forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Funeral for my fat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12456)

butterfly30 25 dec 2013 01:00:33

Re: Funeral for my fat
 
Craciun fericit, maria!

meniurile nu mi se par rele, si sigur o sa le imbunatatesti, dar te-as ruga sa iti calculezi clar caloriile si incearca sa nu scazi sub 1400, 1200 e mult prea putin, mai ales daca faci si sport!

funeralformyfat 25 dec 2013 10:29:31

Re: Funeral for my fat
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1318630)
Craciun fericit, maria!

meniurile nu mi se par rele, si sigur o sa le imbunatatesti, dar te-as ruga sa iti calculezi clar caloriile si incearca sa nu scazi sub 1400, 1200 e mult prea putin, mai ales daca faci si sport!

Craciun fericit si tie :*

O sa fac un calcul zilele astea cu o cantitate aproximativa de mancare sa vad cam cate calorii s-ar aduna

silviadm 27 dec 2013 17:58:05

Re: Funeral for my fat
 
Citat:

Anterior postat de funeralformyfat (Post 1318597)
Ca tot suntem in Ajung si imi astept invitatii m-am gandit ceva si mi-am compus un meniu pe o saptamana de scoala ca sa vad daca e cat de cat bun, sau mai trebui lucrat la el.
- Imi propun sa fac pe bicicleta eliptica aproximativ 30 de minute (poate si mai mult) de 5 ori pe saptamana (luni, marti, joi, sambata,duminica)
- Micul dejun o sa fie relativ acelasi pentru ca nu sunt o persoana foarte matinala asa ca nu am suficient timp sa imi pregatesc mancarea
- Pranzul de miercuri si vineri va fi mai sarac caci am meditatii dupa scoala si nu am foarte mult timp la dispozitie sa imi gatesc
- Duminica la pranz, mananc la bunici impreuna cu ai mei asa ca masa de pranz va fi una "de voie"
- Voi incerca sa mananc supa/ ciorba aproape in fiecare zi pentru ca am probleme cu trazitul intestinal si astea ajuta

Micul dejun (Luni-Vineri)
un sandvich: 1 felie de paine; 1-2 felii de sunca de pui/porc (2-daca sunt mai mici); 1-2 felii cascaval hochlland light

Luni:
Pranz: supa/ciorba (aprox 400 ml - 2 polonice)
100g piept de pui pe gratar cu muraturi facute in casa
Cina: un pumn de mamaliga cu smantana light si branzica

Marti:
Pranz: supa/ciorba (aprox 400 ml - 2 polonice)
un iaurt danone oikos cu fructe
Cina: piept de pui pe gratar cu salata de varza

Miercuri:
Pranz: supa/ciorba (aprox 400 ml - 2 polonice)
1 felie de paine cu mustar si 1 felie jumate de sunca de porc/pui
(zi cu meditatie- nu am timp de pregatit)
Cina: aripioare de pui prajite cu putin mujdei (doar un pic pe deasupra)

Joi:
Pranz: supa/ciorba (aprox 200 ml - 1 polonic)
4 lingurite de tortillia cu sunca si 2 linguri sos barila cu rosii si busuioc
Cina: peste in dry cooker, salata de morcov si lamaie

Vineri:
Pranz: supa/ciorba (aprox 400 ml - 2 polonice)
1 iaurt danone oikos cu fructe
Cina: mancare de fasole (4 linguri)

Sambata:
Md: 2 oua fierte in coaja, 3 felii de sunca de pui/porc si 1 felie de paine graham
Pranz (dupa 3 caci am meditatie) - cartofi fierti si salata de varza
Cina: copanele la gratar si muraturi

Duminica:
Md: sandvich sau ou (daca ma trezesc devreme)
Pranz: (masa de voie) - in principal ciorba si friptura
Cina: 2 felii mici de carne de porc cu legume/muraturi

GUSTARI:
1. un mar mediu si 20 migdale
2. 2 portocale medii
3. 1 rodie
4. 1 banana si 7 cajou
5. un iaurt simplu/cu fructe
6. 3 linguri perle de branza si un ardei
7. fructe
etc

Meniul este aproximativ. Astept pareri :D
Sarbatori fericite tuturor !

Buna;;) Felicitari pt kg slabite...si mai ales ca ai reusit sa te si mentii...eu am slabit 6 kg si am pus 4 inapoi acum un an si de atunci ma chinui s slabesc inapoi...:))deci ambitie -0 :">+ca am avut niste probleme de sanatate:-sasta e ...totul trece:))ma simtv in forma[*77*]
daca imi permiti ,te rog, sa'ti zic :D: ai sarit MD'uuuul :-o:P ..mai bn mananci la md si faci pranzul si cina subtire
...tare importanta e alimentatia echilibrata;)

funeralformyfat 27 dec 2013 19:31:22

Re: Funeral for my fat
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 1318799)
Buna;;) Felicitari pt kg slabite...si mai ales ca ai reusit sa te si mentii...eu am slabit 6 kg si am pus 4 inapoi acum un an si de atunci ma chinui s slabesc inapoi...:))deci ambitie -0 :">+ca am avut niste probleme de sanatate:-sasta e ...totul trece:))ma simtv in forma[*77*]
daca imi permiti ,te rog, sa'ti zic :D: ai sarit MD'uuuul :-o:P ..mai bn mananci la md si faci pranzul si cina subtire
...tare importanta e alimentatia echilibrata;)

Ambitie 0 si la mine acum, din pacate :(
Nu am sarit, era scris mai sus si era compus dintr-un sandwich ;))

funeralformyfat 27 dec 2013 19:39:26

Re: Funeral for my fat
 
Ca tot stau acasa si imi vin idei (asta se intampla cand nu ai chef sa inveti) ma gandeam sa reiau dukanul - stiu ca nu e sanatos sa il reiei in acelasi an, parca:-? dar m-am simtit bine cu el atunci cand l-am inceput si acum chiar regret ca am renuntat ca o proasta la el.

Mi-am facut testul pe site-ul lui oficial si zicea ca trebuie sa tin 3 zile prima faza si cam 92 zile a IIa pentru a ajunge la 63kg(greutatea lor reala) pe care vreau sa o depasesc si sa ajung la 55 ;)). Toate astea pana in aprilie-mai ceea ce ar fi perfect pentru ca asa as arata super la banchet si nu cred ca ar trebui sa fie asa greu acum ca o sa am mult de invatat.

Si stiu ca as putea sa ajung acolo unde imi doresc, mai ales ca am si bicicleta elliptica acum si fac pe ea cam o jumatate de ora (si mai mult in curand, sper) de 5x/zi si am vazut ca dukan-ul chiar functioneaza la mine - 8kg in 2 luni.
Vreau sa ma apuc intr-o zi de joi (2 ianuarie) asa cum m-am apucat si prima oara (tot joia - ca poate functioneaza la fel de bine ;)) ).
Trebuie doar sa gasesc niste ambitie...De unde o pot totusi cumpara ?
:(

silviadm 29 dec 2013 11:07:48

Re: Funeral for my fat
 
nu conteaza zilele important esa fii preg...si pe mn ma bate gandiul de dukn si eu la'am inceput o data...nu recent...e oke...dah vointa si stare de bn am eu nevoie.fa cu bicicleyta e bn eu mai am un stepper amarat mai fac pe el uneori.te poop

silviadm 01 ian 2014 12:49:10

Re: Funeral for my fat
 
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...3g00btLzoIF43_:-* la toate :-*

funeralformyfat 02 ian 2014 16:37:42

Re: Funeral for my fat
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 1319140)

Multumesc mult, deabea acum am vazut :-*
La multi ani si impliniri in toate!


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:02:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO