forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tratamente corporale (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/)
-   -   Cat de eficiente sunt tratamentele corporale in lupta cu celulita? (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/cat-eficiente-sunt-tratamentele-corporale-lupta-celulita-4398.html)

anqutz 04 iul 2010 10:13:57

Cat de eficiente sunt tratamentele corporale in lupta cu celulita?
 
Fara sport si dieta nu se va duce in veci celulita. Am incercat si eu creme scumpe, masaj la salon si nu a avut nici un rezultat vizibil. Nu am multa, doar unde stau jos pe scaun, dar tot e deranjanta. Si s-a diminuat drastic cand am renuntat la cola si mezeluri.

eirene21 05 iul 2010 10:00:18

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 240124)
Sunt perfect de acord cu tine. Si merge sa te masezi si singura cu o lufa pt a exfolia pielea si a fi mai stralucitoare si pt a pune sangele in miscare. Fara sport si dieta nu se va duce in veci celulita. Am incercat si eu creme scumpe, masaj la salon si nu a avut nici un rezultat vizibil. Nu am multa, doar unde stau jos pe scaun, dar tot e deranjanta. Si s-a diminuat drastic cand am renuntat la cola si mezeluri.


Da-mi voie sa te contrazic cand spui ca tratamentele cosmetice nu au efect...eu m-am dus doua saptamani la rand si am dat o groaza de centrimetri jos cu electrostimulare si dermocell.
Important este nimeresti o cometiciana care stie sa-ti evalueze gradul de celulita pe care-l ai si sa iti faca un program bun pentru corpul tau...la mine cele doua variante au fost cele mai bune pentru ce aveam nevoie, iar impachetarile bonus...sunt eficiente in combinatie cu cele doua tratamente...asta este parerea mea si ce am vazut eu la mine.

Nu contest ca trebuie si sport...fac aproape zilnic, iar alimentatia mea este foarte sanatoasa...

anqutz 05 iul 2010 10:01:24

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 240927)
Da-mi voie sa te contrazic cand spui ca tratamentele cosmetice nu au efect...eu m-am dus doua saptamani la rand si am dat o groaza de centrimetri jos cu electrostimulare si dermocell.
Important este nimeresti o cometiciana care stie sa-ti evalueze gradul de celulita pe care-l ai si sa iti faca un program bun pentru corpul tau...la mine cele doua variante au fost cele mai bune pentru ce aveam nevoie, iar impachetarile bonus...sunt eficiente in combinatie cu cele doua tratamente...asta este parerea mea si ce am vazut eu la mine.

Ai tinut si dieta in timp ce ai facut aceste tratamente?

eirene21 05 iul 2010 10:05:00

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 240930)
Ai tinut si dieta in timp ce ai facut aceste tratamente?


eram la daneza...modificata, ca mi s-a parut prea drastic orginalul, dar in consecinta am mancat sanatos...

anqutz 05 iul 2010 10:08:16

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 240939)
eram la daneza...modificata, ca mi s-a parut prea drastic orginalul, dar in consecinta am mancat sanatos...

De aceea ai dat jos. ;) Electrostimularea, de exemplu, nu are nici o valoare, pt ca nu este facuta la intensitatea care trebuie. Singurul loc unde se face electrostimulare cum trebuie este in spitale, pt pacientii care au fost in coma si au muchii flescaiti. Si asta se face sub supravehere medicala, nu de catre o cosmeticiana, intr-un salon.

Si o sa vezi ca atunci cand slabesti mancand sanatos se diminueaza si celulita. Cu atat mai mult daca faci sport.

deadcountess 05 iul 2010 13:28:07

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 240945)
De aceea ai dat jos. ;) Electrostimularea, de exemplu, nu are nici o valoare, pt ca nu este facuta la intensitatea care trebuie. Singurul loc unde se face electrostimulare cum trebuie este in spitale, pt pacientii care au fost in coma si au muchii flescaiti. Si asta se face sub supravehere medicala, nu de catre o cosmeticiana, intr-un salon.

Si o sa vezi ca atunci cand slabesti mancand sanatos se diminueaza si celulita. Cu atat mai mult daca faci sport.


Nu-i chiar asa, eu numai cu mancat sanatos si sport n-am rezolvat ani de zile ce am rezolvat cu tratamente intr-un timp destul de scurt. Dieta ajuta probabil la prevenirea celulitei dar nu cred ca o face sa dispara. :-/ Acuma fiecare cu organismul lui.

anqutz 05 iul 2010 13:50:08

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 241231)
Nu-i chiar asa, eu numai cu mancat sanatos si sport n-am rezolvat ani de zile ce am rezolvat cu tratamente intr-un timp destul de scurt. Dieta ajuta probabil la prevenirea celulitei dar nu cred ca o face sa dispara. :-/ Acuma fiecare cu organismul lui.

Asa o fi. Poate depinde de organism. Eu am incercat tratamente si nu au avut nici un rost, pana nu am mancat 100% corect si nu am mers constant la sala nu s-a vazut imbunatatire a celulitei.

Dar electrostimularea facuta in saloane chiar nu are nici o valoare. E dovedit prin varii studii.

deadcountess 05 iul 2010 14:02:16

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241253)
Asa o fi. Poate depinde de organism. Eu am incercat tratamente si nu au avut nici un rost, pana nu am mancat 100% corect si nu am mers constant la sala nu s-a vazut imbunatatire a celulitei.

Dar electrostimularea facuta in saloane chiar nu are nici o valoare. E dovedit prin varii studii.

Asa de curiozitate, poti sa-mi dai un link pt un studiu?

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241253)
Electrostimularea, de exemplu, nu are nici o valoare, pt ca nu este facuta la intensitatea care trebuie.

Pai muschii se contracta la maxim, nu stiu ce ar iesi daca intensitatea ar fi mai mare :-/

anqutz 05 iul 2010 14:52:32

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 241270)
Asa de curiozitate, poti sa-mi dai un link pt un studiu?



Pai muschii se contracta la maxim, nu stiu ce ar iesi daca intensitatea ar fi mai mare :-/

Eu am citit in mai multe reviste pt sportivi. Daca era electrostimularea asa de buna dadeau faliment salile de fitness.

deadcountess 05 iul 2010 15:13:13

Re: Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241351)
Eu am citit in mai multe reviste pt sportivi. Daca era electrostimularea asa de buna dadeau faliment salile de fitness.

Lumea merge la fitness din multe alte motive, probabil celulita ar fi pe ultimul loc pe lista. Nici saloanele de tratament corporal nu dau faliment (desi preturile sunt mai piperate decat la fitness)

Suntem diferiti, la unii da rezultate o solutie, la unii alta, nu putem spune ca una e eficienta si alta nu.;)
In plus , depinde si de situatie, daca ai de dat jos si kilograme, normal ca prioritatile sunt sportul si dieta, dar daca e vorba numai de celulita fara exces de greutate cred ca merita incercate si tratamentele locale (nu neaparat electrostimulare)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:59:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO