forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   De vorba cu slabutele... (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/)
-   -   De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult sport” (http://forum.slabute.ro/vorba-slabutele/vorba-sabine28-oea-fiecare-data-cand-calc-stramb-incerc-recuperez-mai-mult-sporta-3042.html)

Slabuta 08 mar 2010 23:15:13

De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult sport”
 
1 ataşament(e)
Citat:

Spune-ne cateva cuvinte despre tine si ce iti place sa faci in timpul liber?
Despre mine pe scurt: Numele meu este Sabina, am 28 de ani, sunt in zodia Gemeni, lucrez in marketing.

Imi place sa ma plimb prin parc, atunci cand vremea imi permite, sa vad filme, sa citesc , sa ascult muzica, sa dansez, si mai nou, sa povestesc cu slabutele. :)

As mai fi spus ca imi placea sa fac saptamanal dulciuri, dar acum mi-am interzis aceasta placere, dar incerc sa imi consum energia pentru gatit alte retete, dietetice. :)
Citat:

Cum ai aflat de comunitatea "slabutelor"?
Intamplator, la prima vedere, dar cred ca pana la urma a fost mana destinului…

Cautam o dieta minune, care sa ma ajute sa scap de kilogramele adaugate de Sarbatori, si de celelalte, de care ma chinui demult sa scap.
Citat:

De cand incerci sa slabesti si cate kg ai reusit sa slabesti pana in prezent?
De incercat, incerc de cand ma stiu, de la 18 ani, cred, am avut 75 kg, am slabit si pana la 54 kg.

Cand am venit in Bucuresti, acum 5 ani, aveam 57-58 kg, intr-o jumatate de an am ajuns la 63 kg, si sub 63 kg n-am mai reusit sa scad, ci doar sa cresc. :)

De pe 4 ianuarie pana in prezent am slabit 6 kilograme. Mai trebuie sa slabesc 3 kilograme si jumatate , ca sa ma pot considera cu adevarat o slabuta. :)
Citat:

Cum ai depasit perioadele in care vroiai sa renunti la slabit?
Nu au existat asemenea perioade de cand am intrat in comunitatea slabutelor. Dupa orice piedica (pe care mi-am pus-o singura, logic :) ) m-am ridicat si am mers mai departe.
Citat:

Cum te vei rasplati cand vei ajunge la greutatea dorita?
In primul rand voi merge la shopping, sa-mi achizitionez hainute frumoase si cu masuri mai mici. :)

Din punct de vedere culinar, mi-am propus ca, atunci cand voi ajunge la mentinere, sa ma rasfat o data la 2 saptamani cu ceva bun facut de mine.:)
Citat:

Care este mancarea ta dietetica preferata?
Nu pot spune ca am una, m-am obisnuit sa mananc ceea ce-mi place, dar mult mai light decat inainte, dar daca ar fi sa aleg, aleg pieptul de pui cu porumb si salata de cruditati, iar la deserturi, marul copt cu miere, nuci si scortisoara, e in top.:)
Citat:

Spune-ne cateva sfaturi de alimentatie pentru cei care vor sa slabeasca?
In primul rand trebuie sa-si doreasca cu adevarat sa slabeasca, pentru ca atata timp, cat nu crezi ca poti, nici nu vei putea.

Ca sfaturi culinare: sa renunte definitiv la prajeli, la dulciurile din comert, la junk food, in general, la painea calda si pufoasa… suna cam greu, dar nu imposibil. :)

Sa aleaga intotdeauna raul cel mai mic din ceea ce mananca.

Si bineinteles, mult, mult sport!
Citat:

Cum treci peste tentatiile culinare zilnice?
La inceput mi-a fost destul de greu, pentru ca din fire sunt o pofticioasa, mai ales cand vine vorba de dulciuri, dar acum, cand vad rezultatele, ma gandesc ca e pacat sa-mi pun singura bete-n roate si sa-mi bat joc de toata munca mea.
Citat:

Cat de important este sportul in procesul de slabire?
Foarte important. Dar nu fara dieta. Trebuie sa existe o combinatie intre cele doua pentru a putea slabi frumos si sanatos.
Citat:

Ce activitati fizice, care te ajuta la slabit, iti plac cel mai mult?
Fac in fiecare dimineata pilates, iar seara Zumba alternata cu Tae Bo, plus ca incerc sa merg pe jos cat pot de mult. Dar din toate astea, Tae bo, cu siguranta, e preferatul meu.
Citat:

Descrie-ne provocarile pe care a trebuit sa le depasesti pe perioada concursului ca sa slabesti numarul de kg propus?
Provocari sunt saptamanal, zile de nastere ale colegilor de birou, sau ale prietenilor.

Incerc sa fac in asa fel incat nici sa nu se simta jignita persoana aniversata de faptul ca nu mananc, dar nici sa exagerez, pentru ca stiu ca apoi voi avea mari mustrari de constiinta.

Oricum, de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult sport.
Citat:

Ce iti place cel mai mult in comunitatea "slabutelor"?
Imi place spiritul de echipa, faptul ca ne ajutam atat de mult una pe cealalta, ca suntem acolo una pentru alta. Si nu doar in privinta slabitului, ci si in alte probleme de viata.

Conteaza foarte mult sa stii ca atunci cand gresesti e cineva care sa te certe, sau atunci cand ai o reusita, sa se bucure sincer pentru tine.

Desi suntem departe unele de celelalte, raspandite in toata lumea, suntem aproape sufleteste, si asta conteaza cel mai mult.

Fara slabute, probabil ca iarasi as fi tinut o dieta minune de luni pana miercuri, si apoi as fi dat buzna in frigider, spunandu-mi ca nu pot, ca nu voi reusi sa fiu vreodata slabuta, si plagandu-mi de mila in continuare.

De aceea vreau sa spun: “Slabutelor, va multumesc pentru ca existati!“

Discuta cu Sabine28 - Jurnal Sabine_28 …punct. si de la capat

Liviutzza 08 mar 2010 23:19:42

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Felicitari Sabine!!!Esti o adevarata slabuta!!>:D<>:D<>:D<

Sabine_28 08 mar 2010 23:22:01

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 111663)
Felicitari Sabine!!!Esti o adevarata slabuta!!>:D<>:D<>:D<


Multumesc Liviutzza!
Vreau ca urmatorul interviu sa fie al tau, asa ca pune-te pe treaba!;;)
>:D<

ras_cristalin 09 mar 2010 14:35:36

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Felicitari, slabuto si frumoaso :) esti un model de urmat pentru noi toate.

VentoFreddo 09 mar 2010 14:39:06

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Bravo Saby>:D<>:D<:-*:-*
Continua tot asa, nu mai ai mult ...
Si mama mama, ce mumoasa esti in poza:x:x:x

Adella 09 mar 2010 14:41:25

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Felicitari ...foarte dragutz interviul;;);;);;)

Gea 09 mar 2010 16:37:24

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Felicitari Sabine!!!
Esti un adevarat model! Sa nu ne parasesti nici dupa ce ajungi la greutatea ideala. Viitoarele slabute au nevoie de tine! :-*

Sabine_28 09 mar 2010 16:40:46

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 112100)
Felicitari, slabuto si frumoaso :) esti un model de urmat pentru noi toate.

Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 112103)
Bravo Saby>:D<>:D<:-*:-*
Continua tot asa, nu mai ai mult ...
Si mama mama, ce mumoasa esti in poza:x:x:x

Citat:

Anterior postat de Adella (Post 112106)
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Felicitari ...foarte dragutz interviul;;);;);;)

Citat:

Anterior postat de Gea (Post 112297)
Felicitari Sabine!!!
Esti un adevarat model! Sa nu ne parasesti nici dupa ce ajungi la greutatea ideala. Viitoarele slabute au nevoie de tine! :-*

Multumesc fetelor!
N-o sa va parasesc nici dupa ce slabesc , pentru ca urmeaza batalia grea a mentinerii...dar nu ne lasam noi asa de usor, nu-i asa?;)
>:D<

mvthebest 09 mar 2010 17:02:42

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Felicitari Sabina. Ai o ambitie de invidiat>:D<>:D<>:D<:x

Sabine_28 09 mar 2010 17:04:08

Re: De vorba cu Sabine28 – “…de fiecare data cand calc stramb, incerc sa recuperez prin mai mult spo
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 112328)
Felicitari Sabina. Ai o ambitie de invidiat>:D<>:D<>:D<:x


Multumesc, Mira, si tu la fel...daca am avea ambitie zi de zi, ar fi ideal :)
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:23:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO