forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Ten cu probleme (http://forum.slabute.ro/ten/ten-probleme-1697.html)

ami 04 nov 2009 13:26:30

Ten cu probleme
 
buna slabutelor!o sa vin cu o mare problema care pe mine ma urmareste de ceva timp,mai exact de cand am inceput sa pun kg pe mine..problemele mele constau in mici punctulete inestetice,la nivelul pometiilor,niste puncte de grasim,care se scot foarte greu,in urma carora imi raman semne..am incercat toate cremele pentru a scapa de ele,inclusiv tratamente faciale,si nimic..aceiasi problema,pori dilatati,puncte negre,si puncte de grasime..am inteles ca o alta cauza a problemelor cu tenul poate fi alimentatia,sunt perfect de acord,insa nu mananc atat de nociv incat sa am chestiile astea pe fata..deci,slabutelor,va rog sa va uniti fortele si sa ma ajutati cu un sfat referitor la problema mea..va pup>:D<

Creizilup 04 nov 2009 20:51:38

Re: Ten cu probleme
 
Citisem acum ceva timp niste articole despre punctulete de grasime localizate in jurul ochiului-spre coltul interior al acestuia- si boala respectiva se numea xantelasma, era operabila si din cate am inteles, rezulta in urma unui colesterol foarte mare. Acum ce ne-ai descris tu nu cred ca este acelasi lucru. Poate fi acnee chistica ce descrii tu...Cauta pe internet si vezi cam despre ce ar putea fi vorba si cel mai indicat sfat este sa mergi la un dermatolog bun>:D<>:D< Numai sanatate si un ten frumos!

ami 04 nov 2009 23:33:04

Re: Ten cu probleme
 
multumesc pentru sfat>:D<

Creizilup 05 nov 2009 20:24:57

Re: Ten cu probleme
 
Citat:

Anterior postat de ami (Post 47457)
multumesc pentru sfat>:D<

Cu drag, macar atat pot face >:D<

Creizilup 04 dec 2009 21:39:57

Re: Ten cu probleme
 
Fetelor pentru ca tenul meu vrea sa se considere adolescent toata viata, se gandeste sa-mi faca tot felul de cadouri inestetice. Am folosit si folosesc in continuare tot ce se putea. Acum m-am apucat de mastile cu argila...au trecut 4 zile si se vad ceva rezultate. Mi-e ca atunci cand o sa trec la doua masti pe saptamana, o s-o ia iar razna :-s A mai folosit cineva tipul asta de tratament?

yna 04 dec 2009 21:47:43

Re: Ten cu probleme
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 54698)
Fetelor pentru ca tenul meu vrea sa se considere adolescent toata viata, se gandeste sa-mi faca tot felul de cadouri inestetice. Am folosit si folosesc in continuare tot ce se putea. Acum m-am apucat de mastile cu argila...au trecut 4 zile si se vad ceva rezultate. Mi-e ca atunci cand o sa trec la doua masti pe saptamana, o s-o ia iar razna :-s A mai folosit cineva tipul asta de tratament?

Buna, Mai foloseam si eu masti cu argila si sunt bune, dar imi puneam cam o data pe saptamana. Ai tenul gras? ca eu le foloseam pt a-mi usca putin tenul, eu avand un ten mixt spre gras

Creizilup 05 dec 2009 10:12:20

Re: Ten cu probleme
 
Citat:

Anterior postat de yna (Post 54699)
Buna, Mai foloseam si eu masti cu argila si sunt bune, dar imi puneam cam o data pe saptamana. Ai tenul gras? ca eu le foloseam pt a-mi usca putin tenul, eu avand un ten mixt spre gras

Am tenul mixt. Eu folosesc argila in cure de 7 zile consecutive, pentru acnee...


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:41:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO