forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Cum scap de puful de pe barbie? (http://forum.slabute.ro/ten/cum-scap-puful-barbie-1174.html)

savu_oana2007 07 sep 2009 20:32:39

Cum scap de puful de pe barbie?
 
Eu mai am o problema legata de puf pe fata ,mai ales barbie,,,si pe acolo ma irit si in partile laterale ale barbiei,tins sa cred k ma irit si de la ceara ,
Astept si eu un sfat in legatura cu puful de pe barbie,si cu ce as putea sa ma epilez in zona aceea..

Creizilup 08 sep 2009 07:37:07

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 27126)
Eu mai am o problema legata de puf pe fata ,mai ales barbie,,,si pe acolo ma irit si in partile laterale ale barbiei,tins sa cred k ma irit si de la ceara ,
Astept si eu un sfat in legatura cu puful de pe barbie,si cu ce as putea sa ma epilez in zona aceea..

Nu cred ca se aplica si pentru parul de pe fata, insa pe brate eu ma decolorez (exista crema special pentru asa ceva) pentru ca nu suport durerea epilatului cu ceara -nu inteleg de ce :)) Informeaza-te poate e eficienta si pentru fata :)

savu_oana2007 08 sep 2009 16:08:46

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Poi e blondut puful meu...

Slabuta 08 sep 2009 16:21:50

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 27597)
Eu mai am o problema legata de puf pe fata ,mai ales barbie,,,si pe acolo ma irit si in partile laterale ale barbiei,tins sa cred k ma irit si de la ceara ,
Astept si eu un sfat in legatura cu puful de pe barbie,si cu ce as putea sa ma epilez in zona aceea..

Sincer, nu stiu ce sa zic, eu nu as umbla acolo cu ceara sa nu faci mai rau :-s
Du-te la un cosmetician sau dermatoloog, el este cel mai in masura sa iti recomande ceva ;)

savu_oana2007 08 sep 2009 16:25:00

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Si legat de acnee????
Am fost si nu mi-a zis nimik,m-a dezamagit dermatoloaga asta...din Targoviste..asta e nu se vede chiar asa,,mai ales in barbie ma fac cu ceara putin,,,

Supergirl 08 sep 2009 21:47:54

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
In legatura cu puful,cand gasesti ''secretul'' spune-ne si noua:D.In ceea ce priveste acneea, daca ai foarte multe cosuri aplica pe fata Skinoren seara, si dimineata foloseste Zynerit(la mine a facut minuni).Daca sunt doar cateva pe-ici,pe-colo,foloseste doar Zyneritul seara si dimineata.:)

savu_oana2007 09 sep 2009 10:44:44

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Am folosit si Zynerit dar mi se pare k doar le usuca,,dak nu o sa am rezultate cu Avene Diacneal o sa incerc cu skinoren...mai vedem,,I-am cerut doctorului de familie o trimitere la endocrinolog si mi-a zis sa stau cuminte k cine stie ce-mi fac aia acolo,,,mi-a povestit de alte cazuri...Dak aflu ceva va zic normal,,pup

Emili 11 mar 2010 21:53:17

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 27598)
Nu cred ca se aplica si pentru parul de pe fata, insa pe brate eu ma decolorez (exista crema special pentru asa ceva) pentru ca nu suport durerea epilatului cu ceara -nu inteleg de ce :)) Informeaza-te poate e eficienta si pentru fata :)

cum se numeste crema de decolorat? si unde se gaseste?,as avea si eu nevoie pt maini :D

roseadria 12 mar 2010 16:43:34

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Epileaza-l draga cu ceara ,cum adica sa-ti faca mai rau ??? normal ca trebuie sa-l epilezi...chiar daca e blondutz sau vrei sa-l faci blondutz se va observa ca la capritzele mici.....epilarea deinitiva nu va merge pt ca la parul blon n-are nici un efect.
Deci nu e decit o singura solutie. Daca suporti, ia-l cu epilatorul electric si tot e bine.....dar oricum trebuie sa-l faci sa dispara....cum sa pui ruj pe buze si pufuletzul sa fie pe barbitza ????//:-o

yany 05 iul 2010 23:14:58

Re: Cum scap de puful de pe barbie?
 
Citat:

Anterior postat de savu_oana2007 (Post 27597)
Eu mai am o problema legata de puf pe fata ,mai ales barbie,,,si pe acolo ma irit si in partile laterale ale barbiei,tins sa cred k ma irit si de la ceara ,
Astept si eu un sfat in legatura cu puful de pe barbie,si cu ce as putea sa ma epilez in zona aceea..

EU DACA ASI FI IN LOCUL TAU NU ASI DA CU CEARA SAU LATE CHESTI PE FATA NUMAI DE DRAGUL DE A SCAPA DE PUF . Gandestete k vb de fata ta nu de picioarele tale. Incerca sa mergi la un speialistin in endocrinologie , pate ai probleme cu hormonii .DACA VREI INTRADEVAR SA SCAPI DE PAR POTI ALELA LA SERVICIILE DE EPILARE LASER
SF MEU E SA TE MAI INFORMEZI MAI BINE INAINTE SA FACI O PROSTIE


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:21:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO