forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=392)
-   -   Intrebarea "alimentul cutare ingrasa?" (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6341)

Alex Remus 09 mai 2012 18:07:53

Re: Mamaliguta
 
iau pieptu, pun putin sare,piper, pun in tigaie un stropisor de ulei il inting cat pot si pun carnea.

vera37 09 mai 2012 18:09:23

Re: Mamaliguta
 
Citat:

Anterior postat de Alex Remus (Post 1035098)
iau pieptu, pun putin sare,piper, pun in tigaie un stropisor de ulei il inting cat pot si pun carnea.

e ok, daca doar atat ulei pui :):)
multa bafta pe mai departe!

Alex Remus 09 mai 2012 19:13:43

Re: Mamaliguta
 
Iti multumesc pentru timpul acordat vera, bafta:)

vera37 09 mai 2012 19:47:20

Re: Mamaliguta
 
Citat:

Anterior postat de Alex Remus (Post 1035142)
Iti multumesc pentru timpul acordat vera, bafta:)

n-ai pt ce, oricand cu placere :):) daca mai pot te ajut
multumesc

WhiteAngel 09 mai 2012 21:29:41

Re: Mamaliguta
 
Buna ! Nu stiu ce sa zic despre mamaliga, am citit in cartea mihaelei bilic ca ar avea acelasi aport caloric ca si painea .. eu una incerc sa o evit .. si nu stiu cum se face ca exact de cateva luni a inceput maicamea sa faca la o sapt-2 :-L dar nu e un punct de`al meu forte si reusesc sa ma abtin
dar sa stii ca ea contine multi carbo .. deci caloriile ca si caloriile, dar mai trebuie sa avem grija si la alti factori ... ca nu slabesti daca mananci numai 2 ciocolate pe zi cu gandul ca au 1000 de kcal ;))

si apropo, nu stiu de ce te ingrijorezi pt ca mie mi se pare ca esti prea slab ! sunt corecte datele de la profil? :-/ .. adica am avut si eu 55kg la inaltimea de 1,66 .. si tu esti mai intalt si totusi baiat :))

Alex Remus 10 mai 2012 10:02:45

Re: Mamaliguta
 
Hm...sunt bune, am 55-56 kg, chiar si asa inca am putina burta care nu merge jos usor, se vede si ceva muschi din cat am tot lucrat, asta e cand sunt dezbracat...cand am un tricou totu e ok, lumea imi zice mereu cat sunt de slab, dar asta pentru ca toti mau stiut timp de peste 10 ani mare si umflat...desi deja ma enerveaza ca aud mereu ' ce slab esti, mananca' macar stiu ca eu am reusit sa ajung undeva, iar in general acum mananc aproape orice

Azi la amiaz o sa mananc mamaliga :)) haha, azidimineata am mancat 1 sandwich cu branza de vaci si rosii+2 placinte facute de o vecina:P erau subtiri si cu branza dar destul de mari, eh numi fac griji, iar diseara o sa mananc spanac cu peste...sunt sigur ca e ok:)

WhiteAngel 10 mai 2012 10:48:49

Re: Mamaliguta
 
Citat:

Anterior postat de Alex Remus (Post 1035736)
Hm...sunt bune, am 55-56 kg, chiar si asa inca am putina burta care nu merge jos usor, se vede si ceva muschi din cat am tot lucrat, asta e cand sunt dezbracat...cand am un tricou totu e ok, lumea imi zice mereu cat sunt de slab, dar asta pentru ca toti mau stiut timp de peste 10 ani mare si umflat...desi deja ma enerveaza ca aud mereu ' ce slab esti, mananca' macar stiu ca eu am reusit sa ajung undeva, iar in general acum mananc aproape orice

Azi la amiaz o sa mananc mamaliga :)) haha, azidimineata am mancat 1 sandwich cu branza de vaci si rosii+2 placinte facute de o vecina:P erau subtiri si cu branza dar destul de mari, eh numi fac griji, iar diseara o sa mananc spanac cu peste...sunt sigur ca e ok:)

hmm, tu stii mai bine, conteaza sa iti placa tie si sa te simti tu bine .. dar pt un baiat mi se pare foarte putin
stiu prin ce treci, acelasi lucru il patesc si eu .. m`am saturat sa`mi zica toata lumea ca sunt "prea slaba" .. eu ma simt bine asa si imi place ... poate sunt totusi invidiosi ca noi reusim si ei nu !


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:26:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO