renunta la Insanity chiar daca as face P90X. Am vazut ca la P90x iti trebuie si niste echipamente care sincer eu nu le am totusi as incerca sa fac in paralel si cateva de acolo.

Turbo Jam, abia de luni ma apuc de program. Am facut din el doar workout-ul de curiozitate ca acum 3 zile am descoperit tipul asta de antrenament cu Chalene si m-am uitat doar la filmulete, le-am analizat, i-am citit kict startul de 10 zile si tot ce mai avea la documentatie ca sa ma familiarizez.
In schimb, in luna mai si putin din iunie, am facut rockin` body cu Shaun T, care vreau sa spun c-a dat rezultate vizibile si in prima sapt am dat 2 cm pe solduri si-am ramas uimita.
De luni voi incepe din nou sa ma tin de un tip de antrenament cap coada si mi-e gandul doar la rockin` si turbo jam + brazil butt lift iarasi e o optiune interesanta din ce-am citit pe ici colo. Astea ce le-am mentionat acum, consider ca-s cele mai eficiente pentru a da din cm in primul rand, insa oricum se modeleaza corpul frumos si uniform.

Eu oricum, iti sugerez Insanity. Iar Turbo Jam, poti face optional ca nu-s lungi filmuletele. Workout-ul de exemplu are 20 minute, si e extrem de placut. Iti pune bratele, picioarele, tot, tot in miscare. :x

Daca descarci turbo jam sa citesti ce ai la documente si astept un feedback. >:D< Te pup!


happygirldiana 10 sep 2011 15:00:22

Re: P90X sau Insanity?
 
Citat:

Anterior postat de Shania (Post 786207)
Turbo Jam, abia de luni ma apuc de program. Am facut din el doar workout-ul de curiozitate ca acum 3 zile am descoperit tipul asta de antrenament cu Chalene si m-am uitat doar la filmulete, le-am analizat, i-am citit kict startul de 10 zile si tot ce mai avea la documentatie ca sa ma familiarizez.
In schimb, in luna mai si putin din iunie, am facut rockin` body cu Shaun T, care vreau sa spun c-a dat rezultate vizibile si in prima sapt am dat 2 cm pe solduri si-am ramas uimita.
De luni voi incepe din nou sa ma tin de un tip de antrenament cap coada si mi-e gandul doar la rockin` si turbo jam + brazil butt lift iarasi e o optiune interesanta din ce-am citit pe ici colo. Astea ce le-am mentionat acum, consider ca-s cele mai eficiente pentru a da din cm in primul rand, insa oricum se modeleaza corpul frumos si uniform.

Eu oricum, iti sugerez Insanity. Iar Turbo Jam, poti face optional ca nu-s lungi filmuletele. Workout-ul de exemplu are 20 minute, si e extrem de placut. Iti pune bratele, picioarele, tot, tot in miscare. :x

Daca descarci turbo jam sa citesti ce ai la documente si astept un feedback. >:D< Te pup!


Este foarte eficient Turbo Jam,de asemenea si Turbo Fire.Eu numai pe astea le fac de cateva luni bune.Doar la inceputul dietei am facut vreo 2 sapt Zumba si vreo o sapt Tae bo,apoi am descoperit exercitiile lui Chalene,exercitiile minune.Vi le recomand:)

Roxana44 11 sep 2011 07:27:40

Re: P90X sau Insanity?
 
Citat:

Anterior postat de Shania (Post 786207)
Turbo Jam, abia de luni ma apuc de program. Am facut din el doar workout-ul de curiozitate ca acum 3 zile am descoperit tipul asta de antrenament cu Chalene si m-am uitat doar la filmulete, le-am analizat, i-am citit kict startul de 10 zile si tot ce mai avea la documentatie ca sa ma familiarizez.
In schimb, in luna mai si putin din iunie, am facut rockin` body cu Shaun T, care vreau sa spun c-a dat rezultate vizibile si in prima sapt am dat 2 cm pe solduri si-am ramas uimita.
De luni voi incepe din nou sa ma tin de un tip de antrenament cap coada si mi-e gandul doar la rockin` si turbo jam + brazil butt lift iarasi e o optiune interesanta din ce-am citit pe ici colo. Astea ce le-am mentionat acum, consider ca-s cele mai eficiente pentru a da din cm in primul rand, insa oricum se modeleaza corpul frumos si uniform.

Eu oricum, iti sugerez Insanity. Iar Turbo Jam, poti face optional ca nu-s lungi filmuletele. Workout-ul de exemplu are 20 minute, si e extrem de placut. Iti pune bratele, picioarele, tot, tot in miscare. :x

Daca descarci turbo jam sa citesti ce ai la documente si astept un feedback. >:D< Te pup!


Am descarcat deja programul si am vazut cateva filmulete. Chalene pare destul de energica si din cate am vazut o sa obosesc in maxim 15 minute. M-am obisnuit cu Insanity care dupa o tura de antrenament iti da si o pauza de cateva secunde, dar la turbo jam nu cred ca te lasa sa iti revii o secunda:)).
Am facut hip hop abs doar cateva filmulete si abia aseara am facut si primul filmulet de la rockin body. Partea proasta era ca deja eram obosita dupa 33 minute de Insanity si abia ma tineam dupa miscarile lui Shaun:">

Shania 11 sep 2011 10:20:18

Re: P90X sau Insanity?
 
Pana la urma sport sa fie. :)
La rockin` body, filmuletul nr. 6 hardcore abs, e foarte eficient. Tine 9 minute filmuletul si dupa 9 minute, efectiv simti cum carnea vibreaza pe tine.:x

anqutz 11 sep 2011 12:09:50

Re: P90X sau Insanity?
 
Ai conditie fizica? Faci sport de luni bune? Daca da, alege unul dintre ele, daca nu, alege un program mai usurel. Mie Insanity mi s-a parut destul de greu cand am incercat sa-l fac si aveam 1 an si jumatate de sala in spate. De la P90X mi s-au parut criminale ex pt abdomen.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:54:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO