forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2191)

madelaine77 11 ian 2010 14:48:36

Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Vreau sa ajung la 55 kg!!!
Imi doresc atat de mult sa fiu slaba, incat acum chiar am facut un legamant cu mine insami, legamant prin care mi-am jurat ca la 33 de ani voi avea maxim 55 kg. Nu ma mai suport grasalana, gata oricand sa ciuguleasca cu zambetul pe buze o bucatica de ciocolata, un batonel de cereale, o inghititura de ceva, orice dulce.
Trebuie sa invat sa imi zic singura: ASTA NU AI VOIE!!!
Mi-am conceput singura o dieta, si sper din tot sufletul sa reusesc sa dau jos surplusul de kilograme care ma deprima :

Dieta:
D- suc de grapefruit; cafea cu lapte degresat;
P- 150 gr piept de pui cu salata de varza/ salata greceasca;
C-varza la cuptor + 1 mar sau o madarina;

Daca nu reusesc cu acest regim sa slabesc macar 2 kg pe saptamana, sunt dispusa sa manac numai mere..ideea este sa ajung la 55 de kg in ziua in care voi implini 33 de ani.

meapasarica 11 ian 2010 14:58:53

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62802)
Vreau sa ajung la 55 kg!!!
Imi doresc atat de mult sa fiu slaba, incat acum chiar am facut un legamant cu mine insami, legamant prin care mi-am jurat ca la 33 de ani voi avea maxim 55 kg. Nu ma mai suport grasalana, gata oricand sa ciuguleasca cu zambetul pe buze o bucatica de ciocolata, un batonel de cereale, o inghititura de ceva, orice dulce.
Trebuie sa invat sa imi zic singura: ASTA NU AI VOIE!!!
Mi-am conceput singura o dieta, si sper din tot sufletul sa reusesc sa dau jos surplusul de kilograme care ma deprima :

Dieta:
D- suc de grapefruit; cafea cu lapte degresat;
P- 150 gr piept de pui cu salata de varza/ salata greceasca;
C-varza la cuptor + 1 mar sau o madarina;

Daca nu reusesc cu acest regim sa slabesc macar 2 kg pe saptamana, sunt dispusa sa manac numai mere..ideea este sa ajung la 55 de kg in ziua in care voi implini 33 de ani.


Buna Madelaine! eu sunt Anca>:D<

si ma bucur ca esti tare ambitioasa insa drumul e lung si sinuos:))...asa ca ia-o incet si nu fii prea dura cu tine, nu te infometa, daca citesti prin diferite jurnale, cele mai multe fete care au slabit cu diete minune, gen supa de varza, au pus la loc dublul, mai incet dar sigur zic eu;)asa ca lasa deoparte gandurile alea cu mere toata ziua pentru ca e imposibil si numai iti faci rau!

Spor la treaba:)

madelaine77 11 ian 2010 15:08:06

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Buna Anca si multumesc pt vizita.
Ce sa iti spun..stiu prea bine ca exista riscul sa pun la loc mai mult decat slabesc..dar nu ma mai suport asa...
Inainte sa raman insarcinata, acum 5 ani..eram slabuta ..undeva la 52-55 kg...si apoi am luat 30 de kg in sarcina...
Dupa ce am nascut...am alaptat vreo 10 luni si apoi m-am gandit sa redevin slaba...
Ultimii ani din viata mea au fost un intreg sir de cure de slabire drastice urmate de ingrasari la fel de spectaculoase.
In vara avea 61 kg..si acum am ajuns la 65,7 kg...fara a face cine stie ce excese...Doar ca am mai scapat la cate un dulce, sau cate o pizza...
Sport nu pot face..pt ca am niste pietre la colecist, mari, chiar prea mari si va trebui sa ma operez..dar am tot amanat...ideea este ca efortul fizic s-a taiat de pe lista...
Dieta asta e ultima mea speranta ca pana la 33 de ani sa ajung cum eram acum 5 ani..Vreau atat de mult asta incat cred ca voi face depresie daca nu slabesc.

Olguta4ever 11 ian 2010 15:17:44

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Madelaine- usurel, usurel, ce-i asta? parca ai fi un copil micut, care spune ca daca nu-mi dai ce vreau topai din picioare, multa increde, ambitie si dorinta, un car de efort si totul se rezolva >:D<>:D<>:D< Si eu vreau sa am ale mele 55 kg, de pe timpurile cind inca nu aveam copil, dar sunt constieta, ca 69 kg nu sau luat din aer (cum zice unchiul meu - Olguta tu te umfli de foame:)):)):)))si trebuie sa muncesc mult pentru a deveni ce am fost cindva, eu zic hai sa luptam impreuna si sa mergem pe acelasi "drum" dar cu intelepciune, esti deacord?

meapasarica 11 ian 2010 15:21:10

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62826)
Buna Anca si multumesc pt vizita.
Ce sa iti spun..stiu prea bine ca exista riscul sa pun la loc mai mult decat slabesc..dar nu ma mai suport asa...
Inainte sa raman insarcinata, acum 5 ani..eram slabuta ..undeva la 52-55 kg...si apoi am luat 30 de kg in sarcina...
Dupa ce am nascut...am alaptat vreo 10 luni si apoi m-am gandit sa redevin slaba...
Ultimii ani din viata mea au fost un intreg sir de cure de slabire drastice urmate de ingrasari la fel de spectaculoase.
In vara avea 61 kg..si acum am ajuns la 65,7 kg...fara a face cine stie ce excese...Doar ca am mai scapat la cate un dulce, sau cate o pizza...
Sport nu pot face..pt ca am niste pietre la colecist, mari, chiar prea mari si va trebui sa ma operez..dar am tot amanat...ideea este ca efortul fizic s-a taiat de pe lista...
Dieta asta e ultima mea speranta ca pana la 33 de ani sa ajung cum eram acum 5 ani..Vreau atat de mult asta incat cred ca voi face depresie daca nu slabesc.


#:-souff, ma bucur ca stii ce inseamna slabire drastica si apoi ingrasare dubla, mai bine zis efectul yo-yo, ca nu se merita sa iti otrturezi organismul in felul asta:)

dieta pe care ti-ai pregatit-o initial e destul de buna, important e sa mananci destul de bine, la ce ma refer: mai bine sa mananci mai multa mancare decat sa nu te simti satula dupa masa si sa te arunci in vreo ciocolata...ca strici totul ...rabdare mare si ambitie, asta cred ca e cheia...nu te astepta sa ai rezultate rapide dar cu siguranta vor veni daca vei fii perseverenta si constanta..

Acuma daca sport nu poti face, il poti totusi inlocui cu plimbari, orice numai sa nu stai locului, bineinteles ca arzi mai mult daca faci intens dar e mai bine decat deloc sa te misti putin putin...nu stiu daca ai incercat pilates care nu e chiar asa intens, e mai mult tonifiere:)

madelaine77 11 ian 2010 15:31:44

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 62843)
Madelaine- usurel, usurel, ce-i asta? parca ai fi un copil micut, care spune ca daca nu-mi dai ce vreau topai din picioare, multa increde, ambitie si dorinta, un car de efort si totul se rezolva >:D<>:D<>:D< Si eu vreau sa am ale mele 55 kg, de pe timpurile cind inca nu aveam copil, dar sunt constieta, ca 69 kg nu sau luat din aer (cum zice unchiul meu - Olguta tu te umfli de foame:)):)):)))si trebuie sa muncesc mult pentru a deveni ce am fost cindva, eu zic hai sa luptam impreuna si sa mergem pe acelasi "drum" dar cu intelepciune, esti deacord?


Ok...Merci pt invitatie...Mergem pe acelasi drum.....:munca, seriozitate si fara abateri...
Stiu ca sunt ca un copil....asa am fost mereu....zapacita si repezita....pana si fiu-meu imi zice uneori 'mami incepi sa te maturizezi' si dragul de el are 5 ani...:))

madelaine77 11 ian 2010 15:32:52

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 62848)


#:-souff, ma bucur ca stii ce inseamna slabire drastica si apoi ingrasare dubla, mai bine zis efectul yo-yo, ca nu se merita sa iti otrturezi organismul in felul asta:)

dieta pe care ti-ai pregatit-o initial e destul de buna, important e sa mananci destul de bine, la ce ma refer: mai bine sa mananci mai multa mancare decat sa nu te simti satula dupa masa si sa te arunci in vreo ciocolata...ca strici totul ...rabdare mare si ambitie, asta cred ca e cheia...nu te astepta sa ai rezultate rapide dar cu siguranta vor veni daca vei fii perseverenta si constanta..

Acuma daca sport nu poti face, il poti totusi inlocui cu plimbari, orice numai sa nu stai locului, bineinteles ca arzi mai mult daca faci intens dar e mai bine decat deloc sa te misti putin putin...nu stiu daca ai incercat pilates care nu e chiar asa intens, e mai mult tonifiere:)

nu am incercat Pilates...dar am o banda de alergare acasa..si cred ca mers pe banda nu inseamna efort fizic ..nu?

meapasarica 11 ian 2010 15:46:26

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
sunt si aici pe site ceva filmulete cu pilates, daca nu pe you tube si tot le gasesti ;)

da, in loc de promenade poti merge pe banda, e totusi ceva atata timp cat nu te stresezi prea tare...incepi usor usor si vezi cat si cum te simti...faci progresiv si daca nu te simti bine si te doare ceva, renunti...sanatatea e cea mai importanta pana la urma ;)

madelaine77 11 ian 2010 15:56:27

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Merci...nu stiu daca de Pilates voi avea vointa sa ma apuc..dar pe banda sigur ma voi catara din seara asta

ianna 11 ian 2010 16:02:50

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
hmmm...

ai putea cumva sa mai adaugi un ou fiert la micul dejun...nu de alta dar micu dejun e cea mai importanta masa si de care scapi cel mai repede ;)plus am senzatia ca te cam infometezi dpdv caloric:)

Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62802)
Vreau sa ajung la 55 kg!!!
Imi doresc atat de mult sa fiu slaba, incat acum chiar am facut un legamant cu mine insami, legamant prin care mi-am jurat ca la 33 de ani voi avea maxim 55 kg. Nu ma mai suport grasalana, gata oricand sa ciuguleasca cu zambetul pe buze o bucatica de ciocolata, un batonel de cereale, o inghititura de ceva, orice dulce.
Trebuie sa invat sa imi zic singura: ASTA NU AI VOIE!!!
Mi-am conceput singura o dieta, si sper din tot sufletul sa reusesc sa dau jos surplusul de kilograme care ma deprima :

Dieta:
D- suc de grapefruit; cafea cu lapte degresat;
P- 150 gr piept de pui cu salata de varza/ salata greceasca;
C-varza la cuptor + 1 mar sau o madarina;

Daca nu reusesc cu acest regim sa slabesc macar 2 kg pe saptamana, sunt dispusa sa manac numai mere..ideea este sa ajung la 55 de kg in ziua in care voi implini 33 de ani.


madelaine77 11 ian 2010 16:04:25

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Ianna, nu am voie ou deloc...am niste probleme urate cu colecistul...asa ca ou...nici vorba.>:D<

madelaine77 11 ian 2010 16:55:08

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Cred ca racesc...ma doare gatul infiorator si tusesc ca naiba...Sper sa nu fie porcina, mai ales ca nu m-am vaccinat.
Revenind la oile noastre:

Mi-e o foame de morrrrrrrr...la mine de la ora 16 pana la 17, 17.30 e un punct nevralgic, un fel de scadere a randamentului si o foameeeeeeee de lup...Daca trec de aceste ore fara sa fac ravagii..este o zi castigata.
Acum spre exemplu am luat 2 lingurite de miere pt ca simteam ca nu mai pot de gat si altceva la birou nu aveam (strepsils sau ceva fara zahar).
Deja ma simt vinovata...si ma gandesc cu jind la varza mea de acasa.

madelaine77 11 ian 2010 17:03:45

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Gandul la vara, la soare, la mare si nisipul fin...la iubitul meu care imi spunea cat sunt de frumoasa bronzata...ma motiveaza si ma ajuta sa inving aceste momente de kko.

Cu gandul la iubitul meu, ascult:

BORKED

ianna 11 ian 2010 17:04:05

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
atunci mai adauga ceva...ca mi se pare prea slab micul dejun... plus ca de micu dejun nu trebuie sa va speriati niciodata (bine asta nu inseamna sa papati jumari:)) )... nu-s doctor sa zic cu siguranta dar din cele citite am inteles ca tot ce se consuma la micu dejun nu se depune ptr ca organismul se trezeste si incepe sa arda mai mult ..plus ca sunt activitati mai bogate/diversificate la prima ora


Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62887)
Ianna, nu am voie ou deloc...am niste probleme urate cu colecistul...asa ca ou...nici vorba.>:D<


madelaine77 11 ian 2010 17:07:20

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Am incercat sa atasez ceva de pe youtbe si nu a mers...:((:((:((
Mai incerc odata:
BORKED

Slabuta 11 ian 2010 17:09:26

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62929)
Am incercat sa atasez ceva de pe youtbe si nu a mers...:((:((:((
Mai incerc odata:
BORKED

ti-am corectat eu, dar citeste aici ca sa te vezi cum se face :)
http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...forum-731.html

madelaine77 11 ian 2010 17:09:32

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Beau multa apa/ ceai ...poate rezist asa..fara sa adaug nimic.

madelaine77 11 ian 2010 17:11:34

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 62931)

ti-am corectat eu, dar citeste aici ca sa te vezi cum se face :)
http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...forum-731.html


Saru-mana:-*

Liviutzza 11 ian 2010 17:38:33

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Madelaine incearca totusi sa pui ceva in plus la micul dejun...O sa rezisti 1 zi 2 o luna si apoi o sa cedezi si o sa strici tot!Mai bine mananci dimineata cum trebuie decat sa te apuce seara!>:D<

madelaine77 11 ian 2010 17:47:40

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Offf fetelor....bine...ma voi gandi ce sa adaug...
2 crenvursti fierti ar fi ok?
Sau un iaurt Activia din ala de baut?
Probabil ca asta voi adauga...daca tot insistati.

Mai stau putin la birou si fug sa dau o tura prin piata sa iau fructe pentru puiul meu, grapefruit pt mine si sa vad ce legume mai gasesc.
Apoi acasa la pui care e si el racit si vine nenea doctorul sa-l vada.

Sunt happy pt ca am depasit momentul ***** de la 17-17.30 cand de obicei rontaiam la birou..acum am baut un ceiut de fructe...si acum am o cafeluta neagra in fata...si gata foamea.

Pupici si sper sa mai intru de acasa, daca nu maine de la birou.

Liviutzza 11 ian 2010 18:05:38

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
E bine!Incearca sa le schimbi in fiecare zi,ca sa nu te plictisesti si sa itzi pierzi din avant!Sunt sigura ca vei reusi!Daca itzi doresti cu adevarat e imposibil sa nu reusesti!Succes!>:D<

madelaine77 11 ian 2010 18:10:19

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Am recalculat rapid meniul si m-am decis sa fac o saptamana de proba cu urmatorul meniu imbunatatit:

D- cafea neagra; 3 crenvursti piept pui (1 crenvursti =25 gr)
P-150 gr piept pui; salata de rosii cu branza rasa/ salata de varza alba;
Gustare 17.00- un mar;
C- varza calita ;


Calcule:

Crenvursti pui Caroli - 75 grame, 121.5 calorii, 10.5 proteine, 9 lipide, 1.1 carbohidrati, 0 fibre
Cafea cu lapte fara zahar de la automat - 450 grame, 101.3 calorii, 1.8 proteine, 9 lipide, 2.7 carbohidrati, 0 fibre
Cafea - 250 grame, 2.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Piept de pui file, fara piele - 150 grame, 189 calorii, 37.5 proteine, 3 lipide, 1.5 carbohidrati, 0 fibre
Varza - 400 grame, 124 calorii, 6.4 proteine, 0.8 lipide, 22.8 carbohidrati, 8 fibre
Ulei de masline - 15 grame, 123.6 calorii, 0 proteine, 15 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Mar Golden - 250 grame, 122.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 28 carbohidrati, 0.3 fibre
Rosii - 300 grame, 54 calorii, 2.7 proteine, 0.6 lipide, 11.7 carbohidrati, 3.6 fibre
Branza de vaca slaba - 30 grame, 23.4 calorii, 4.2 proteine, 0.2 lipide, 1.1 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 861.8 calorii, 63.1 proteine, 37.6 lipide, 68.9 carbohidrati, 11.9 fibre

In functie de rezultate voi vedea ce mai modific saptamana viitoare.

Slabuta 11 ian 2010 18:13:53

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62951)
Am recalculat rapid meniul si m-am decis sa fac o saptamana de proba cu urmatorul meniu imbunatatit:

D- cafea neagra; 3 crenvursti piept pui (1 crenvursti =25 gr)
P-150 gr piept pui; salata de rosii cu branza rasa/ salata de varza alba;
Gustare 17.00- un mar;
C- varza calita ;


Calcule:

Crenvursti pui Caroli - 75 grame, 121.5 calorii, 10.5 proteine, 9 lipide, 1.1 carbohidrati, 0 fibre
Cafea cu lapte fara zahar de la automat - 450 grame, 101.3 calorii, 1.8 proteine, 9 lipide, 2.7 carbohidrati, 0 fibre
Cafea - 250 grame, 2.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Piept de pui file, fara piele - 150 grame, 189 calorii, 37.5 proteine, 3 lipide, 1.5 carbohidrati, 0 fibre
Varza - 400 grame, 124 calorii, 6.4 proteine, 0.8 lipide, 22.8 carbohidrati, 8 fibre
Ulei de masline - 15 grame, 123.6 calorii, 0 proteine, 15 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Mar Golden - 250 grame, 122.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 28 carbohidrati, 0.3 fibre
Rosii - 300 grame, 54 calorii, 2.7 proteine, 0.6 lipide, 11.7 carbohidrati, 3.6 fibre
Branza de vaca slaba - 30 grame, 23.4 calorii, 4.2 proteine, 0.2 lipide, 1.1 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 861.8 calorii, 63.1 proteine, 37.6 lipide, 68.9 carbohidrati, 11.9 fibre

In functie de rezultate voi vedea ce mai modific saptamana viitoare.

Madelaine vezi ca poti face copy/paste la meniu, daca faci scroll la meniul tau din calendar ai mai multe formate de a face copy/paste

madelaine77 11 ian 2010 18:21:00

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Salbuta...inca o data pupici pe ziua de azi...:-*
Are piciul meu o vorba 'te pupacesc de te zapacesc'..asa si eu...si saru'mana pt ajutor.

Slabuta 11 ian 2010 18:23:53

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 62956)
Salbuta...inca o data pupici pe ziua de azi...:-*
Are piciul meu o vorba 'te pupacesc de te zapacesc'..asa si eu...si saru'mana pt ajutor.

Are vorba frumoasa :D :-*

madelaine77 11 ian 2010 21:39:20

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Va scriu de acasa.
Mi-am mancat varza pe la 19.30 si acum chitai de foame...noroc ca trebuie sa ma duc la farmacie sa iau ceva pt piticot si mai uit de foame pe drum, mai ales daca ma tratez si cu o cafeluta neagra de la Mc Drive, in drum spre farmacie.

Olguta4ever 11 ian 2010 23:49:03

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
pai e normal sa maninci doar varza??? eu spre exemplu am mincat foarte bine pe la 18, peste hec facut la abor fara pic de sare, si salata din laptusca +rosii+ ardei rosu gras+ulei de masline extra vergin, si ma simt ok, chiar daca e 23:47, drept ca am baut azi vre-o 3l de apa;)

madelaine77 12 ian 2010 17:29:57

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Azi am avut o zi grea si mai mult pe drumuri, dar am reusit sa ma tin de dieta cu o mica abatere un pahar de vin rosu pe care a trebuit sa-l beau pt ca am iesit la pranz la masa cu cineva si era aiurea sa refuz.

Asadar meniul pe azi:

D- cafea si un ceai; (tot nu am reusit sa manac nimic pt ca nu am avut timp)
P-150gr piept de pui si o salata mixta cu salata verde, rosii, castraveti, ardei gras si branza rasa; un espresso cu lapte
-un pahar de vin rosu sec

Cam atat pana acum.

Olguta, ai dreptate....>:D<

madelaine77 12 ian 2010 19:04:48

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
am terminat treaba pe azi...plec spre casa.
Revin de acasa cu noutati.

Olguta4ever 13 ian 2010 10:46:44

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Salutik, am intrat sa vad cum te mai simti??? Cum dieta?Reusesti sa te mentii???:-*

madelaine77 13 ian 2010 12:28:09

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Hello, hello!

Olguta,ma simt perfect. Dupa 2 zile de dieta cantarul a fost dragalas si mi-a aratat -1,1kg slabite. Offf...doamne ajuta sa imi implinesc visul.

Asadar, ziua 3: 64,6kg

Am constatat ca m-am indragostit efectiv de ceaiul negru englezesc. sper sa fie si mai putin nociv decat cafeaua.

Azi plec la Campulung in delegatie, dupa orele de birou, pt ca va trebui sa fiu acolo la o sedinta care incepe la 19.00 si sper sa nu fac ravagii la cina dupa sedinta.

madelaine77 13 ian 2010 15:14:47

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Meniul pe azi:

D-cafea neagra; sirop de muguri de pin (pt ca sunt racita rau)
Gustare: cafea cu lapte de la automatul de la birou
3 cani de ceai negru
P-150 gr piept de pui cu salata greceasca
C-salata greceasca (pt ca sigur nu pot comanda varza la restaurant):D si eventual un mar/mandarina sau un pahar de vin rosu -depinde ce se bea la cina.

Imi amintesc de ce am citit in cartea Mihaelei Bilic: 'a consuma alcool in timpul dietei este ca si cum ai merge cu masina cu frana de mana trasa'..asadar va trebui sa fac ceva sa scot paharul de vin rosu din meniu.

Revin maine.

adhnana 13 ian 2010 16:30:27

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
imi place meniul tau..il bag si eu in program 3 zile:D, mai putin ceaiul negru care nu ma incanta.
Ai slabit bine! Bravo! Asteptam rezultatele peste inca 2 zile, nu?:)

blueclaudia 13 ian 2010 17:01:19

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
salut madelaine! si eu am inceput o dieta din 4 ianuarie. cam urmez sfaturile lui montignac, adica fara zahar, paste fainoase, orez, porumb. in rest 3 mese pe zi. am dat pana acum (in 9 zile) 2 kg si un pic... picul il las pe sapt viitoare :) sa il adaug la kg date jos pana atunci. insa vroiam sa spun ca mi se pare putin cam sarac meniul tau.. ti-as recomanda (de fapt nu eu, tot monticgnac) la micul dejun un fruct, iar dupa 30 min (pt a se putea digera fructul) o felie de paine integrala cu branza de vaci, sau orice alta branza fff slaba. la pranz ar fi ideal daca ai putea sa variezi si cu carne de peste, sau o conserva de ton, alaturi de o salata. seara poti papa ceva supica sau ceva carne slaba, sau o salata mare de rosii, castraveti, salata.
te pup si iti urez mult succes! sanatate multa tie si baiatului tau >:D<

Olguta4ever 13 ian 2010 17:32:17

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 63949)
Meniul pe azi:

D-cafea neagra; sirop de muguri de pin (pt ca sunt racita rau)
Gustare: cafea cu lapte de la automatul de la birou
3 cani de ceai negru
P-150 gr piept de pui cu salata greceasca
C-salata greceasca (pt ca sigur nu pot comanda varza la restaurant):D si eventual un mar/mandarina sau un pahar de vin rosu -depinde ce se bea la cina.

Imi amintesc de ce am citit in cartea Mihaelei Bilic: 'a consuma alcool in timpul dietei este ca si cum ai merge cu masina cu frana de mana trasa'..asadar va trebui sa fac ceva sa scot paharul de vin rosu din meniu.

Revin maine.

Hmmmmmm :-? nu-mi place ca consumi atit de mult ceai negru, incearca sa-l inlocuiesti cu ceai verde, vei slabi mai mult si mai usor!

atera 17 ian 2010 16:53:58

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
Buna, Madelaine!
Dieta ta mi se pare ok. Daca poti, bea dimineata o cana cu apa calda(asta recomand tuturor Slabutelor).
Bafta!

blueclaudia 29 ian 2010 10:55:34

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
salut made! cum mai merge dieta? nu ai mai postat nimic de ceva vreme.. eu zic sa nu renunti. pupici!

ancas 17 feb 2010 20:23:23

Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine
 
servus Madeleine, merge treaba? ;) sa nu te lasi, pana la urma orice cura de slabire este numai un act de vointa, dar ca sa rezisti a la longue, cred ca ar trebui sa o iei mai usurel. Meniul tau mi se pare draconic, exagerat de hipocaloric si supermonoton. Pentru mine functioneaza f bine numaratul caloriilor, si, metoda pasilor mici. Succes mult si tie si sa auzim de bine!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:57:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO