forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ticker (http://forum.slabute.ro/ticker/)
-   -   Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite (http://forum.slabute.ro/ticker/intrebari-legate-utilizarea-functionarea-tickerelor-imbunatatite-3984.html)

vadmin 28 mai 2010 23:56:48

Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Subiect deschis pentru intrebarile legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite.

ada646 01 iun 2010 07:29:53

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
este posibila folosirea tikerului nou tot pt monitorizarea greutatii??? daca da, spuneti-mi si mie cum pt ca imi ia in calcul aceeasi parametri de la primul tiker nu cei introdusi la tikerul nou.

ma intereseaza aceasta optiune pt ca vreau sa setez o perioada ma scurta decat cea setata in primul tiker, doar 2 saptamani cat dureaza faza 1 sb de exemplu

vadmin 01 iun 2010 14:22:21

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Citat:

Anterior postat de ada646 (Post 206037)
este posibila folosirea tikerului nou tot pt monitorizarea greutatii??? daca da, spuneti-mi si mie cum pt ca imi ia in calcul aceeasi parametri de la primul tiker nu cei introdusi la tikerul nou.

ma intereseaza aceasta optiune pt ca vreau sa setez o perioada ma scurta decat cea setata in primul tiker, doar 2 saptamani cat dureaza faza 1 sb de exemplu

Daca setezi la "Ticker nou" monitorizare "Greutate (kg)", iti va afisa iarasi tickerul de monitorizare greutate, deoarece va prelua valorile din sectiunea Greutate de la profilul tau.

Pentru a monitoriza o alta greutate (ex: greutatea doar pe un interval din perioada completa de slabit), este nevoie sa selectezi "Alta valoare" pentru "Valoarea folosita pentru cursor ticker". La ceilalti parametri, trebuie sa configurezi:
  • Valoarea de start - Greutatea initiala
  • Valoarea curenta - Greutatea curenta (setata initial si actualizata la schimbarea greutatii)
  • Valoarea finala - Greutatea la care vrei sa ajungi la sfarsitul perioadei scurte
  • Data start ticker - Data de incepere a perioadei scurte
  • Data sfarsit - Data de sfarsit a perioadei scurte
  • Titlul ticker - Un titlu sugestiv, care sa descrie aceasta perioada.

Aceasta metota se poate folosi si pentru toate celelalte cazuri, in care valoarea pe care doresti sa o monitorizezi la ticker, nu este in lista de valori monitorizate (adica nu poate fi setata la "Valoarea folosita pentru cursor ticker").

Ca o concluzie, poti folosi la "Ticker" monitorizarea "Greutate (kg)", unde vei monitoriza greutatea ta pe toata perioada de slabit si la "Ticker nou", prin selectarea modului de lucru "Alta valoare", sa monitorizezi greutatea ta pe perioade scurte/perioade intermediare.

ada646 01 iun 2010 14:32:16

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
am inteles, multumesc mult!

Sand 02 iun 2010 19:56:02

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Optinea noua: "antebrat" de la profil...se refera la partea dintre incheietura mainii si cot si se masoara la partea cea mai groasa (mai inspre cot adica).

Daca ce am scris mai sus e incorect, sa ma corecteze cineva. Am scris chestia asta sa fiu sigura ca e clara treaba ca vad la masuri la diferite profiluri, tot felul de chestii, 30 cm. etc. si presupun ca oamenii isi masoara grosimea bratelor si nu a antebratelor. Atentie deci. Succese!

anca ank love 09 iun 2010 20:15:24

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Am pus si eu al doile tiker pt solduri dar imi arata 0 cu 0 unde gresesc ?

anca ank love 09 iun 2010 20:18:18

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 207980)
Optinea noua: "antebrat" de la profil...se refera la partea dintre incheietura mainii si cot si se masoara la partea cea mai groasa (mai inspre cot adica).

Daca ce am scris mai sus e incorect, sa ma corecteze cineva. Am scris chestia asta sa fiu sigura ca e clara treaba ca vad la masuri la diferite profiluri, tot felul de chestii, 30 cm. etc. si presupun ca oamenii isi masoara grosimea bratelor si nu a antebratelor. Atentie deci. Succese!

Sand poate cine a trecut valorile acelea care tie ti se par mari chiar sunt corecte...eu am 32 de ex la antebrat ....daca as trece valoarea de la brat ar fi dubla daca nu mai mult...uita-te la inaltimea si greutatea persoanelor respective si ai sa vezi ca poate fi ok.

Slabuta 10 iun 2010 14:13:56

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 214796)
Am pus si eu al doile tiker pt solduri dar imi arata 0 cu 0 unde gresesc ?

Anca m-am uitat la profilul tau :)
Setarile pentru ticker nu le-ai facut complet.

Mecanismul nu are de unde sa stie masura de la solduri la care tu vrei sa ajungi, ceea ce inseamna ca trebuie sa setezi valoarea finala, adica la cea la care vrei sa ajungi. Si valoarea de start.

Tu ai setat acum doar valoarea actuala la solduri :)

anca ank love 10 iun 2010 20:50:45

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Mercic frum pt lamuriri.....la tiker-ul initial nu am setat decat acum si aici nu am stiut ca trebuie setate toate

Slabuta 10 iun 2010 20:54:43

Re: Intrebari legate de utilizarea si functionarea tickerelor imbunatatite
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 215847)
Mercic frum pt lamuriri.....la tiker-ul initial nu am setat decat acum si aici nu am stiut ca trebuie setate toate

Ti-a iesit bine :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:27:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO