forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Ally (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9617)

allys 06 iul 2011 10:57:50

Jurnal Ally
 
Fii rabdator, deasupra furtunii cerul este senin si impanzit de stele .
Cred ce asta ar trbui sa-mi spun neincetat...ca orice se poate rezolva cu rabdare,dar sa nu uitam de munca. >:D<

marina19 06 iul 2011 11:04:02

Re: Jurnal Ally
 
hey ally >:D< vad ca avem aceeasi inaltime si greutate ...si vrem sa ajungem cam la aceeasi greutate in aceeasi perioada de timp ;)))..
spune mi ce regim vrei sa tii :D ? poate tinem mai mult legatura :D
:-*

allys 06 iul 2011 11:15:46

Re: Jurnal Ally
 
Nu mai incep cum m-am ingrasat,ci doar spun ca in vreun an am pus vreo 8 kg, pentru care eu sunt vinovata, ca am mancat ca o nesatula, aiurea...nu e vinovat nici bacu', nici timpul, nici faptul ca am fost plecata prin tari straine...asta nu e o scuza...ca pana acum vreo luna tot dadeam eu vina pe astea...dar am ajuns la ocncluzia ca eu sunt singura vinovata.

Am cateva kg in plus..cam 10 as putea spune, care imi tot dau batai de cap...bineinteles de la mirarile celorlalti "vai da te-ai ingrasat anul asta"... care este ma rog pb lor...
:-w dar :-< asa e omu' isi da cu parerea si asupra celorlalti, insa nu-mi place ca ma judeca ei pe mine....pana la faptul ca numa mai support eu,hainele unele nici nu-mi mai vin.:-< ...stau cam prost psihologic si recunosc imi mai trebuie cate un imbold, care sa ma tina sa nu renunt…

Si acum sa vin cu farama de optimism care mi-a mai ramas….Stiu ca pot,ca voi reusi sa scap intr-un final de kg astea, pt ca sunt o fire ambitioasa si luptatoare si nu ma inving pe mine niste amarate de kg!
Va pup slabute dragute! :-*

allys 06 iul 2011 11:17:04

Re: Jurnal Ally
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 712794)
hey ally >:D< vad ca avem aceeasi inaltime si greutate ...si vrem sa ajungem cam la aceeasi greutate in aceeasi perioada de timp ;)))..
spune mi ce regim vrei sa tii :D ? poate tinem mai mult legatura :D
:-*


oo..deja am un musafir...bine ai venit! >:D<..pai cred ca hipo..sa nu depasesc 1200 de cal..tu la ce te-ai hotarat?

marina19 06 iul 2011 12:05:49

Re: Jurnal Ally
 
eu tin dukan combinat cu sb :D..
am citit ce ai scris despre tine si ma regasesc total...mai putin la partea cu bacul ca eu inca nu l am dat..la anul..dar in rest...:|..singura diferenta e ca eu inca nu recunoscusem toate chestiile astea :|...
>:D< :-*

BlackMartini 06 iul 2011 12:51:55

Re: Jurnal Ally
 
Mult succes eu sunt baiat cam de varsta voastra si vreau si eu sa slabesc ...sa speram ca reusim toti ce ne-am propus eu vreau pana la toamna ca sa arat bn cand reincepe scoala:P

allys 06 iul 2011 13:54:08

Re: Jurnal Ally
 
Citat:

Anterior postat de BlackMartini (Post 712933)
Mult succes eu sunt baiat cam de varsta voastra si vreau si eu sa slabesc ...sa speram ca reusim toti ce ne-am propus eu vreau pana la toamna ca sa arat bn cand reincepe scoala:P

da...in zilele astea cand imaginea conteaza chiar peste 60-70% in opinia mea..cred si eu ca vrei sa arati bine...desi cred ca la baieti le este mai usor sa-si accelereze metabolismul..oricum spor sa slabit! >:D<

BlackMartini 06 iul 2011 17:30:31

Re: Jurnal Ally
 
posibil ... dar lasa ca si voi slabiti :x
Eu unu prima saptamana (adik sapt asta incepand de luni) am tinut regimul ala cu supa de varza..vreau sa zik ca e usor:P nu ti-e foarte foame si pana acu am slabit 2kg in 2 zile..:D cik intre 5 si 7 slabesti :D Ma cam oboseste la sala ca obosesc la sfarsit oribil si tre sa stau mult jos sa-mi revin ca mi se face un pik rau dar e pt ca nu mananc proteine...decat 2 batoane de slabit a cate 14 grame:D
Si de luni ma apuc de un regim normal care o sa mi-l fac singur:D

Adina14 06 iul 2011 19:36:18

Re: Jurnal Ally
 
Regimul ala cu supa de varza e cea mai proasta alegere in materie de diete :) Ti se pare normal sa slabesti 2kg in 2 zile?Pai nici macar o saptamana nu o sa poti sa te mentii asa.Slabitul sanatos presupune un minus de 1,5kg pe saptamana.Nici nu ma mir ca ai ameteli; te infometezi.Si sa bei 1l de supa de varza tot nu ai ajunge cred la 500 de calorii.

tynna 06 iul 2011 20:28:49

Re: Jurnal Ally
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 713493)
Regimul ala cu supa de varza e cea mai proasta alegere in materie de diete :) Ti se pare normal sa slabesti 2kg in 2 zile?Pai nici macar o saptamana nu o sa poti sa te mentii asa.Slabitul sanatos presupune un minus de 1,5kg pe saptamana.Nici nu ma mir ca ai ameteli; te infometezi.Si sa bei 1l de supa de varza tot nu ai ajunge cred la 500 de calorii.

Dieta cu supa de varza este o dieta care are efectul yo-yo..
Cand termini cu aceasta dieta (asta daca termini,si nu renunti dupa 2-3 zile pentru ca ti-a fost rau sau ai lesinat) si incepi sa mananci sanatos,minim 1000 kcal/zi o sa te ingrasi..si nu doar cat ai slabit ci si mai mult..Am vecine care aveau aproximativ 60 de kg,si pentru 5 kg slabite usor,acum au pus cam 15 kg...


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:08:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO