forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tratamente corporale (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/)
-   -   Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare) (http://forum.slabute.ro/tratamente-corporale/remodelare-corporala-impachetari-infrarosu-vacuum-electrostimulare-3638.html)

TheMilady 26 apr 2010 23:51:56

Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Buna fetelor! nu am reusit sa citesc toate subiectele din forum asa ca s-ar putea sa repet cele ce au fost scrise:) spuneti-mi ce parere aveti despre remodelarea corporala, despre impachetari cu infrarosu, vacuum sau electrostimulare;;)

Sand 27 apr 2010 02:03:44

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 166520)
Buna fetelor! ... spuneti-mi ce parere aveti despre remodelarea corporala, despre impachetari cu infrarosu, vacuum sau electrostimulare;;)

Eu personal cred ca sunt bani aruncati in vant dar asta e doar opinia mea. E mai simplu sa te impacehteze/despacheteze un aparat (pe bani) decat sa faci sport si sa mananci sanatos. Asta e clar, mai ales daca inertia e mare. Cine vrea sa faca sport cand uite...dupa niste procedee d-astea usoare (bani sa ai!) te remodeleaza cu forta.

Intrebarea este: si dupa aia ce o sa faci cand termini cu despachetarile si ai ajuns la silueta de vis;)...ca nu poti sa te impacheteze zi lumina, luni si ani la rand. Mai bine cu banii aia iti iei o bicicleta ergonomica, ii dau pe un abonament la sala sau/si platesti un nutritionist sa-ti explice ce sa mananci ca sa ramai supla si in forma restul vietii.

Pe de alta parte, daca nu ar exista si oameni care sa creada in asa ceva...ar da toti impachetatorii faliment, nu ar mai avea ce impacheta.

Ai doua solutii, sa pui mana sa transpiri tu singura (nu te costa nimic) si sa mananci sanatos pana mori de deces.:D Sau: sa te impachetezi/despachetezi pana la sfarsitul zilelor.

Opinia mea. ;;)

Iti doresc succes!>:D<

TheMilady 27 apr 2010 06:32:03

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
hey:) multumesc pentru opinie. Eu urmez un tratament de genul, de cam 2 luni, trebuie sa recunosc ca am slabit ceva insa din locurile de unde vroiam eu( coapse) nu prea am dat jos mai nimic. Eu am probleme cu retentia de apa, cred ca e o problema de tiroida si de fiecare data la impachetari transpir foarte mult si ma simt mult mai usoara. Chiar e un paradox, eu sunt una din cele mai slabe cliente si totusi transpir cel mai mult. In legatura cu vacuumul cred ca e ok chestie ok, doar ca trebuie urmata procedura mult timp si costa o gramada de bani..o zi frumoasa sa ai si spor la slabit!:)

Sibel H 27 apr 2010 10:35:13

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
...:)...Salut!..si eu am facut tot felul de tratamente..sant minciuni si nu slabesti...dupa ce termin sedintele dupa un timp se simnte efectele negative asupra organismului si corpului..mai bine abordezi un program adecvat de sport constant si o alimentatie corespunzatoare..si pritene de ale mel au patit la fel si nu au fost multumite ...deci ..bani risipiti...Sper ca ti-am fost de ajutor...:)

TheMilady 27 apr 2010 23:53:34

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
multumesc pentru sfaturi, sincer nici eu nu prea am avut cine stie ce efecte doar ca din cauza retentiei de apa ma simteam f bine dupa, si mai ales ca slabeam cam 600 de grame dupa o sedinta ceea ce e f multa apa.

OitaVesela 27 apr 2010 23:58:07

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Daca vrei sa dai jos apa mai bine faci sauna. E si mai ieftin si mai benefic pentru organism.
Cat despre "transpir deci slabesc" este total fals. Caloriile nu stau in apa ci in stratul adipos. E simplu: faci sport, tii dieta, arzi mai multe calorii zilnic decat mananci - slabesti. Stai degeaba si transpiri - pierzi apa, pe care oricum o pui la loc.

TheMilady 28 apr 2010 05:24:41

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Adevarat! oricum am vazut si aici pe forum ca facand sauna dai jos ceva calorii frumoase si e benefica si pentru detoxifiere. Si vacuumul ma gandesc ca e bun ca si un masaj local, insa cum ati spus si voi, fara un regim adecvat si un stil de viata activ degeaba:)

Sibel H 28 apr 2010 18:47:33

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 168193)
Adevarat! oricum am vazut si aici pe forum ca facand sauna dai jos ceva calorii frumoase si e benefica si pentru detoxifiere. Si vacuumul ma gandesc ca e bun ca si un masaj local, insa cum ati spus si voi, fara un regim adecvat si un stil de viata activ degeaba:)

:)...Eu, am un aparat de masaj de la Philips...Cellesse ...este dotat cu tot felul de role..lucreaza indentic ca aparatele cu vacuum.di cabinete..are 5 nivele..super puternice...dar nu am vazut niciun rezultat bine in ultimi ani nu l-am mai folosit sta in dulapior...anul trecut mi-am achizitionat un aparat de electrostimulare cu 12 paduri siliconate (permanente)..am folosit o luna de zile,zi de zi cate 30 de minute pe tot corpul ,in ficare zi aplicam alt program..are 16 programe diferite..si nimic...nimic,nimic...de ce?..pentru, ca sant povesti......iti,doresc o seara placuta...>:D<

Naiara 28 apr 2010 19:43:07

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Buna seara fetelor,

Si eu am facut vacuum (10 sedinte )si electrostimulare (10 sedinte), m-au aburit si am acceptat , dar nu va recomand .De la sedintele de vacuum am fost toata vanata, super dureros a fost . Este o slabire rapida si de moment. Dupa ce am citit ce a-ti scris va dau dreptate. Acum ( de 6 sapt) merg la sauna si piscina , o data pe saptamana si este super fain, la sauna chiar elimini toxinele .

Sibel H 28 apr 2010 20:43:19

Re: Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare)
 
Citat:

Anterior postat de Naiara (Post 169086)
Buna seara fetelor,

Si eu am facut vacuum (10 sedinte )si electrostimulare (10 sedinte), m-au aburit si am acceptat , dar nu va recomand .De la sedintele de vacuum am fost toata vanata, super dureros a fost . Este o slabire rapida si de moment. Dupa ce am citit ce a-ti scris va dau dreptate. Acum ( de 6 sapt) merg la sauna si piscina , o data pe saptamana si este super fain, la sauna chiar elimini toxinele .

...:) ..cred,ca a fost o experienta neplacuta pentru tine...este,bine ca te-ai apucat de noi activitati si tabieturi...ai, cheltuit si tu ceva banuti...a doua oara nu mai repetam aceleasi greseli..nu? ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:51:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO