forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta..... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9653)

ilse 28 iul 2011 12:53:32

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
buna, alina.:) dieta rina e disociata din cate am citit...eu n-as prea tine-o, oricum e alegerea ta, dar ai grija, s-ar putea sa te simti slabita cat timp o tii. am auzit de multe persoane care s-au simtit asa. si cand au revenit la alimentatia de dinainte s-au ingrasat si mai mult. mai bine ai incerca tot o dieta disociata, dar pe mese, astfel corpul tau isi poate lua tot ce are nevoie intr-o zi.
oricum eu nu prea sunt in masura sa-ti spun astea, mai ales ca sunt dezastru la mancat sanatos si organizat.:D

Alina2002 28 iul 2011 19:18:29

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
:DBuna draga mea.....recunosc am trisat si am amanat cu dieta ca am musafiri pe la mine dar luni pleaca si ma pun si eu pe treaba cu sport si tot arsenalul pt slabit. Tu ce mai faci , sper ca stai bine cu moralul. Te :-*

ilse 28 iul 2011 21:30:58

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
nu stiu ce s-a intamplat, eu am trimis si un link ca sa nu crezi ca vorbesc prostii:D dar vad ca a fost sters... :-??
eu...cu moralul nu prea bine, ma macina diverse chestii, legate sau nu de slabit. nici cu planul meu de viata sanatoasa nu stau prea bine. am mancat cam multe dulciuri si am stat in fata calculatorului de m-au durut ochii...cam nimic din ce mi-am propus nu am reusit sa fac si ma enerveaza asta.
sper ca tie iti va merge mai bine saptamana viitoare si ca o sa reusesti sa te pui pe treaba, spre deosebire de lenesa de mine. :) succes:)

Alina2002 29 iul 2011 18:50:05

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
Buna...eu azi am dormit toata ziua ca a plouat si starea mea se leaga de conditiile meteo f mult. Nici eu nu am facut progrese prea mari. Nu prea spun eu asta dar am o tulburare se numeste afectiva bipolara adica sint la cei 2 poli ori prea vesela ori in depresie si iau tratament si de aceea m am ingrasat kg astea. Si e greu sa slabesc pt ca tratamentul imi da o pofta exagerata de mancare....azi nu m am simtit prea bine, sper ca maine va fi mai bine.....te pup

ilse 04 aug 2011 19:29:30

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
ce mai faci?:) n-ai mai intrat. nici eu nu-s intr-o situatie prea roz... ai putea sa-ti remediezi putin starea prin sport. cand ai probleme de genul, e foarte util. ajuta la depresie, din cate am citit. dar bineinteles ca niciodata n-am pus in aplicare:D

Alina2002 10 aug 2011 13:39:58

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
Buna ema ce mai faci:) eu ieri seara am ajuns am fost plecata la tara in ardeal si am fost rupta de civilizatie acolo....loool. Azi treaba ,mancare, bagaje de desfacut si am intrat un pic pe aici. Progrese in bine nu am facut ca deh, aerul de tara face pofta de mancare dar azi ma pun pe cura....:)) de vreo luna tot zic asta, dar acum serios , trebuie sa incep. Problema mea e ca seara si noaptea mi e ffffff foame dar ma gandesc asa....daca m am putut lasa de fumat o sa pot si slabi ca doar se aseamana adictiile..... Te pup

Animis23 10 aug 2011 14:26:00

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
Citat:

Anterior postat de Alina2002 (Post 754939)
Buna ema ce mai faci:) eu ieri seara am ajuns am fost plecata la tara in ardeal si am fost rupta de civilizatie acolo....loool. Azi treaba ,mancare, bagaje de desfacut si am intrat un pic pe aici. Progrese in bine nu am facut ca deh, aerul de tara face pofta de mancare dar azi ma pun pe cura....:)) de vreo luna tot zic asta, dar acum serios , trebuie sa incep. Problema mea e ca seara si noaptea mi e ffffff foame dar ma gandesc asa....daca m am putut lasa de fumat o sa pot si slabi ca doar se aseamana adictiile..... Te pup

Mai, Alina, sunt convinsa ca o sa reusesti. Inceputul e cel mai greu, pana te mobilizezi si te pui serios pe treaba. Dar e si recomandat sa incerci sa te adaptezi treptat la cura, nu sa te arunci in gol si sa renunti deodata la tot ce e bun si iti place. Ca doar oameni suntem si noi. Am slabit 23 de kg si asta inseamna ca nu imi mai place cola sau ca nu imi mai place o shaorma? Nu. Inseamna ca am invatat sa gust din toate cu limita.

O sa reusesti si tu, stiu ca poti! >:D<

ilse 10 aug 2011 14:31:49

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
bine ai venit! offf....si eu aveam o problema mare cu foamea seara... ma chinuia in asa hal incat nu puteam sa dorm, cedam si infulecam dintr-o data cateva felii de paine. inca nu am reusit sa renunt de tot la mancatul noaptea, dar nu ma mai ating de paine. mananc in schimb varza, rosii, conopida, un iaurt fara grasimi, morcovi, adica asa zisele alimente cu calorii negative. sunt chiar recomandate seara. daca ti-e foame rau nu tb sa te abtii, ca e un chin inutil. cu siguranta nu ingrasa aceste alimente chiar daca le mananci inainte de culcare. si am observat chiar ca tin mai bine de foame decat painea.
in saptamana cand am slabit am mancat si la 11, dar numai ce a trebuit:D

Alina2002 10 aug 2011 17:58:31

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
>:D< Simi, draguta ca intotdeauna......da, ai f mare dreptate cu mobilizatul. Problema la mine e in felul urmator:cand sunt cu bipolara mea in faza de bine dispozitie incep cura, fac miscare, sunt plina de energie ca si azi, incep sa slabesc,apoi intru in depresie dorm si mananc:D si pun inapoi....loooool dar azi sint f bine dispusa si increzatoare ca o sa reusesc......te pup

Animis23 10 aug 2011 18:22:29

Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....
 
Citat:

Anterior postat de Alina2002 (Post 755268)
>:D< Simi, draguta ca intotdeauna......da, ai f mare dreptate cu mobilizatul. Problema la mine e in felul urmator:cand sunt cu bipolara mea in faza de bine dispozitie incep cura, fac miscare, sunt plina de energie ca si azi, incep sa slabesc,apoi intru in depresie dorm si mananc:D si pun inapoi....loooool dar azi sint f bine dispusa si increzatoare ca o sa reusesc......te pup

Nu stiu daca ai scris mai sus. Iei vreun tratament? (tata e psihiatru)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:24:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO