forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele (http://forum.slabute.ro/ten/multe-cosuri-cauzate-firele-cresc-sub-piele-8422.html)

marina19 03 mar 2011 09:39:30

Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
fetelor..am o mare problema..am multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele in zona inghinala..nu stiu ce sa mai fac :((((..nici nu pot sa scot firele de sub piele pt ca sunt "foarte pe sub piele" si imi ies si cosuri..si cosuri din acelea urate..nu d-alea albe care se storc si gata....se mai confrunta cineva cu problema asta ?...am nevoie de ajutor :(((((((((

Verandreea 03 mar 2011 09:42:15

Re: help:((((
 
din pacate si eu sunt la fel, si evit cat posibil epilatul in zola:):(dar sa vedem ca poate ne sfatuieste careva ceva?!

marina19 03 mar 2011 09:46:29

Re: help:((((
 
:-w[-O<eu ma epilez cu ceara in zona inghinala..nu suport epilatorul...si cu lama sau crema nici nu ma gandesc sa dau:-s...
deci nu le mai suport...:((((((...vreau sa scap de ele pana la vara..daca e sa slabesc pana la vara[-O<..o sa imi fie naspa sa merg la plaja din cauza nenorocitelor astora de cosuri din zona inghinala..doamne:(((...si ma confrunt demult cu ele...
chiar am nevoie de ajutor:(
sa speram ca o sa ne ajute cineva

ramo0215 03 mar 2011 12:40:55

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
de la ceara iti ies..asa imi mai apar si mie..dar ma dau cu baneocin pudra..si s usuca..:)

marina19 03 mar 2011 12:46:36

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
pai nu sunt genul de cosuri care sa se usuce..nu stiu cum sa iti explic ca sunt..ooff:(..am o prietena care foloseste baneocin crema...am vb acum 10 min cu ea...o sa imi iau si eu..poate imi trec...dar nu cred...
feteleee...sariti in ajutor..nu are nimeni solutii :(?

ramo0215 03 mar 2011 12:52:10

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
stiu la ce fel de cosuri te referi..eu am folosit si crema..dar nu am fost multumita..coceau mai rau de la ea..de aceea am ales pudra..eu ti-am dat o solutie..ramane la alegerea ta daca o pui in practica sau nu ;)

andra_aly 03 mar 2011 12:55:06

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
Buna Marina:)
Din pacate am aceeasi problema, chiar ieri ziceam de aceasta chestie:(
Intradevar, acum nu se compara. anul asta la plaja am putut si eu sa imi iau un costum mai normal, ca inainte trebuia sa merg in pantaloni scurti:((
Iti zic ca nu e neaparat de la ceara. pe mine m-a ajutat putin ceara.
eu am facut prostia si ma faceam cu lama , crema...etc. si incet incet mi-.am distrus pielea:(
Acum m-am ales cu niste semne nu tocmai frumoase. stiu la ce fel de cosulete te referi. storci dar nu iasa nimic asai?:( adica sunt asa mai sub piele. eu ce crezi ca faceam? :-s le zhgandaream cu acul si nu iti zic ce imi faceam acolo pana imi dadea sangele. :((:(
De vreo un an si ceva, am inceput sa la las in pace, sa ma dau cu creme sa am pielea mai moale, astfel incat sa nu mai creasca asa tare firele sub piele. dar iti pot zice ca si acum mai am probleme....
Singura solutie a fost ceara, apoi exfoliam pielea calumea pana ma inroseam si dadeam cu gel de aloe vera. la mare foloseam nisipul pe post de scrub si apoi intram in apa sarata. nu iti zic ce usturimi. dar apoi stateam la saore, puneam gel de aloe si a 2a zi pielea era mai :x
Eu cel mai tare m-am distrus cu epilatorul. imi dadea sangele, apoi cresteau tare:-s

marina19 03 mar 2011 17:06:08

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
unele daca le storc nu iese nimic, altele le storc,iese o chestie alba apoi da sangele si curge destul de mult si se invineteste locul asa acolo si inca ramane ceva de stors dar ma doare prea tare..cosmeticiana spune ca e de la firele de par si pana nu ies firele de sub piele nu am cum sa rezolv...nu mai suport :(((

andra_aly 03 mar 2011 17:10:00

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 554053)
unele daca le storc nu iese nimic, altele le storc,iese o chestie alba apoi da sangele si curge destul de mult si se invineteste locul asa acolo si inca ramane ceva de stors dar ma doare prea tare..cosmeticiana spune ca e de la firele de par si pana nu ies firele de sub piele nu am cum sa rezolv...nu mai suport :(((

Exact asa aveam si eu... acum pot sa zic ca nu mai am asa ceva. mai ies su piele, mai se fac bibite dar nu ca inainte#:-s
Te inteleg, eu am plans o gramada pe tema asta. si acum sunt suparata ca mi-au ramas semne. si eu aveam pielea frumoasa inainte, acume mai patata... ce sa ii faci:(
Eu din cauza asta vara nu ma prea imbrac in pantaloni/fustite scurte. mai ales cand incepe sa imi creasca ca intai dau sub piele:(
stiu ca e greu...dar trebuie sa ai mare rabdare. sa folosesti creme, astfel pielea v-a fi mai fina, si firul de par va reusii sa creasca mai bine , si nu in piele. iti recomad sa faci scrub cu zat de cafea, sare de bucatarie, putin ulei de masline.
te vei inrosii putin, apoi clatesti si dai cu crema. a 2a zi va fi mai bine;)

marina19 03 mar 2011 17:12:28

Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele
 
merci mult pentru sfaturi >:D<
o sa cam incep sa ma ocup de problema asta..poate am noroc si cu scruburi si creme pana la vara se mai imbunatateste situatia :X


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:53:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO