forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Casuta Comebak (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12719)

Nevrotiq 15 nov 2016 12:32:15

Casuta Comebak
 
:-o:-o:-o
Buna si bine v-am regasit in noua casuta!!!
Revin dupa o absenta de 2 ani cred , cu fabuloasa greutate de 113 kile !!! dupa ce ajunsesem si eu la 88b-)b-)b-) Am facut o treaba "buna" dupa cate se vede , iar acuma revin aici cu speranta de a incerca o dieta hipocalorica.
Va astept sa ne sfatuim si sa discutam !


Nevrotiq 15 nov 2016 12:39:31

Re: Casuta Comebak
 
meniu ieri :
dimineata : 5 covrigi a cate 10-15grame fiecare; o cafea mare cu lapte
ora 10 : o doza coca cola
pranz : o felie de paine neagra cu o felie br topita hochland si o feliuta de salam
1 bucata napolitana
cina: legume mexicane la tigaie cu aproximativ 60-70 gr carne de gasca (de casa)
o cafea mare (datorita careia m-am culcat la ora 1:30)

total calorii conform "my fitness pal" : 1250

lidiuta 15 nov 2016 13:48:55

Re: Casuta Comebak
 
Buna! Bine ai revenit! Cred ca stii ce nu e ok in meniul tau..incearca sa mananci proteine cu legume, 1-2 fructe pe zi, putina paine integrala dimineata sau cereale cu lapte, branza proaspata..alegerile bune te vor ajuta sa slabesti! Succes!

nikytour 15 nov 2016 13:49:31

Re: Casuta Comebak
 
Bine ai revenit! Si eu incerc sa ma incadrez tot in 1200 de cal pe zi, dar meniul meu arata un pic altfel. Spor la slabit!

Nevrotiq 15 nov 2016 14:39:36

Re: Casuta Comebak
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1425969)
Buna! Bine ai revenit! Cred ca stii ce nu e ok in meniul tau..incearca sa mananci proteine cu legume, 1-2 fructe pe zi, putina paine integrala dimineata sau cereale cu lapte, branza proaspata..alegerile bune te vor ajuta sa slabesti! Succes!

buna lidiuta! intr'adevar dimineata e o problema pentru mine , in sensil ca e mai usor sa cumperi un covrig decat sa tragi de sacose de acasa ; dar, dar, de saptamana viitoare o sa lucrez si la asta.
referitor la proteina cu legume , e ok ce am mancat seara?

Nevrotiq 15 nov 2016 14:41:00

Re: Casuta Comebak
 
Citat:

Anterior postat de nikytour (Post 1425970)
Bine ai revenit! Si eu incerc sa ma incadrez tot in 1200 de cal pe zi, dar meniul meu arata un pic altfel. Spor la slabit!

Buna niky! iti multumesc pentru vizita! daca ai meniuri salvae pe aici o sa le studiez si eu ;)

nikytour 15 nov 2016 14:46:13

Re: Casuta Comebak
 
Nu le salvez, dar in general mananc dimineata iaurt cu tarate de ovaz sau cereale( nu beau cafeaua pe stomacol gol), la pranz si seara ori salate mari cu multe legume si branza/ton/carne sau diverse mancaruri cu legume si carne. cand iau gustari apelez la fructe, mai ales la grefruit care ajuta f mult la slabit. beau si multe ceaiuri diuretice/depurative...

Nevrotiq 15 nov 2016 14:56:50

Re: Casuta Comebak
 
eu spre exemplu la fructe prefer pomello . grepfruit nu imi place decat cel rosu . cel galben mi se pare prea amar, dar o sa iimi cumpar cateva sa mai incerc. citisem undeva ca nu e asa bine sa mananci iaurt dimineata si de aceea am reenuntat la el. dar nici cu covrigi la mic dejun nu pot sa continui daca tot m'am apucat sa tin o dieta , sunt constienta. la gustare grapefruit il mananci intreg sau jumatate?

lidiuta 15 nov 2016 14:57:16

Re: Casuta Comebak
 
Pai pt micul dejun nu e nevoie sa tragi sacose dupa tine...fa/ti un sandwich cu 2 felii paine integrala, cascaval sau unt sau muschi file cu ardei capia sau rosie sau o leguma..iti incape intr/o pungulita. Cina mi se pare rezonabila. Ai nevoie de putina organizare si planificare din timp a meselor.

nikytour 15 nov 2016 15:09:33

Re: Casuta Comebak
 
un gref rosu intreg mananc si eu, dar in general nu cumpar fructele f mari. si pomelo e ok. ideea cu sandwich este foarte buna, eu am munca de teren si uneori daca stiu ca nu am unde sa mananc sa stau jos si sa-mi iau ceva rezonabil si eu imi fac din 2 felii de paine grau intreg sau secara cu branzica de casa/fagaras si carne la gratar/cuptor sau somon fume si ceva legume/salata verde. dupa ce-l mananc cateva ore nu mi se face foame.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:42:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO