forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Vanatai sub ochi... :( (http://forum.slabute.ro/ten/vanatai-sub-ochi-440.html)

Slabuta 23 apr 2009 17:34:35

Vanatai sub ochi... :(
 
1 ataşament(e)
De cateva luni, mi s-a invinetit pielea de sub ochi... Am studiat pe net si am inteles ca sunt 2 cauze, proasta functionare a rinichilor si probleme cu inima.

Bun, am mers la doctor, control la rinchi, vezica, nimic, totul e ok.
Dupa, mi-am facut si cardiograma (la inima), imi gasise nu stiu ce probleme, tahicardie. Mi-a dat un tratament, cu niste injectii. Dar au trecut 2 luni de atunci si nimic. Cand am intrebat daca vanataile de sub ochi mi se trag de la problemele cu inima doctorul mi-a spus ca nu are nici o legatura cu asta. Eu acum ce sa cred???

Niciodata nu am avut nici o schimbare a tenului sub ochi, adica maro, etc cum au unii cearcane, etc.

La ce doctor trebuie sa merg, poate stiti voi? Nu stiu daca e o boala grava, dar mai mult ma deranjeaza aspectul inestetic, zici ca "m-a invinetit cineva" :D
Am incercat sa dorm mai mult, drept dovada stiti si voi ca eu ma trezesc cand lumea deja a muncit jumatate de zi dar nu sunt schimbari. :(

Vreau sa o rezolv neaparat aceasta problema dar nu stiu cum... Fondul de ten nu este o solutie, nu am folosit asa ceva si nu voi folosi.

nicol30 01 sep 2009 13:23:38

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
si mie mi se intampla

daca ma vezi cand sunt obosita te sperii.... nu trebuie sa-i dau foarte multa importanta, incerc sa ma odihnesc minim 8 ore, regim tinem, sport facem ce am putea mai mult de atat....poate cu o crema dar cred ca e pentru moment....mama ta e la fel? ....sa nu fie genetic...zic nu dau cu parul:)) :)):)):))

stai ca am uitat sa te laud: ai niste ochi superbi, pe mine nu m-ar deranja....gandeste-te numai cat stai cu ochii in calc. si apoi mai vb.de vanatai....

mishutza 01 sep 2009 13:27:57

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
Ei,subiectul asta nu l-am vazut pana acum,noroc cu Nicol.
Slabuta,sunt oameni care pur si simplu au vanatai sub ochi,e ceva genetic,dar cred ca la tine nu e cazul
Si apoi cred ca Nicol are dreptate,cat stai pe zi cu ochii in calculator.Incearca niste ochelari de protectie pt calculator.La noi a functionat,nu aveam vanatai sub ochi,dar ne usturau ochii ingrozitor,mai ales pe Pogster,si ii lacrimau.

nicol30 01 sep 2009 13:31:04

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
ai dreptate, eu stau cel putin 8-9 ore pe zi si asa am vazut ca se intampla....sambata si duminica imi revin.....>:)>:)>:)

Slabuta 01 sep 2009 13:32:23

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 23758)
si mie mi se intampla

daca ma vezi cand sunt obosita te sperii.... nu trebuie sa-i dau foarte multa importanta, incerc sa ma odihnesc minim 8 ore, regim tinem, sport facem ce am putea mai mult de atat....poate cu o crema dar cred ca e pentru moment....mama ta e la fel? ....sa nu fie genetic...zic nu dau cu parul:)) :)):)):))

stai ca am uitat sa te laud: ai niste ochi superbi, pe mine nu m-ar deranja....gandeste-te numai cat stai cu ochii in calc. si apoi mai vb.de vanatai....

Nu este genetic, ca nu mai are nimeni din familie :)
Acum, mi-a mai aparut si un contur rosu ciudat sub ochi, zici ca mi-am facut cu un creion sagetile astea (seamana cu machiajul din anii 50)

Nu sunt ochii mei, :)) am pus o poza care sa exemplifice problema, ca sa nu fie confundat cu maroniul de sub ochi, care inseamna cu totul altceva. La mine e violet, nu maro.

Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 23759)
Ei,subiectul asta nu l-am vazut pana acum,noroc cu Nicol.
Slabuta,sunt oameni care pur si simplu au vanatai sub ochi,e ceva genetic,dar cred ca la tine nu e cazul
Si apoi cred ca Nicol are dreptate,cat stai pe zi cu ochii in calculator.Incearca niste ochelari de protectie pt calculator.La noi a functionat,nu aveam vanatai sub ochi,dar ne usturau ochii ingrozitor,mai ales pe Pogster,si ii lacrimau.


Eu nu le-am avut pana acum, asta-i buba, le-am de vreo 2 ani.

Cred ca trebuie sa imi caut ceva pentru ochi.... ochelari cum zici tu, ceva care ii relaxeaza

nicol30 01 sep 2009 13:34:29

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
vezi ca sunt ochelari speciali pentru pc. sau pune un ecran de protectie si vezi daca se elimina problema ....eu cred ca ochisorii tai sunt obositi....

ada646 23 mar 2010 07:57:21

Re: Vanatai sub ochi... :(
 
eu cred ca sunt cearcane, se datoreaza oboselii, am avut si eu o perioada asa, dormeam cate 10 ore, dar cearcanele erau tot acolo, e adevarat ca in perioada aia eram intr-o permanenta cura de slabile, probabil privam organismul de ceva vitamine si minerale, nu stiu exact caci n-am facut analize.... ca sa scapi de efect, nu de cauza, poti sa-ti pui feli de cartofi pe ochi, le tii vreo 2 minute si cearcanele dispar, chiar functioneaza!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:57:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO