forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Vergeturi (http://forum.slabute.ro/vergeturi/)
-   -   Cum scap de vergeturi? (http://forum.slabute.ro/vergeturi/cum-scap-vergeturi-435.html)

roxy04 23 mai 2012 17:44:51

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1048143)
Incearca niste capsule cu vitamina E pe care sa le intepi, iar uleiul din ele sa le pui intr-o crema hidratanta. Masaj de 2x pe zi cu ea si multa multa apa(hodratare)!

chiar am prin casa asa ceva pentru ca eu mai foloseam si pentru fata dar nu stiam ca sunt bune si pentru vergeturi.. tu ai folosit asa ceva? ai vazut diferente? multumesc de raspuns>:D<

GCM 23 mai 2012 18:10:47

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1048148)

chiar am prin casa asa ceva pentru ca eu mai foloseam si pentru fata dar nu stiam ca sunt bune si pentru vergeturi.. tu ai folosit asa ceva? ai vazut diferente? multumesc de raspuns>:D<

Am ”studiat” pe net si folosesc acum cu unguent de galbenele, ale mele-s albe deja :(

roxy04 23 mai 2012 18:45:36

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1048164)
Am ”studiat” pe net si folosesc acum cu unguent de galbenele, ale mele-s albe deja :(

tocmai asta incerc si eu sa evit sa se albeasca si atunci chiar ca nu voi mai putea face nimic:(...mai are cineva si alte solutii le astept cu drag ca sunt tare suparata de ,,minunile,, de pe burta si sa le tratez acum cand mai sunt rosii;)

GCM 23 mai 2012 18:48:04

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
Ar ma fi fiolele cu elastina/colagen..dar sunt mai scumpute. Ai grija acum cat sunt rosii, ca apoi :(

roxy04 23 mai 2012 19:31:38

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1048193)
Ar ma fi fiolele cu elastina/colagen..dar sunt mai scumpute. Ai grija acum cat sunt rosii, ca apoi :(

asa spuneam si eu... de aceea caut remdii sa le mai indepartez acum cat se mai poate face ceva;):-*

mihaela01 24 mai 2012 19:16:55

Re: Cum scap de vergeturile rosii?
 
sau incearca cu crema asta : emulsie antivergeturi de la astlavital >:D< eu din pacate am pe laterarul coapselor pe fund.. si sincer s-au mai subtiat ..intr-o parte abia se mai vad fac dif cu partea cealalata si nu imi vine sa cred.. poate au mai trecut pentru ca sunt in crestere habar am.. mai hol si dalin cu aloe vera pentru hidratarea pierlii :-?? are vitamina e si mi se pare bun..uleiul de masline iar mai este bun impotriva vegeturilor :*

marina19 16 apr 2013 08:42:22

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de glamvintage (Post 883977)



Buna Brainiac,
Am sa-ti transmit reteta mea, "compusa" alaturi de doua farmaciste si cu acordul unui dermatolog:
scrub cu zat de cafea de 2-3 ori pe saptamana(eu imi faceam o zi da, una ba), aplicat pe pielea bine tamponata, asa incat sa nu ramana apa pe ea, o crema Retin A, dupa o ora, o ora si jumatate am aplicat un amestec din: Supliform, Bitter Suedez si Vaselina cosmetica. Cele rosii au disparut total iar cele albe s-au diminuat considerabil.
Eu una lucrez in domeniul cosmetic si patrez stransa legatura cu clientele mele care lucreaza in domeniul farmaceutic, medical si orice alt domeniu de interes mie!
Bafta!


in ce cantitati se amesteca aceste creme ? a icnercat cineva ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:15:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO