forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   Tae-bo video (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/tae-bo-video-438.html)

Slabuta 23 apr 2009 16:20:18

Tae-bo video
 
Propun in acest topic sa facem o colectie de video pentru exercitiile Tae-bo.
Bineinteles, nu doar sa le punem aici, ci si sa le practicam aceste exercitii. :D Cand nu mergeam la sala pentru Tae-bo faceam in casa, dupa video-urile cu Billy Blanks, e super tare tipul. :D

BORKED

BORKED

BORKED

BORKED

BORKED

BORKED

Shorty 23 apr 2009 17:05:41

E super tare Tae-bo ...am facut la sala..dar filmuletele care se gasesc mi se par un pic cam dificile..ce faceam la sala era mai simplut..oricum daca puteti sa le practicati se merita...invatati si un pic de autoaparare si va tonifiati si corpul...chiar ar trebui sa le mai deschis si eu :D

Slabuta 23 apr 2009 17:09:51

Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 4208)
E super tare Tae-bo ...am facut la sala..dar filmuletele care se gasesc mi se par un pic cam dificile..ce faceam la sala era mai simplut..oricum daca puteti sa le practicati se merita...invatati si un pic de autoaparare si va tonifiati si corpul...chiar ar trebui sa le mai deschis si eu :D


Dificile? :-/ Noi la fel faceam si la sala. ce-i drept prima luna eram mai mult moarta decat vie dupa antrenament, dar m-am obisnuit. :D Mi-a placut tare mult tae-bo, chiar mai mult decat aerobic. :)

rose rose 24 apr 2009 09:33:10

Buna!
Sunt si eu adepta a acestui tip de sport. AM mai facut acasa singura si am fost f multumita de rezultatele obtinute si din aces motiv o sa reiau. Acasa am si eu cam aceleasi filmulete si deci nu am ce sa mai adaug. De saptamana viitoare sau chiar de duminica o sa incep in forta. Mult succes si voua!

Slabuta 24 apr 2009 13:55:00

Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 4348)
Buna!
Sunt si eu adepta a acestui tip de sport. AM mai facut acasa singura si am fost f multumita de rezultatele obtinute si din aces motiv o sa reiau. Acasa am si eu cam aceleasi filmulete si deci nu am ce sa mai adaug. De saptamana viitoare sau chiar de duminica o sa incep in forta. Mult succes si voua!


Buna Rose. :)
Bine ai venit in echipa noastra. :)

Si eu sunt un mare fan tae-bo. [*30*]
Am facut vreo 3 luni si mi-a picat la inima. [*inima-dulce*]
Dupa ce nu am mai putut sa merg, mi-am gasit filmuletele si am facut in conditii casnice, impreuna cu mama, a fost tare distractiv. :)

Eu mai obisnuiam sa ma invelesc in folie, transpiram ca o vacuta. :D Dar intr-adevar rezultatele sunt pe masura efortului. :)

Multa bafta si tie. Poate te bagi si tu in concurs. :D

Ne gasesti aici daca te intereseaza http://forum.slabute.ro/concursuri/c...-vara-431.html. :-*

Shorty 25 apr 2009 09:37:18

Re: Tae-bo video
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4210)
Dificile? :-/ Noi la fel faceam si la sala. ce-i drept prima luna eram mai mult moarta decat vie dupa antrenament, dar m-am obisnuit. :D Mi-a placut tare mult tae-bo, chiar mai mult decat aerobic. :)


Nu cele postate de tine..pe astea nici nu le-am vazut cand am postat subiectul...am youtube blocat de la munca...
am acasa dvd-uri tae-bo advanced workout, Excercise video si Focus abs &glutes..stiu ca am incercat adv. workout...si n-am rezistat prea mult :D

aveam si un dvd cu pilates da nu stiu unde e..oricum mi se pare prea simplu..daca nu trnspir am senzatia ca nu slabesc :D

Crok 25 apr 2009 17:32:45

Re: Tae-bo video
 
niciodata nu am stiut cum se practica tae-bo dar nici nu am cautat.Bestial as putea spune :x

Slabuta 26 apr 2009 12:43:11

Re: Tae-bo video
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 4514)

Nu cele postate de tine..pe astea nici nu le-am vazut cand am postat subiectul...am youtube blocat de la munca...
am acasa dvd-uri tae-bo advanced workout, Excercise video si Focus abs &glutes..stiu ca am incercat adv. workout...si n-am rezistat prea mult :D

aveam si un dvd cu pilates da nu stiu unde e..oricum mi se pare prea simplu..daca nu trnspir am senzatia ca nu slabesc :D

Pilatesc este tonifiere si modelare corporala. ;) Mai transpiri dar foarte putin. Din cate stiu pilates-ul il practici cand ai slabit si vrei sa iti drenezi pielea. :)

Iar tae-bo este in forta, transpiratie si munca la greu. :D In concluzie slabeste. :)

Slabuta 26 apr 2009 12:44:30

Re: Tae-bo video
 
Citat:

Anterior postat de Crok (Post 4542)
niciodata nu am stiut cum se practica tae-bo dar nici nu am cautat.Bestial as putea spune :x


Crok, tae-bo este o combinatie dintre arte martiale, nu stiu ce lupte.... Am citit mai demult pe undeva dar nu mai tin minte.

Te invata si niste tehnici de autoaparare. :D

rose rose 26 apr 2009 19:01:59

Re: Tae-bo video
 
De maine incep si dieta si tae-bo. vreau sa ma pot considera si eu pana la urma una dintre slabute. :x


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:55:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO