forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   Slim in 6 (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/slim-6-a-4237.html)

Izzie 21 iun 2010 14:36:29

Slim in 6
 
Nu stiu daca ati auzit de acest program, dar daca da, l-a incercat cineva? Eu l-am pus acum la downloadat si chiar vreau sa il incep.

Dureaza 6 saptamani si din cate am inteles, chiar da rezultate.
Il puteti downloada de pe site-uri cu torrente si in folder aveti 3 filmulete : Start it up(prima saptamana), Ramp it up(a doua saptamana) si Burn it up(a treia saptamana).

Nick0612 21 iun 2010 20:43:04

Re: Slim in 6
 
Le-am downloadat si eu. Am facut primu' video cel cu Start si inca doua, unul pentru abdomene si ceva cu intinderi si yoga:|(cred). Tu le-ai facut?

Izzie 21 iun 2010 20:51:22

Re: Slim in 6
 
azi am inceput programul, si fac cum spune, prima saptaman start it up. celelalte 2 bonusuri nu le-am facut. cum sunt?

Nick0612 21 iun 2010 22:12:56

Re: Slim in 6
 
Mi-a palcut cel pentru abdomene pentru ca nu faci abdomenele acelea plictisitoare. Sunt unele care nu-mi ies, dar le voi exersa.
Iar cel cu strechingul e suuuper bun pentru a termina ziua. Pe mine chiar m-au relaxat.
Eu n-am inteles ceva: cum se fac exercitiile astea. Adica o saptamana start it up, urmatoarea ramp it si dupa burn it? Sau doua start, doua ramp si doua burn?:D

Izzie 22 iun 2010 12:32:28

Re: Slim in 6
 
Slim in 6

42 days counting rest days = 6 weeks

Daily Schedule
Days 1-6 Start it Up
Day 7 Rest
Days 8-13 Ramp it Up
Day 14 Rest
Days 15-20 Ramp it Up
Day 21 Rest
Days 22 - 27 Burn it Up
Day 28 Rest
Days 29 - 34 Burn it Up
Day 35 Rest
Days 36 - 41 Burn it Up
Day 42 Rest

Or think of it this way, Weekly Schedule (workout 6 days a week)
Week 1 Start it Up
Weeks 2-3 Ramp it Up
Weeks 4-6 Burn it Up

When do I do Slim & 6 Pack or Slim & Limber? Once you start the Slim in 6 program, this is the regimen to add if the ab routine on the videos is not challenging you anymore. We do not recommend doing Slim in 6 Pack more than three times a week though. You can do Slim & Limber as often as you like to stretch and relax, even on your day off.

When do I get to use the bands? Resistance Band work appears in Ramp it Up and Burn it Up.

Start it Up is too easy? Move on to Ramp it Up as early as Day 3 if Start it Up is too easy. Don't move on faster than this though, as you need to get used to Debbie's moves.

Nick0612 22 iun 2010 13:25:11

Re: Slim in 6
 
Mersi! Tu ai febra musculara? Ca eu merg ciudat:D si ma cam dor picioarele.

Izzie 22 iun 2010 13:43:42

Re: Slim in 6
 
nici nu-ti imaginezi :))

abia merg, zici ca-mi trebuie baston. si cand stau jos ma doare. probabil am facut si de la celalalt program, insanity.

in rest, ma mai dor umerii. ce mai, sunt o baba :))

Nick0612 22 iun 2010 14:51:07

Re: Slim in 6
 
Doamne! Am vazut si eu niste video cu insanity si chiar e nebun:-o. Cum te-ai descurcat?

justbelieve 29 iun 2010 14:18:37

Re: Slim in 6
 
Acum mi-am terminat de descarcat si eu programul.Sunt curioasa daca va da rezultate,si sper sa pot face prima etapa Start it up:) Fata de p90x sau insanity mi se pare mult mai accesibil:D

Izzie 29 iun 2010 14:29:07

Re: Slim in 6
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 228376)
Doamne! Am vazut si eu niste video cu insanity si chiar e nebun:-o. Cum te-ai descurcat?

am facut doar primele 2 zile pentru ca nu mai puteam! eram la capatul puterilor! acum il face fratele meu care are mai multa putere ca mine :)) evident.

la slim in 6 am trecut de ieri la a doua faza, ramp it up. mi-am luat banda elastica si saltea. mai am de facut o achizitie : adidasi noi, speciali pt aerobic. dar mai incolo.. deocamdata am.
au cam curs apele de pe mine si mi se usuca gatul foarte repede, trebuie sa beau multa apa. dar asta-i bine.

justbelieve, prima etapa e foarte usoara si relaxanta! a doua e putin mai intensa, mi-e frica sa stiu cum e a treia!:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:11:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO