forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Agneta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11130)

Rallara 26 mar 2012 10:02:21

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de agneta (Post 992730)
Draga Jurnal:D
azi este zi de cantar si din nou ma pot mandri cu minus jumatate de kilogram. o:-)[*4*]

>:D<>:D<[*2*][*2*][*4*][*4*]Bravooo si felicitari;;) Tine-o tot asa scumpa!!!;;)

agneta 26 mar 2012 15:13:41

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 995065)

>:D<>:D<[*2*][*2*][*4*][*4*]Bravooo si felicitari;;) Tine-o tot asa scumpa!!!;;)

multumesc scumpa! >:D<

agneta 30 mar 2012 10:31:21

Re: Jurnal Agneta
 
Dragele mele slabute!
Incet si sigur pasesc spre un tel pe care nu am crezut ca il pot atinge asa usor! nici nu imi vine sa cred cateodata ca este adevarata schimbarea aceasta care se produce atat fizic cat si psihic in bine. azi zi de cantar, minus 500 grame ca de obicei:)
mi-au ramas inca 4 kg de dat jos, desi toata lumea imi zice ca deja sunt foarte bine asa , probabil vi s-a intamplat si voua, ca lumea sa inceapa sa va certe, ca este destul, si unde mai vreti sa slabiti.. eu nu ma lasa influentata, voi simti eu exact momentul in care trebuie sa ma opresc, in cazul in care voi simti, dar eu totusi doresc sa ajung la 50. Lumea vede deja o diferenta maaare fata de cum am fost si au inceput sa isi faca griji pentru mine, sa nu cad in extrema cealalta...degeaba le tot explic , ca nu ma infometez , si asmd.
Eu stiu un lucru, si sentimentul acela cand te uiti in oglinda si esti multumit de ceea ce vezi ( fata de acela cand ma uitam si ma apuca depresia) nu ma lasa sa ma dau batuta, din contra imi doresc sa pot mentine acest sentiment si sa nu mai cad in cealalta extrema.
va pup>:D<

Rallara 31 mar 2012 08:41:01

Re: Jurnal Agneta
 
Neata scumpa,>:D<

Felicitari... te simti bine, in forma, esti pe drumul cel bun si ai incredere in tine. E perfect si ma bucur atat de mult pentru tine...:x:x
Ti-am adus un mic dejun si o urare de weekned placut:-*

Te pup;;):-*


http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1333171103

agneta 31 mar 2012 17:42:25

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1001673)
Neata scumpa,>:D<

Felicitari... te simti bine, in forma, esti pe drumul cel bun si ai incredere in tine. E perfect si ma bucur atat de mult pentru tine...:x:x
Ti-am adus un mic dejun si o urare de weekned placut:-*

Te pup;;):-*


http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1333171103

Hmmmm yammi! multumesc mult>:D<
de ai stii ce am macat azi la micul dejun...:)) mititei la osser... dar numai doi:D...ce sa fac, am o slabiciune pentru ei...si sambata deobicei mergem la osser , in special pentru a manca mici:))
dar nu ma stresez, si pana acuma asta am facut, si rezultatele au aparut si asa, si deobicei daca mananc ceva de genul la o masa, compensez cu sanatoase la restul:P
te pup si iti doresc si tie un weekend frumos, chiar daca afara e friiiig brrrrrrrrrr:-s
>:D<

Rallara 31 mar 2012 20:57:20

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de agneta (Post 1002004)
Hmmmm yammi! multumesc mult>:D<
de ai stii ce am macat azi la micul dejun...:)) mititei la osser... dar numai doi:D...ce sa fac, am o slabiciune pentru ei...si sambata deobicei mergem la osser , in special pentru a manca mici:))
dar nu ma stresez, si pana acuma asta am facut, si rezultatele au aparut si asa, si deobicei daca mananc ceva de genul la o masa, compensez cu sanatoase la restul:P
te pup si iti doresc si tie un weekend frumos, chiar daca afara e friiiig brrrrrrrrrr:-s
>:D<

:)):)):)) Vai vai... bata-i vina de mititei... sper ca nu i-ai mancat cu paine si bere, nu?>:)>:):))

Bine scumpa, sa-ti fie de bine... e bine daca compensezi cu alimente sanatoase in rest...o:-)

Eu am cam renuntat cu totul la ei, si mie imi placeau... dar imi provoaca rau la stomac carnea tocata de magazin... mai ales ca anul trecut parca... oricum cam acum un an... am gasit ceva... asa... ca un ciob de unghie intr-un mic facut in casa cu carne tocata cumparata din magazin... am zis atunci... ceau bau, mi-o toc eu in casa... CARNEA (si fara grasimea aia alba). Nu... cine stie ce... ar trebui sa scrie pe eticheta "tot felul de chestii, tocate":)):)) Cu siguranta eu nu ti-am facut pofta>:)>:)

Te pup:-*

agneta 02 apr 2012 08:43:35

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1002215)


:)):)):)) Vai vai... bata-i vina de mititei... sper ca nu i-ai mancat cu paine si bere, nu?>:)>:):))


Bine scumpa, sa-ti fie de bine... e bine daca compensezi cu alimente sanatoase in rest...o:-)

Eu am cam renuntat cu totul la ei, si mie imi placeau... dar imi provoaca rau la stomac carnea tocata de magazin... mai ales ca anul trecut parca... oricum cam acum un an... am gasit ceva... asa... ca un ciob de unghie intr-un mic facut in casa cu carne tocata cumparata din magazin... am zis atunci... ceau bau, mi-o toc eu in casa... CARNEA (si fara grasimea aia alba). Nu... cine stie ce... ar trebui sa scrie pe eticheta "tot felul de chestii, tocate":)):)) Cu siguranta eu nu ti-am facut pofta>:)>:)

Te pup:-*

:)):)):)):)):)) Ba daaaa! :-sAdica a fost o felie de paine, si doua guri de bere de la prietenul meu. Nu-i stres...
Apoi chiar ca nu mi-ai facut pofta:))

Ma bucur ca reusesc sa slabesc, sincer nu imi vine sa cred, parca nu ar fi adeverat, si ceea ce ma bucura cel mai mult, e si faptul, ca nu mi-am interzis nimic categoric ( inafara de zahar) si am invatat practic sa stiu sa imi educ poftele si cel mai important am invatat ce inseamna echilibrul in alimentatie, pentru ca asta nu am stiut noi pana acum, si am ajuns unde am ajuns...
te pup si spor si tie,
scuze ca nu scriu asa des,( te mai citesc asa in fuga si stiu ca esti o harnica si jumatate:-*) dar sunt super -arhi-plina cu munca...
Duminica avem Pastile,(sunt catolica) si mergem la parinti ( daaa...va fi greu, nici nu stiu cum sa fac sa ma abtin de la bunatati...dar sper ca in 4 zile nu se va intampla nimic tragic in ceea ce priveste cantarul:-s)
>:D<>:D<>:D<

Rallara 03 apr 2012 09:04:23

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de agneta (Post 1003301)
:)):)):)):)):)) Ba daaaa! :-sAdica a fost o felie de paine, si doua guri de bere de la prietenul meu. Nu-i stres...
Apoi chiar ca nu mi-ai facut pofta:))

Ma bucur ca reusesc sa slabesc, sincer nu imi vine sa cred, parca nu ar fi adeverat, si ceea ce ma bucura cel mai mult, e si faptul, ca nu mi-am interzis nimic categoric ( inafara de zahar) si am invatat practic sa stiu sa imi educ poftele si cel mai important am invatat ce inseamna echilibrul in alimentatie, pentru ca asta nu am stiut noi pana acum, si am ajuns unde am ajuns...
te pup si spor si tie,
scuze ca nu scriu asa des,( te mai citesc asa in fuga si stiu ca esti o harnica si jumatate:-*) dar sunt super -arhi-plina cu munca...
Duminica avem Pastile,(sunt catolica) si mergem la parinti ( daaa...va fi greu, nici nu stiu cum sa fac sa ma abtin de la bunatati...dar sper ca in 4 zile nu se va intampla nimic tragic in ceea ce priveste cantarul:-s)
>:D<>:D<>:D<

Ei ei, rautate mica, acum lasa...;)) Ma gandeam eu, ca si eu cand mancam nu ii mancam fara cele 2 ingrediente, trio-ul complet>:):)):))

Ce frumos, da, e asa o senzatie placuta cand slabim... [*66*]Ne da incredere si optimism + ne da putere sa continuam drumul spre vis.;;) Mai apoi trebuie sa ramanem tari pe pozitie si sa ne mentinem frumoase.:-*

Da, e greut cu timpul asta care incepe sa se condeseze cateodata:)) In ce domeniul lucrezi?:-*

Te pup si spor>:D<

agneta 04 apr 2012 08:47:56

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1004492)


Ei ei, rautate mica, acum lasa...;)) Ma gandeam eu, ca si eu cand mancam nu ii mancam fara cele 2 ingrediente, trio-ul complet>:):)):))

Ce frumos, da, e asa o senzatie placuta cand slabim... [*66*]Ne da incredere si optimism + ne da putere sa continuam drumul spre vis.;;) Mai apoi trebuie sa ramanem tari pe pozitie si sa ne mentinem frumoase.:-*

Da, e greut cu timpul asta care incepe sa se condeseze cateodata:)) In ce domeniul lucrezi?:-*

Te pup si spor>:D<

daa , chiar va trebui sa raman tare pe pozitii:)) cu toate bunatatile pe care mama le va pune pe masa...atunci e mai greu, tentatia e mare...cand imi gatesc eu , este ok, imi gatesc numai ce vreau:Psi stiu ca e ok:>
dar stiu ,ca tu te referi la mentinerea pozitiei de acum in colo pe veci:)) din toate dar cu echilibru si nu avem cum sa clacam....sper:-s
Eu lucrez in domeniu artistic , si tu juridic, parca ne-am mai intrebat:-*:-/
ia zi , tu cum ai sa mananci de Pasti, ai ceva idei cum sa te abtii, sau gatesti doar tu:-/
te pup si o zi cu mai mult soare decat acum>:D<

Rallara 04 apr 2012 18:33:23

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de agneta (Post 1005632)
daa , chiar va trebui sa raman tare pe pozitii:)) cu toate bunatatile pe care mama le va pune pe masa...atunci e mai greu, tentatia e mare...cand imi gatesc eu , este ok, imi gatesc numai ce vreau:Psi stiu ca e ok:>
dar stiu ,ca tu te referi la mentinerea pozitiei de acum in colo pe veci:)) din toate dar cu echilibru si nu avem cum sa clacam....sper:-s
Eu lucrez in domeniu artistic , si tu juridic, parca ne-am mai intrebat:-*:-/
ia zi , tu cum ai sa mananci de Pasti, ai ceva idei cum sa te abtii, sau gatesti doar tu:-/
te pup si o zi cu mai mult soare decat acum>:D<

Da, scuze, mi-a scapat, exact:)
Uff... inca sunt in cumpana... cred ca voi sta langa mami si voi cantari totul... apoi voi face calculul caloric pentru fiecare... am la cozonac... drob... cam atat e mai greu. Restul se pot cantari individual, nu e vreo reteta complicata la miel la cuptor:) Tu?
Te pup si eu, mie imi place in schimb cand nu e soare:):-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:57:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO