forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tratamente corporale (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/)
-   -   Masajul (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/masajul-1131.html)

mishutza 02 sep 2009 19:53:58

Masajul
 
Am o colega maseoza(asa se scrie?:D).Si.....ia spuneti-mi,v-a ajutat masajul la slabit?Eu i-am zis in gluma de ma scapa de burta.Ea a zis ca burta si sanii nu se maseaza.I-am zis de vergeturi.....a zis ca nu se duc de la masaj.:))Deci,are vreo treaba masajul si slabitul?

Adella 02 sep 2009 19:56:46

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24497)
Am o colega maseoza(asa se scrie?:D).Si.....ia spuneti-mi,v-a ajutat masajul la slabit?Eu i-am zis in gluma de ma scapa de burta.Ea a zis ca burta si sanii nu se maseaza.I-am zis de vergeturi.....a zis ca nu se duc de la masaj.:))Deci,are vreo treaba masajul si slabitul?

Eu cred ..zic si eu asa ..ca ajuta foarte mult la circulatie automat la drenaj ..si toxinele se elimina mai usor ..plus ca face pielea mai elastica si muta celule de grasime ..le arata usa de plecare din organism:D

onys 02 sep 2009 19:57:21

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24497)
Am o colega maseoza(asa se scrie?:D).Si.....ia spuneti-mi,v-a ajutat masajul la slabit?Eu i-am zis in gluma de ma scapa de burta.Ea a zis ca burta si sanii nu se maseaza.I-am zis de vergeturi.....a zis ca nu se duc de la masaj.:))Deci,are vreo treaba masajul si slabitul?

Mishutza,pentru mine masajul are efect asupra celulitei,si ma simt super bine,relaxata si tonifiata..nu neaparat slabita. Dar oricum ti-l recomand:D!

mishutza 02 sep 2009 19:59:38

Re: masajul
 
Da,ma gandeam si eu ca bun e,dar nu am apucat sa o intreb prea multe azi.De fapt am intrebat cat vrea,si cum nici una nu e normala la cap,ca vrea 50 de euro sa imi maseze burta.Tipa e din Indonezia,maine o iau la descusut.

Adella 02 sep 2009 20:02:22

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24510)
Da,ma gandeam si eu ca bun e,dar nu am apucat sa o intreb prea multe azi.De fapt am intrebat cat vrea,si cum nici una nu e normala la cap,ca vrea 50 de euro sa imi maseze burta.Tipa e din Indonezia,maine o iau la descusut.

cat?:-o:-o:-omai pun 50 si imi fac toata luna

mishutza 02 sep 2009 20:06:18

Re: masajul
 
Era o gluma Adella,aflu eu maine ce si cum.Oricum,pe mine ma intereseaza daca cineva a obtinut rezultate in urma masajul,ca de bani vad eu.Ii dau cercei la schimb:))

Adella 02 sep 2009 20:06:54

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24520)
Era o gluma Adella,aflu eu maine ce si cum.Oricum,pe mine ma intereseaza daca cineva a obtinut rezultate in urma masajul,ca de bani vad eu.Ii dau cercei la schimb:))

Aaaaa:-soky ..bun targul:P

Adella 02 sep 2009 20:09:20

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24520)
Era o gluma Adella,aflu eu maine ce si cum.Oricum,pe mine ma intereseaza daca cineva a obtinut rezultate in urma masajul,ca de bani vad eu.Ii dau cercei la schimb:))

Aaaa ..ai mare grija ..daca ai varice sau inceput de varice ..vase sparte nu e indicat ..la fel trebuie sa eviti apa fierbinte in acele locuri ..numai zic de masajul anticelulitic ..nu face bine deloc ..doamne fereste ...am auzitd e o femeie care s-a dus la masaj si i-au deplasat un cheag de sange care a blocat o artera principala si a murit:-s

mishutza 02 sep 2009 20:12:50

Re: masajul
 
Ha'?pai daca avea un cheag de sange murea oricum.....
Pai de ce nu e bun masajul anticelulitic?

Adella 02 sep 2009 20:22:08

Re: masajul
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 24525)
Ha'?pai daca avea un cheag de sange murea oricum.....
Pai de ce nu e bun masajul anticelulitic?

Pai avea varice ..si s-a deplasat de acolo ....si daca nu ai buna circulatie iti poate sparge mult mai multe vase ..si nu e un aspect prea placut:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:26:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO