forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Be healthy,be happy (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12409)

elle24 07 sep 2013 13:06:56

Be healthy,be happy
 
Buna.Incerc de ceva timp sa slabesc dar, dupa o perioada revin la vechile obiceiuri si incep sa mananc tot felul de mancare nesanatoasa. In felul acesta slabesc 1-2 kg dar le pun imediat inapoi.
Ma gandeam sa imi deschid un jurnal in care sa postez meniul zilnic, poate asa nu mai sunt tentata sa mananc in plus.
De obicei mananc carne la gratar,legume,paine integrala,ulei folosesc foarte putin. Fructele le ador,as putea trai numai din fructe.
Sport nu fac momentan,o sa ma duc la aerobic incepand cu 1 octombrie.
Sper sa reusesc de data asta,cel putin sa manac sanatos in fiecare zi.
Am uitat sa precizez:de astazi m-am lasat si de cola.
Daca aveti sfaturi,observatii,orice,le astept cu mare drag.Va pup.

alexandra123 07 sep 2013 15:52:23

Re: Be healthy,be happy
 
Buna si succes in ceea ce ti-ai propus! Sper ca stii ca aici mereu ai un umar pe care sa plangi:) Ps: si eu am iesiri ca tine!

elle24 07 sep 2013 17:08:06

Re: Be healthy,be happy
 
Problema este ca se intampla prea des,aproape in fiecare zi.Ziua mananc normal,sanatos,in portii mici.Seara as manca tot ce gasesc.Imi este foarte sa ma controlez. Sper sa revin curand la normal,mai ales ca stiu ca ma simt atat de bine cand mananc cat si ce trebuie.

elle24 07 sep 2013 17:10:23

Re: Be healthy,be happy
 
meniul de azi:
-clatite din 100g iaurt 0%,100g fulgi de ovaz macinati,1 banana si miere
-150g struguri
-35g paine graham
-pate de curcan
-1f sunca de pui
-2f muschi porc
-seminte de floarea soarelui fara coaja(aici am cam exagerat cu mancatul-100g)

Alexik 07 sep 2013 17:23:13

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1295800)
Problema este ca se intampla prea des,aproape in fiecare zi.Ziua mananc normal,sanatos,in portii mici.Seara as manca tot ce gasesc.Imi este foarte sa ma controlez. Sper sa revin curand la normal,mai ales ca stiu ca ma simt atat de bine cand mananc cat si ce trebuie.

My story too :(
Uite , azi ai avut un meniu ok , nu-l strica!!:)

alexandra123 07 sep 2013 17:50:58

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1295800)
Problema este ca se intampla prea des,aproape in fiecare zi.Ziua mananc normal,sanatos,in portii mici.Seara as manca tot ce gasesc.Imi este foarte sa ma controlez. Sper sa revin curand la normal,mai ales ca stiu ca ma simt atat de bine cand mananc cat si ce trebuie.

Buna! Eu din experienta am observat ca daca dimineata mananc duficient, si beau 2 litri de apa pe parcursul zilei, seara nu bag in mine ca sparta, nu imi iese mereu dar de obicei e ok, depinde si de starea psihica la mine!

elle24 07 sep 2013 17:59:48

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295805)


Buna! Eu din experienta am observat ca daca dimineata mananc duficient, si beau 2 litri de apa pe parcursul zilei, seara nu bag in mine ca sparta, nu imi iese mereu dar de obicei e ok, depinde si de starea psihica la mine!

Eu obisnuiesc sa mananc dimineata destul de consistent.Problema este ca urasc sa beau apa,nu ii suport gustul.Nu stiu care este motivul,pur si simplu nu pot sa beau mai mult de 1 pahar,imi vine sa vomit.
Am citit ca ajuta daca adaugi putina lamaie,o sa incerc sa vad daca este vreo diferenta.
Apropo,ceaiurile se pun la socoteala?Ceaiuri beau 3-4 cani mari pe zi.

alexandra123 07 sep 2013 19:22:49

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1295806)
Eu obisnuiesc sa mananc dimineata destul de consistent.Problema este ca urasc sa beau apa,nu ii suport gustul.Nu stiu care este motivul,pur si simplu nu pot sa beau mai mult de 1 pahar,imi vine sa vomit.
Am citit ca ajuta daca adaugi putina lamaie,o sa incerc sa vad daca este vreo diferenta.
Apropo,ceaiurile se pun la socoteala?Ceaiuri beau 3-4 cani mari pe zi.

Se pun si ceaiurile, sunt foarte bune, insa sper ca le bei fara zahar:P

alexandra123 07 sep 2013 19:23:56

Re: Be healthy,be happy
 
Tu ai 164 inaltine si 55 de kg si mai vrei sa slabesti :O??

elle24 07 sep 2013 21:24:34

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295816)
Tu ai 164 inaltine si 55 de kg si mai vrei sa slabesti :O??

Am de unde sa slabesc. Am si burta dar cel mai rau se vede la picioare.Nu stiu daca vreau sa ajung la 47 kg,poate este prea mult,dar vreau sa am picioare mai slabe.Kg nu am multe in plus,dar am celulita si multa grasime pe picioare.
O sa incep curand sa fac si sport,sper sa ajute.

Ceaiul il beau indulcit cu zahat brun,sau mai des cu stevie.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:31:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO