forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Ce fond de ten folositi ? (http://forum.slabute.ro/ten/fond-ten-folositi-1635.html)

OitaVesela 17 feb 2010 18:25:53

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu o folosesc pe a doua, 150 Buff. Sunt alba ca branza dar nu ma dau cu unul mai inchis ca mi se pare ca arat dubios + ca imi e lene sa dau si gatul si decolteul sa nu se vada diferenta si oricat de rezistent e el la transfer tot se mai ia un pic pe haine. Il mai inchid putin din pudra sau un blush.

Chestia e ca desi mi-a mers bine cu el tot vreau sa mai incerc si altul:))

Si altceva nu stiu sa recomand ca am folosit destul de multe dar toate aveau cate o buba. Oi fi si eu pretentioasa.
M-ar interesa unul dintr-o gama de dermatocosmetice dar nu Vichy ca nu le suport. Si sunt in dubii ca Toleriane am inteles ca acopera foarte bine dar incepe sa luceasca mutra dupa 4-5 ore, iar cel de la Avene nu prea acopera.
Mai nasol e ca nu gasesc testere la astea.
Aveau la Sensi Blu tester la Avene dar nuanta era penultima si ar trebui sa stau 3 ani la soare pentru aiab-)

sunshine 17 feb 2010 21:01:18

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 43948)
Seventeen time plus , este super si sunt ff multumita de el dar m-am plictisit de el :))

tot pe asta il folosesc si eu, de f mult timp, la fel de vreo 4 5 ani. in iarna asta la fel, am cautat sa mi cumpar aaltul, am luat unul de la rimel si unul de la maybeline, de care evident nu am fost multumita, le-am aruncat si tot seventeen mi-a cumparat :)) nuant 4 fol eu, tu ce nuanta ai?

ali_lumi 17 feb 2010 21:02:32

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Vezi :)) asa am facut si eu sunshine:) Tot la ala m-am intors
EU folosesc 5 :D

sunshine 17 feb 2010 21:05:19

re: Ce fond de ten folositi ?
 
nu ti -l mai schimba ! e prea bun! nu este gras, se intinde perfect, nu curge. ce-ti mai poti dori de la un fond de ten?:)

VentoFreddo 17 feb 2010 21:36:46

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu folosesc Nivea Colour Hidratante, e mai mult o crema, mie mi se potriveste ca nu ramane fainos ca altele, si da luminozitate, e atata de bun ca-l folosesc si drept anticearcan..

lalita 17 feb 2010 22:03:31

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Din tot ce am incercat,cu siguranta cel mai bun pt mine e cel de la Dior,Nude.:xPreferatu meu,il folosesc de aproape un an. Intradevar chiar si face pielea mai frumoasa,si e primul care nu da acel efect de masca,si culoarea e naturala.Ah si il ador pt ca e asa cremos,si usor de intins.Miroase si f delicat,intradevar calitatea se vede,merita sa cheltui dublu pt ca e altceva,cel putin pt pielea mea.

Miriii 13 mai 2010 16:45:30

re: Ce fond de ten folositi ?
 
all wear day cred k de la seventeen e :d e ieftin ..in jur de 25 ron si arata super ok pe fata...se intinde bine..e cremos :D

onetotilia 13 mai 2010 16:56:27

re: Ce fond de ten folositi ?
 
L´oreal foundation infailible.. mie imie perfect.... si pielea e catifelata, acopera foarte bine, daca e nunanta corecta nici nu observi ca ai fond de ten


offe 13 mai 2010 17:56:17

re: Ce fond de ten folositi ?
 
eu folosesc PUPA, acela bronzant, este minunat:)

anqutz 14 mai 2010 21:16:32

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 186506)
L´oreal foundation infailible.. mie imie perfect.... si pielea e catifelata, acopera foarte bine, daca e nunanta corecta nici nu observi ca ai fond de ten

De acord cu tine. De cand am descoperit Infailible nu imi mai trebuie sa incerc alt fond de ten. :D Acopera perfect orice imperfectiune si ramane si mult timp pe ten. Si se uniflrmizeaza bine, eu am gesit nuanta si imi luasem cu 2 nuante mai inchis si daca il intindeam bine nici nu se vedea ca e mai inchis.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:28:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO