forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Tenul si slabitul (http://forum.slabute.ro/ten/tenul-slabitul-7613.html)

Sand 03 ian 2011 22:57:09

Tenul si slabitul
 
Ma adresez slabutelor mai coapte dar nu numai. Ati observat ca atunci cand pierdeti mai mult in greutate incep sa se vada un pic ridurile, asta fiindca ne "tragem la fata", scade procentul de grasime din corp. Cum e mai bine, cu popoul mai mare si fara riduri sau cu fundul mic si fata usor sifonata? #:-sPareri?

deadcountess 04 ian 2011 11:37:09

Re: Tenul si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 457115)
Ma adresez slabutelor mai coapte dar nu numai. Ati observat ca atunci cand pierdeti mai mult in greutate incep sa se vada un pic ridurile, asta fiindca ne "tragem la fata", scade procentul de grasime din corp. Cum e mai bine, cu popoul mai mare si fara riduri sau cu fundul mic si fata usor sifonata? #:-sPareri?

Mda, buna intrebare. #:-s
Eu n-am avut schimbari mari de greutate decat in adolescenta deci nu prea am fost afectata de astfel de efecte secundare. Dar nu e chiar usor sa alegi. Cred ca totusi as alege silueta, ridurile se trateaza, corecteaza, cosmetizeaza mai usor.

Deci, fetelor, ca sa nu fiti nevoite mai tarziu sa alegeti, aveti grija, slabiti inainte sa va coaceti ;)

zuzi 04 ian 2011 16:30:01

Re: Tenul si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 457115)
Ma adresez slabutelor mai coapte dar nu numai. Ati observat ca atunci cand pierdeti mai mult in greutate incep sa se vada un pic ridurile, asta fiindca ne "tragem la fata", scade procentul de grasime din corp. Cum e mai bine, cu popoul mai mare si fara riduri sau cu fundul mic si fata usor sifonata? #:-sPareri?

ei,sant riscuri si riscuri:P:P:P
eu prefer sa fiu cu fata un pic mai sifonata,se poate ameliora cu ceva creme si masaje:D
dar sa fiu slaaaaaabaaaaaaaaaa sa ma simt bine;;);;);;)

micutza1 04 ian 2011 16:31:23

Re: Tenul si slabitul
 
Daca slabesti dintr-o data intradevar apar riduri .. insa daca slabesti incet incet si sanatos nu o sa exista prea grave schimbari !

Eu personal intodeauna am fost de parere ca un chip frumos este mai de pret decat masurile 90- 60 -90 .. Adica eu sunt rotunjoara la fata am baby face .. insa intr-un timp cand am pierdut kg dintr-o data fata mea s-a stricat !

De asemenea exista terapii creme si solutii pentru aceste efecte secundare ale pierderii in greutate!

Sa nu uitam ca marile pierderi in greutate si un corp prea slab si osos imbatraneste !

Sand 04 ian 2011 17:37:07

Re: Tenul si slabitul
 
Eu una daca slabesc 10 Kg. (am experimentat asta) imi transform asa de tare fata ca incep sa mi se vada niste chestii mici (a se citi riduri) pe la ochi.:( Acum nu am asa ceva. Si nu merge sa le fac nimic cu creme sau tratamente ca tot se vad. Adevarul este ca la mine personal, fata se transforma mult cand slabesc/ma ingras. Poate din cauza asta se vad si urmarile. Hm.:-/ Asta este, nu am ce sa fac. Prefer si eu fundul mai mic decat baban.

aussie_girl 04 ian 2011 18:24:54

Re: Tenul si slabitul
 
am ras cu pofta Sand.. eu as vrea si fundul bine proportionat o talie micutaaa si fata fara riduri...Din pacate eu a sesizat ceva liniute pe la ochisorii mei..asa ca..le port si pe ele cu mandrie ca n-am ce face is ale mele!! Si eu ma schimb imedit la fata cand slabesc...dar aleg sa merg mai departe pentru ca pulpitele sunt inca acolo. Problema mea cea mare sunt pulpele!:((

glamvintage 01 mai 2011 13:06:06

Re: Tenul si slabitul
 
Pentru diminuarea ridurilor, ca si a vergeturilor, esentiale sunt peelingurile sau microdermaabraziunile.
Eu una m-am decis: de indata ce castig marele pot la loro imi dac un microlipofiling si am scapat si de riduri si de fata trasa.:>

Sand 04 mai 2011 19:19:05

Re: Tenul si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de glamvintage (Post 637226)
Pentru diminuarea ridurilor, ... esentiale sunt peelingurile...

Da, m-ar tenta si pe mine unul mai ales ca sunt plina de pistrui, poate mai scap de ei cu ocazia asta. Dar nu prea ma incumet, nu stiu de ce. Stiu ca sunt destul de piperate, iti ramane si fata rosie nu stiu cat timp dupa etc. Nu stiu prea multe despre...ma mai gandesc.

glamvintage 04 mai 2011 21:23:20

Re: Tenul si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 643103)
Da, m-ar tenta si pe mine unul mai ales ca sunt plina de pistrui, poate mai scap de ei cu ocazia asta. Dar nu prea ma incumet, nu stiu de ce. Stiu ca sunt destul de piperate, iti ramane si fata rosie nu stiu cat timp dupa etc. Nu stiu prea multe despre...ma mai gandesc.

eu una am decis ca, in acest scop, sa utilizez o schema de tratament gasita aici intr-un topic despre peelingurile chimice. Microdermaabraziunea functioneaza foarte ok. O poti face la orice cabinet cosmetic. Se efectueaza cu ajutorul combinei cosmetice si a unei pietre ponce finuta. Daca faci asta odata la 6-8 saptamani este mai mult decat OK.
De pistrui de ce vrei sa scapi? Sunt foarte in voga si foarte sexi. Cunosc tipa care si i-a "tatuat" cu hena;)
:x

Sand 05 aug 2011 22:23:34

Re: Tenul si slabitul
 
Citat:

Anterior postat de glamvintage (Post 643373)

Microdermaabraziunea functioneaza foarte ok. O poti face la orice cabinet cosmetic. Se efectueaza cu ajutorul combinei cosmetice si a unei pietre ponce finuta. Daca faci asta odata la 6-8 saptamani este mai mult decat OK.
De pistrui de ce vrei sa scapi? Sunt foarte in voga si foarte sexi. Cunosc tipa care si i-a "tatuat" cu hena;)
:x

Ah bun, o sa ma incumet atunci. Merci foarte mult (m-am trezit si eu acum sa citesc raspunsul tau dupa 100 de ani:D).

Pai cica pistruii sunt sharmul meu...asa zice lumea dar stii cum e...pe mine ma enerveaza. :(Sunt alba branza si plina de pistui pe fata (pe gat nu!). Am si doi pistrui cam mari si arata ca niste pete portocalii...nu-mi plac si gata. Tipa de care zici e sarita rau de tot.:D

:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:59:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO