forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   De vorba cu slabutele... (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/)
-   -   De vorba cu Ianna, "...sincer, m-am saturat de bluze si blugi largi..." (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/vorba-ianna-sincer-m-saturat-bluze-blugi-largi-898.html)

Slabuta 23 iul 2009 11:49:47

De vorba cu Ianna, "...sincer, m-am saturat de bluze si blugi largi..."
 
1 ataşament(e)
Citat:

Spune-ne cateva cuvinte despre tine si ce iti place sa faci in timpul liber?
Hmmm… ar fi multe… dar cred ca cele mai relevante informatii ar fi ca am 28 de ani si ca am avut peste 96 de kilograme dupa ce am nascut acum 5 luni o bomboana de baiat, cu care imi petrec majoritatea timpului !
Timp liber? Ce-i aia? … Dar daca prind 30 minute... imi place sa lenevesc intr-o baie fierbinte cu cafeaua si tigara langa mine, cu muzica in surdina si gandindu-ma la nimic!
Citat:

Cum ai aflat de comunitatea "slabutelor"?
Nu-mi amintesc exact, dar cred ca am cautat pe google diete de slabit si cum deja ma inregistrasem pe ceva site-uri americane, care nu mi-au placut, am zis sa-mi incerc norocul si intr-o comunitate romaneasca.
Citat:

De cand incerci sa slabesti si cate kg ai reusit sa slabesti pana in prezent?
Am inceput dieta relativ imediat dupa ce am terminat cu alaptatul, prin mai. Din februarie pana la inceputul lui aprilie reusisem sa dau jos 18 kg (atata banuiesc, ca n-am avut curaj sa ma sui pe cantar in februarie), dar am inceput sa stagnez probabil pentru ca din aprilie nu mai alaptam.
Asa ca in mai, avand 80 kg, am inceput sa tin o dieta mai stricta si am ajuns sa scap de inca 13 kg, deci in prezent am 67 kg. Si sper, curand, sa ajung la 58 kilograme !
Citat:

Cum ai depasit perioadele in care vroiai sa renunti la slabit?
Cu vointa si ambitie! Cand imi venea sa pun gura pe paine sau cartofi prajiti rasfoiam albumele cu poze “din tinerete”, in care imi aratam buricul si purtam fuste mini, si apoi ma uitam la mine si imi venea sa plang de ciuda…
Sau incercam din hainele vechi si ma uitam cum nu ma incap incat imi ziceam ca trebuie neaparat sa ma tin de dieta…
Sau intram pe forum si citeam cum alte fete reusesc sa mai dea jos cate un kilogram…
Sau imi aminteam de gurile rautacioase si atunci chiar ca imi venea sa nu mai mananc deloc!
Citat:

Cum te vei rasplati cand vei ajunge la greutatea dorita?
Hehehe… o noua garderoba mai sexy si mai atragatoare, ca, sincer, m-am saturat de bluze si blugi largi! Poate chiar fac si o plimbare pana la Disneyland sau la o cabana dotata cu jacuzzi si sauna unde sa ma relaxez ca rasplata pentru toate poftele si placerile pe care mi le-am refuzat.
Citat:

Care este mancarea ta dietetica preferata?
Fara discutie salata de fructe! Cubulete de capsuni, banane, kiwi, pepene rosu si galben, ananas si 2/3 lingurite de vin rosu.
Citat:

Spune-ne cateva sfaturi de alimentatie pentru cei care vor sa slabeasca?
Sunt multe de zis dar pentru mine vechile si arhi cunoscutele cuvinte sunt de aur “fara paine, fara zahar si fara grasimi”! Nu exista alt secret ! Consumarea fructelor si legumelor sunt la baza dietei si carne cat mai slaba, precum pieptul de pui.
Atat calitatea cat si cantitatea mancarurilor conteaza! Si sunt adepta ceaiului verde care stimuleaza arderea grasimilor si are proprietati diuretice.
Citat:

Cum treci peste tentatiile culinare zilnice?
Avand in vedere ca eu gatesc in casa, incerc sa nu-mi fac singura pofta gatind sotului ceva ce stiu ca n-am cum sa-i rezist in ziua respectiva sau gatesc dupa ora 7 seara cand nu mai mananc sub nici o forma!
Citat:

Cat de important este sportul in procesul de slabire?
Parerea personala e ca sportul conteaza peste 70% in procesul slabirii.
Citat:

Ce activitati fizice, care te ajuta la slabit, iti plac cel mai mult?
Mersul... mersul... si iar mersul! Mersul incet, de plimbare prin parc, impingand caruciorul, mersul in pas alergator dar si mersul in casa pe loc amestecat cu aerobic.
E simplu, e placut si slabesti!
Citat:

Descrie-ne provocarile pe care a trebuit sa le depasesti pe perioada concursului ca sa slabesti numarul de kg propus?
Nu cred ca am facut altceva in plus pe perioada concursului decat ce am facut de cand m-am apucat de dieta. Probabil ca doar am fost mult mai atenta si mai constienta de ce consum.
Citat:

Ce iti place cel mai mult in comunitatea "slabutelor"?
Calitatea oamenilor si incurajarilor, calculatorul caloriilor si posibilitatea de a vizualiza meniurile (nu doar ale mele dar si a celorlalti).
Citat:

Ce sfaturi ne poti da pe viitor?
In legatura cu ce? Cu concursul? Este destul de bine pus la punct si acum, poate doar la sfarsitul concursului sa existe un grup de cateva "slabute" care sa faca o analiza per total a concursului si a meniului fiecarui concurent, sa se atraga atentia asupra greselilor sau partilor bune.
Discuta cu Ianna - Dupa fapta si rasplata

denissaa1 31 aug 2009 12:37:08

Re: De vorba cu Ianna, "...sincer, m-am saturat de bluze si blugi largi..."
 
buna tuturor!! sunt noua pe aici:D
as vrea sa ma ajutati si pe mn sa slabesc in jur de 5 kg
am inceput de azi sa merg in parc sa stau vreo 2 ore sa alerg si sa fac gimnastica.
manac normal adica si mancaruri gatite 2 felii paine dar incerc sa renunt la dulciuri.
credeti ca o sa reusesc?si cam in cat timp
multumesc!!:-*

strawberry 24 iun 2010 10:45:40

Re: De vorba cu Ianna, "...sincer, m-am saturat de bluze si blugi largi..."
 
daca stau sa ma uit la data topicului, baietelul tau ar trebui sa aibe un an si ceva, in curand 2. multa sanatate va doresc la amandoi si sa te bucuri de el >:D<
si felicitari pentru ambitie si decizia pe care ai luat-o in lupta cu kg astea care nu vor sa ne lase in pace!
Citat:

Timp liber? Ce-i aia? … Dar daca prind 30 minute... imi place sa lenevesc intr-o baie fierbinte cu cafeaua si tigara langa mine, cu muzica in surdina si gandindu-ma la nimic!
mi-a placut raspunsul tau. ai fost tare aici =))
dar cand ma apuca si pe mine lenea, si eu optez pentru aceeasi varianta ca si tine. bine, exclus tigarile si cafeaua (inlocuim cu suc natural de fructe sau ceai), pentru ca eu nu fumez :D
Citat:

Avand in vedere ca eu gatesc in casa, incerc sa nu-mi fac singura pofta gatind sotului ceva ce stiu ca n-am cum sa-i rezist in ziua respectiva sau gatesc dupa ora 7 seara cand nu mai mananc sub nici o forma!
Imi place ambitia ta :D felicitari!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:29:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO