forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   De vorba cu slabutele... (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/)
-   -   De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…" (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/vorba-extasssy-acum-slabit-deja-aproape-12-kga-894.html)

Slabuta 22 iul 2009 13:53:05

De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
2 ataşament(e)
Citat:

Spune-ne cateva cuvinte despre tine si ce iti place sa faci in timpul liber?
Numele meu este Anca, am 23 de ani si tocmai am absolvit facultatea de Drept si sper ca din toamna sa fiu studenta la Facultatea de Cibernetica.
Sunt o fanatica in ceea ce priveste calculatorul… imi place sa aflu mereu lucruri noi din acest domeniu. Deasemenea citesc cu placere, era o vreme cand devoram cartile, acum, pentru ca am mai putin timp liber, ma limitez la a mai citi numai din cand in cand…

Printe pasiunile mele se mai afla badmintonul, Sudoku (ma motiveaza asa de mult un careu nerezolvat), si muzica (in special muzica rock).

Timpul liber mi-l petrec cu prietenii si cu jucatul de carti sau bacara (un joc cu zaruri).

Citat:

Cum ai aflat de comunitatea "slabutelor"?
In urma cu ceva timp, mai exact pe 17.05.2009, am luat decizia de a scapa de kg in plus si de a aborda un stil de viata sanatos. A doua zi, am inceput sa caut pe net cure de slabire, si in cautarile mele am dat peste forumul “slabutelor”. Dupa ce am citit o parte dintre mesajele postate m-am ambitionat si mai tare sa slabesc, si am decis ca POT SA O FAC.

Citat:

De cand incerci sa slabesti si cate kg ai reusit sa slabesti pana in prezent?
Cu kg in plus ma lupt din clasa I, cand am pus primele kg pe mine… Dar nu le-am dat prea multa importanta. Serios si definitiv sunt in procesul de slabire de pe data de 18.05.2009, iar pana in prezent am ajuns de la 100 kg la 88.2 kg, de unde rezulta ca am slabit 11.8 kg.

Citat:

Cum ai depasit perioadele in care vroiai sa renunti la slabit?
In primul si in primul rand de fiecare data cand am simtit ca nu mai pot continua si ca ar trebui sa renunt am recitit povestile de succes de pe forum.

In al doilea rand de fiecare data mi-am compus un discurs de incurajare pe care l-am postat pe forum, simplul fapt de a scrie aceste discursuri m-au motivat asa de mult incat de fiecare data am continuat si nu am renuntat la slabit.

Citat:

Cum te vei rasplati cand vei ajunge la greutatea dorita?
Cum am mentionat si pe forum:
  • cea mai sexy lenjerie intima pe care o pot gasi (ca imi doresc de mult timp asa ceva, si pe marimea mea nu se fac)
  • o garderoba nou nouta, cu haine dintre cele mai stramte...
  • o zi de rasfat total, cu masaje, tratamente corporale, manechiura, pedichiura, cosmetica, etc
  • si nimic nu ar fi mai placut decat sa le dau peste nas unora... cu noul meu look
  • poate mi-as face si eu un tatuaj care se semnifice, transformarea mea... din "Moby Dick" in "Sexy Mama"...
Citat:

Care este mancarea ta dietetica preferata?
Ador suvitele de pui cu ciuperci, si cerealele.

Citat:

Spune-ne cateva sfaturi de alimentatie pentru cei care vor sa slabeasca?
In primul si in primul rand trebuie sa iti doresti sa slabesti, sa iti doresti sa ai o alimentatie sanatoasa…

Nu numai pentru a slabi, ci si pentru a fi sanatos. Recomand eliminarea din meniu a tot ce este nesanatos.

Citat:

Cum treci peste tentatiile culinare zilnice?
Peste cele zilnice, simplu, ma gandesc ca o data pe saptamana imi voi satisface poftele cu ceva dulce, sau ceva prajit (in cantitati mici)… O portie odata pe saptamana nu strica si cel putin pe mine ma motiveaza enorm pentru celelate 6 zile ale saptamanii.

Citat:

Cat de important este sportul in procesul de slabire?
Foarte, foarte, foarte important… Fara sport se poate slabi! Incet dar se poate… Dar fara sport nu se poate arata bine. Sportul reda intr-o oarecare masura elasticitatea muschilor si impiedica aspectul de atarnare al pielii de dupa slabire…

In urma cu 5 ani, cand am slabit undeva intre 20 si 25 kg, aratam ca o femeie de 80-90 de ani, toate atarnau pe mine, si asta chiar si dupa primele 4-5 kg pierdute. Acum am slabit deja aproape 12 kg… si cu toate ca pielea a inceput sa-mi atarne putin nu este asa cum a fost acum 5 ani. Si asta se intampla facand sport din cand in cand… Daca as fi mai activa, cred ca lucrurile ar sta altfel…

Citat:

Ce activitati fizice, care te ajuta la slabit, iti plac cel mai mult?
Dansul ma incanta… si la fel si abdomenele si portia de badminton, pe care il practic cu o prietena din cand in cand.

Citat:

Descrie-ne provocarile pe care a trebuit sa le depasesti pe perioada concursului ca sa slabesti numarul de kg propus?
Nu pot sa zic ca au fost provocari… sincer… de la inceputul concursului pana la sfarsit, in general, uit care a fost greutatea initiala si care a fost numarul de kg propuse pentru slabit… Dar, oricum consider, ca fiind in concurs ma motiveaza si ma face sa imi doresc si mai mult sa slabesc.

Citat:

Ce iti place cel mai mult in comunitatea "slabutelor"?
Faptul ca toata lumea ma intelege, toti trecem prin aceleasi etape, toti facem aceleasi lucruri pentru a ne atinge telul. Si faptul ca toti suntem aici “one big happy family”.

Citat:

Ce sfaturi ne poti da pe viitor?
Din punctul de vedere al site-ului si al forumului nu am in acest moment nici un sfat de dat… Dar daca imi vine vreo idee promit sa o mentionez pe forum.

Discuta cu Extasssy - Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca

mishutza 22 iul 2009 14:37:44

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Extassy rockssssssssssss[*68*]

teodora 22 iul 2009 15:49:06

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Super ideea ! Imi place! Parca ne cunoastem si mai bine! Sucees Anca!

>:D<

Daphne 18 sep 2009 16:38:27

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Felicitari pentru vointa! Sunt sigura ca vei reusii sa slabesti cat doresti!

Extasssy 18 sep 2009 16:43:35

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 16048)
Extassy rockssssssssssss[*68*]

Citat:

Anterior postat de teodora (Post 16062)
Super ideea ! Imi place! Parca ne cunoastem si mai bine! Sucees Anca!

>:D<

Citat:

Anterior postat de Daphne (Post 33579)
Felicitari pentru vointa! Sunt sigura ca vei reusii sa slabesti cat doresti!

Slabutelor,

Eu sunt mai inceata uneori. De cand tot zic ca raspund si eu aici, si mereu alt topic imi atrage atentia si uit...
Dar gata acum raspund...
In primul rand multumesc, multumesc, multumesc pentru toate urarile...
In al doilea rand... Este si reusita voastra, slabutelor, pentru ca fara voi nu as fi reusit in veci...

Inca odata multumesc...
Si multi pupici tuturor slabutelor (devenite sau in devenire)

Rebella 24 apr 2010 11:05:16

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Buna fetelor.....intamplator am gasit site-ul acesta si ma bucur foarte mult!Extasssy,felicitarile mele,ai avut o vointa de fier!>:D<Eu am plecat de la 110 kg si am ajuns la 89[*2*].Merg zilnic la sala si tin o dieta personalizata(de mine):D.As vrea sa ajung la greutatea de 60-65 kg:-s....atunci ma pot declara fericita;;).Acestea fiind spuse va urez mult spor la slabit si sper sa ne 'auzim' cu rezultate bune!:-*

Seryna 04 mai 2010 19:40:46

Re: De vorba cu Extasssy - "...acum am slabit deja aproape 12 kg…"
 
Te admir Extasssy pt kg pierdute mult succes in continuare.
Si mie imi place rockul ma energizeaza ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:50:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO