forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Adio, voluptate! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=912)

Yadiressa 26 iul 2009 15:07:08

Adio, voluptate!
 
Salut!

Este pentru prima oara cand ma inscriu pe un astfel de forum. Voiam sa fac o schimbare in viata mea si, citind cateva posturi ale voastre, am fost incantata sa vad ca aici esti ajutat sa iti duci planurile la bun sfarsit. Asa ca, dupa cateva luni in care am tot incercat diete minune, pe care, evident ca le-am abandonat cu viteza luminii, mi-am zis sa incerc sa ma strecor intr-o comunitate in care ma regasesc. Si am gasit-o mai repede decat ma asteptam!!

Intre noi fie vorba, nu vreau doar sa slabesc. Vreau sa scap de obiceiurile urate si nesanatoase de a manca la orice ora si mai ales orice. Pt ca, da! mananc orice! Daca m-am ridicat de la masa de numai 2 minute si cineva ma roaga cu o inghetata sau un cheeseburger, ma reasez imediat.

Acum, barbatii imi spun ca sunt voluptoasa. Iubitul meu imi sugereaza sa ma dezgolesc mai mult, dar.. incep sa simt ca metabolismul meu nu imi mai este prieten. Daca nu fac o schimbare, risc sa iau proportii. Pana acum ceva timp, greutatea mea oscila intre 48-50 de kg. Acum, am 51 si, culmea, am inceput sa fac si ceva miscare.

M-am saturat de voluptate. Vreau sa fiu mai degraba slaba. Sa ma simt bine in pielea mea. Asa ca.. nu mai tarziu de acum, ma pun pe treaba! Sper sa ma motiveze faptul ca voi fi obligata sa "marturisesc" totul in fata voastra. Macar de rusine sa imi vad targetul atins :">.

Va pup!>:D< Si va tin la curent cu aventurile unei voluptoase, care a inceput ziua de azi cu orez cu lapte si dulceata de cirese :D

ianna 26 iul 2009 15:16:42

Re: Adio, voluptate!
 
dulceatzat cu cirese....ah de cand n-am mai mancat:x... bunica facea cand eram mici:-s...dar sincer cred ca as lua doar o linguritza si gata...:Dla dulceatza de nuci verzi (daca asa i-o zice) la aia n-as rezista:-sb-)anyway

iti urez un BINE AI VENIT LA NOI sanatos si bucuros

cred ca cel mai sanatos pentru tine acu e o dieta pe calorii.... nu doar ptr ca ai sa slabesti dar si ptr ca vei invatza produsele si mancarica care o papi...iar la mentzinere si pe viitor ai sa stii ce sa evitzi :)

sportul este o componenta importanta... dar ca sa slabesti si sa ai o inimioara sanatoasa tre sa faci aerobic-cardio:)

La o silueta cat mai sexoasa>:D<

Yadiressa 26 iul 2009 15:34:07

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 16502)
dulceatzat cu cirese....ah de cand n-am mai mancat:x... bunica facea cand eram mici:-s...dar sincer cred ca as lua doar o linguritza si gata...:Dla dulceatza de nuci verzi (daca asa i-o zice) la aia n-as rezista:-sb-)anyway


iti urez un BINE AI VENIT LA NOI sanatos si bucuros

cred ca cel mai sanatos pentru tine acu e o dieta pe calorii.... nu doar ptr ca ai sa slabesti dar si ptr ca vei invatza produsele si mancarica care o papi...iar la mentzinere si pe viitor ai sa stii ce sa evitzi :)

sportul este o componenta importanta... dar ca sa slabesti si sa ai o inimioara sanatoasa tre sa faci aerobic-cardio:)


La o silueta cat mai sexoasa>:D<

Multumesc mult pt urari si pt sfaturi.

Ma gandeam si eu ca ar trebui sa incep sa numar caloriile. Nu la modul obsesiv, dar.. daca fac asta la un moment dat voi ajunge sa ma ingrozesc de cat imi pot maltrata organismul. Abia astept sa pot spune ca nu mai stiu cand am mancat ultima oara dulceata de cirese. Dar, si daca nu mancam azi, era simplu sa spun cand am facut-o ultima oara. Ieri! :"> Si, sa fie treaba treaba, am mancat-o combinata cu una de capsune. :D
Dupa ce am citit mesajul tau, am intrat pe un calculator de calorii si am vazut ca 100 gr de dulceata are aproape 300 calorii. Amuzant e ca am mancat o jumatate de borcan. :-s
Dar, sa privim si partea buna a lucrurilor- m-as putea inscrie la un concurs de infulecat dulceata! :))

Zi buna! Te pup!

Adella 26 iul 2009 15:53:47

Re: Adio, voluptate!
 
Buna ,bine ai venit printre noi !!! Cred ca fetele in general sunt pofticiaose ,si eu ma lupt cu poftele de cateva luni ,am luat si eu o pauza cand am fost in vacanta 2 saptamani si imediat s-a vazut + 1 kg ,dar a meritat ,acum o iau de la capat,mult succes:-*>:D<>:D<

Yadiressa 26 iul 2009 17:59:44

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16509)
Buna ,bine ai venit printre noi !!! Cred ca fetele in general sunt pofticiaose ,si eu ma lupt cu poftele de cateva luni ,am luat si eu o pauza cand am fost in vacanta 2 saptamani si imediat s-a vazut + 1 kg ,dar a meritat ,acum o iau de la capat,mult succes:-*>:D<>:D<


Mersi mult! Mult succes si tie, in continuare si FELICITARI pt kg pierdute pana acum! Sunt convinsa ca iti este mult mai usor sa te reintorci la obiceiurile bune, in conditiile in care tu vezi deja rezultatele efortului tau!

Spor la slabit![*4*]

Adella 26 iul 2009 18:04:39

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de Yadiressa (Post 16525)
Mersi mult! Mult succes si tie, in continuare si FELICITARI pt kg pierdute pana acum! Sunt convinsa ca iti este mult mai usor sa te reintorci la obiceiurile bune, in conditiile in care tu vezi deja rezultatele efortului tau!

Spor la slabit![*4*]

Ms frumos,mereu primele 3 zile sunt mai grele..azi deja e a doua zi ..sa trec peste ziua de maine cu bine si imi revin ,o sa fie mai usor ,acum imi vine sa urlu de foame:))bag apa in mine la greu:))regula de aur la mine dupa 7 nimic ,si m-am dezobisnuit deja:D

Yadiressa 26 iul 2009 18:53:51

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16528)
Ms frumos,mereu primele 3 zile sunt mai grele..azi deja e a doua zi ..sa trec peste ziua de maine cu bine si imi revin ,o sa fie mai usor ,acum imi vine sa urlu de foame:))bag apa in mine la greu:))regula de aur la mine dupa 7 nimic ,si m-am dezobisnuit deja:D

La mine nu tine regula asta:( Parca atunci ma apuca foamea cel mai rau :)) De exemplu, acum mananc cereale cu scortisoara. Cred ca am mancat 100 gr. Imi vine sa i le dau cainelui sa le devoreze in 2 minute, pt ca tare imi e teama ca nu ma las pana nu dovedesc punga daca le am prin preajma:D

Sa vedem cum rezist in urmatoarele zile, pt ca, dupa ce am consultat o sumedenie de diete, m-am oprit asupra disociatei. E mai mult un test.

Am vazut ca poate fi tinuta 9 zile in conditiile in care mananci 3 zile fructe si legume, urmatoarele 3 /lactate si ultimele 3 carne. Eu o incerc cate 2 zile din fiecare. Banuiesc ca voi rezista la primele 4, doar pt ca stiu ca in a 5a ma asteapta carnea :))
Halal planuri!!

Daca a incercat-o cineva, spuneti-mi, va rog, daca a dat rezultate.

Pup

Adella 26 iul 2009 19:34:36

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de Yadiressa (Post 16529)
La mine nu tine regula asta:( Parca atunci ma apuca foamea cel mai rau :)) De exemplu, acum mananc cereale cu scortisoara. Cred ca am mancat 100 gr. Imi vine sa i le dau cainelui sa le devoreze in 2 minute, pt ca tare imi e teama ca nu ma las pana nu dovedesc punga daca le am prin preajma:D

Sa vedem cum rezist in urmatoarele zile, pt ca, dupa ce am consultat o sumedenie de diete, m-am oprit asupra disociatei. E mai mult un test.

Am vazut ca poate fi tinuta 9 zile in conditiile in care mananci 3 zile fructe si legume, urmatoarele 3 /lactate si ultimele 3 carne. Eu o incerc cate 2 zile din fiecare. Banuiesc ca voi rezista la primele 4, doar pt ca stiu ca in a 5a ma asteapta carnea :))
Halal planuri!!

Daca a incercat-o cineva, spuneti-mi, va rog, daca a dat rezultate.

Pup

Buna ,vezi ca trebuie sa fie un topic cu dieta disociata,acolo ai mai multe pareri ,mie personal nu mi-a placut,daca te uiti la inceputul jurnalului meu vei vedea dieta care pe mine m-a ajutat,de la disociata ma simteam slabita rau,mult succes daca o poti tine si sa dea si rezultate ;)(dieta pe care o tin si acum e urmatoarea: dimineatza un fruct,la pranz 100 gr de pui + garnitura(rosii,castraveti,ciuperci,dovlecei)cat mai putine calorii,seara un iaurt dietetic 200 ml si un fruct si a doua zi la cina in loc de fruct mananci un ou ,si asa o tin eu ..seara cand fructul cand oul plus iaurtu,pranzul si mic-dejunul e la fel mereu (schimbi garnitura )

Yadiressa 26 iul 2009 19:45:55

Re: Adio, voluptate!
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16539)
Buna ,vezi ca trebuie sa fie un topic cu dieta disociata,acolo ai mai multe pareri ,mie personal nu mi-a placut,daca te uiti la inceputul jurnalului meu vei vedea dieta care pe mine m-a ajutat,de la disociata ma simteam slabita rau,mult succes daca o poti tine si sa dea si rezultate ;)(dieta pe care o tin si acum e urmatoarea: dimineatza un fruct,la pranz 100 gr de pui + garnitura(rosii,castraveti,ciuperci,dovlecei)cat mai putine calorii,seara un iaurt dietetic 200 ml si un fruct si a doua zi la cina in loc de fruct mananci un ou ,si asa o tin eu ..seara cand fructul cand oul plus iaurtu,pranzul si mic-dejunul e la fel mereu (schimbi garnitura )

Doamne, cata vointa ai! Vorba lui Andi Moisescu -Ma inclin! :) Intru acum sa trag cu ochiul in jurnalul tau ;)

Yadiressa 26 iul 2009 21:02:51

Re: Adio, voluptate!
 
Am pofta de cartofi la cuptor :)) Cred ca ma comport asa si pentru ca vreau sa slabesc. Macar sa imi treaca repede faza asta cu am pofta de, pt ca e atat de chinuitoare in zilele cand "sunt la dieta".

Ies la o mica plimbare cu labradorul nostru! Poate dau jos 2 calorii :))
Va pup.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:22:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO