forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tratamente corporale (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/)
-   -   Electrostimulare (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/electrostimulare-1215.html)

Oana.S 14 sep 2009 20:49:11

Electrostimulare
 
Buna fetelor.
Sunt fericita purtatoare a celor 94 de kg cu care ies din casa. Insa acum, lucrurile se misca bine, avand in vedere ca in urma cu 5-6 saptamani aveam 103.
Problema mea este urmatoarea:
Desi tin o dieta care este foarte sanatoasa, eliminand grasimi, dulciuri, sucuri, paine, si alaturi de asta fac si sport, incep sa vad zone in care pielea....atarna putin.
Pentru aceasta, o sa continui cu sportul si vreau sa incep masaj.
Insa, mi-as dori sa ma duc la niste sedinte de electrostimulare stiind ca sunt foarte eficace in remodelarea corpului.
Totusi, efectele adverse nu le cunosc.
Ma poate ajuta cineva?

skiny katy 14 sep 2009 20:51:47

Re: Electrostimulare
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 31388)
Buna fetelor.
Sunt fericita purtatoare a celor 94 de kg cu care ies din casa. Insa acum, lucrurile se misca bine, avand in vedere ca in urma cu 5-6 saptamani aveam 103.
Problema mea este urmatoarea:
Desi tin o dieta care este foarte sanatoasa, eliminand grasimi, dulciuri, sucuri, paine, si alaturi de asta fac si sport, incep sa vad zone in care pielea....atarna putin.
Pentru aceasta, o sa continui cu sportul si vreau sa incep masaj.
Insa, mi-as dori sa ma duc la niste sedinte de electrostimulare stiind ca sunt foarte eficace in remodelarea corpului.
Totusi, efectele adverse nu le cunosc.
Ma poate ajuta cineva?

o buna prietena a inceput acum sa faca,nu iti pot da detalii inca;eu am inceput sa fac masaj de frica vergeturilor si ce ai mentionat si tu mi-e frica rau sa se lase pielea >:D<te tin la curent ,nu de alta dar sunt si eu curioasa

skiny katy 14 sep 2009 20:54:13

Re: Electrostimulare
 
am uitat sa te intreb ce fel de miscare faci?folosesti creme (nu exista creme minune,dar dc te tii de ele pielea arata mult mai bine)asta ti-o zic din experienta proprie;;)

Oana.S 14 sep 2009 23:10:27

Re: Electrostimulare
 
Fac tae-bo , abdomene si bicicleta acum.
Creme, momentan doar de hidratare si elasticitate am folosit.
Acum as vrea sa incep contra vergeturi,celululita,etc.
Recomandari, ceva?

mvthebest 14 sep 2009 23:14:10

Re: Electrostimulare
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 31587)
Fac tae-bo , abdomene si bicicleta acum.
Creme, momentan doar de hidratare si elasticitate am folosit.
Acum as vrea sa incep contra vergeturi,celululita,etc.
Recomandari, ceva?

Contra vergeturilor nu exista vre-o crema,, minune'':(... Iar celulita dispare daca facand sport.,miscare multa. si cu o alimentatie sanatoasa!!:-*Bafta!

skiny katy 14 sep 2009 23:26:27

Re: Electrostimulare
 
Citat:

Anterior postat de Oana.S (Post 31587)
Fac tae-bo , abdomene si bicicleta acum.
Creme, momentan doar de hidratare si elasticitate am folosit.
Acum as vrea sa incep contra vergeturi,celululita,etc.
Recomandari, ceva?

acum folosesc supliform,contra vergetui ceva de la plamers cu elastina,colagen si unt de cacao(am folosit ceva de la collistar si dupa cam 1 luna si jumatate chiar s-au vzt rezultate din pacate este ceva mai scump)>:D<

skiny katy 14 sep 2009 23:33:33

Re: Electrostimulare
 
am cam incercat toate cremele existente pe piata si din pacate am invatat pe pielea mea ca dc este mai scump nu este neaparat si eficient;acum le incercpe cele care au pret rezonabil si cu ingrediente care din cite am citit ar fi bune;la salon in face masaj si crema folosita este de la ardes cea termo:plus mai imi fac din cind in cand impachetari cu namol de la geomar(scuze dc am folosit prea multe denumiri dar chiar le-am incercat pe toate:">)

m0nyk 24 sep 2009 10:30:00

Re: Electrostimulare
 
vreau sa ma apuc si eu din nou de electro...am afcaut anul trecut 10 sedinte..si se cunostea..chiar faceam febra musculara:D

petroo 25 sep 2009 19:13:26

Re: Electrostimulare
 
Salut m0nyk,si eu sunt in trecere pe aici! Chiar da rezultate aceasta electrostimulare?:x

m0nyk 26 sep 2009 08:16:07

Re: Electrostimulare
 
Citat:

Anterior postat de petroo (Post 35732)
Salut m0nyk,si eu sunt in trecere pe aici! Chiar da rezultate aceasta electrostimulare?:x

eu zic ca da...
mie dr care ma operat mi a recomandat electrostimulare,acum ramane la aprecierea fiecareia dintre noi.idee e sa fii perseverenta,sa te tii...>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:37:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO