forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal anca1997 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12129)

anca1997 07 ian 2012 20:30:58

Jurnal anca1997
 
Buna,sper ca nu imi va fi sters iar subiectul pentru ca mereu imi e sters:),am 14 ani si din cauza tratamentului cu hormoni,si diane 35 ei bine m-am ingrasat muuult,am 78 kg si 1.73...inca mai fac tratament dar nu pot sa mai astept sa iau in greutate....vointa am,ca am slabit intr-o luna prin alergat 1 ora pe zi si mancat sanatos 5 kg.....acum vreau sa imi spuneti daca as alerga de 4 ori pe saptamana cate 1 ora,si as face cu cercul(pentru burta),as sari coarda,bicicleta medicinala,si plus antrenamentele mele de volley de 4 ori pe saptamana a cate 2 ore,renuntarea la dulciuri,dar toate lucrurile astea nu toate intr-o zi,eu le-am combinat,am facut un program,as avea vreo sansa sa dau in 5 luni 20 kg?va rog nu stergeti:( chiar am nevoie de ajutor,toate povestile de succes de pe site,imi dau putere.

jeny2105 07 ian 2012 20:56:34

Re: 20 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 893314)
Buna,sper ca nu imi va fi sters iar subiectul pentru ca mereu imi e sters:),am 14 ani si din cauza tratamentului cu hormoni,si diane 35 ei bine m-am ingrasat muuult,am 78 kg si 1.73...inca mai fac tratament dar nu pot sa mai astept sa iau in greutate....vointa am,ca am slabit intr-o luna prin alergat 1 ora pe zi si mancat sanatos 5 kg.....acum vreau sa imi spuneti daca as alerga de 4 ori pe saptamana cate 1 ora,si as face cu cercul(pentru burta),as sari coarda,bicicleta medicinala,si plus antrenamentele mele de volley de 4 ori pe saptamana a cate 2 ore,renuntarea la dulciuri,dar toate lucrurile astea nu toate intr-o zi,eu le-am combinat,am facut un program,as avea vreo sansa sa dau in 5 luni 20 kg?va rog nu stergeti:( chiar am nevoie de ajutor,toate povestile de succes de pe site,imi dau putere.

draga Anca nu stiu daca poate cineva sa-ti spuna sigur ca vei slabi acele 20 de kg in cinci luni,ca faci sport si ai renuntat la dulciuri e bine, dar esti inca un copil in crestere si trebuie sa mananci sanatos, eu cred ca ti-ai facut un plan pe termen scurt,si nu e bine, ai viata inainte, incearca sa vb cu un nutritionist..
te pup si multa sanatate :-*

adiere 07 ian 2012 22:31:19

Re: 20 kg in 5 luni
 
Buna Ancuta!
Sper sa reusesti cu jurnalul tau! Faptul ca intrebi aici si nu slabesti dupa ureche eu zic ca e un prim pas bun!
Succes in ceea ce ti-ai propus! Am inteles ca faci multa miscare, dar cam ce si cat mananci intr-o zi obisnuita?

Slabuta 08 ian 2012 09:12:23

Re: 20 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 893314)
Buna,sper ca nu imi va fi sters iar subiectul pentru ca mereu imi e sters:)va rog nu stergeti:( chiar am nevoie de ajutor,toate povestile de succes de pe site,imi dau putere.

Toate mesajele tale le gasesti aici: Despre slabuta: anca1997 (buton statistici, apoi 'cauta toate mesajele...')

Faci clic pe fiecare mesaj si vezi raspunsurile fetelor.

alke 08 ian 2012 12:17:15

Re: 20 kg in 5 luni
 
Ce te poate ajuta sunt ouale de prepelita ...pe langa taierea poftei de mancare...un regim corect,minim 2l de apa pe zi si sport..(cam cat ai timp..eu aleragm cate o ora...faceam 50 de genoflexiuni...+cand ma uitam la TV mai faceam vreo 20-30 }.Am slabit intr'o luna si jumatate 10 kg.Dar fara dulciuri.!
Muulta Bafta...stiu ca esti mica.si poate nu te simti bine in pielea ta.Dar ai grija ca nu cumva sa pui tot ce ai slabit inapoi.!

alke 08 ian 2012 12:17:50

Re: 20 kg in 5 luni
 
Daca ai nevoie de schema cu ouale de prepelita..lasa'mi un mesaj.

anca1997 08 ian 2012 16:14:29

Re: 20 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 893600)
Ce te poate ajuta sunt ouale de prepelita ...pe langa taierea poftei de mancare...un regim corect,minim 2l de apa pe zi si sport..(cam cat ai timp..eu aleragm cate o ora...faceam 50 de genoflexiuni...+cand ma uitam la TV mai faceam vreo 20-30 }.Am slabit intr'o luna si jumatate 10 kg.Dar fara dulciuri.!
Muulta Bafta...stiu ca esti mica.si poate nu te simti bine in pielea ta.Dar ai grija ca nu cumva sa pui tot ce ai slabit inapoi.!

1 ora pe zi alergai?

miranda75 08 ian 2012 16:18:54

Re: 20 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 893758)
1 ora pe zi alergai?


Anca, cati ani ai de fapt? :-/:-/:-/
La profil scrie ca ai 21 de ani:-/:-/:-/
Nu prea inteleg, scuze ca intreb, dar ar trebui sa fim sincere, nu?:-o:-o:-o

anca1997 08 ian 2012 16:55:58

Re: 20 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 893759)
Anca, cati ani ai de fapt? :-/:-/:-/
La profil scrie ca ai 21 de ani:-/:-/:-/
Nu prea inteleg, scuze ca intreb, dar ar trebui sa fim sincere, nu?:-o:-o:-o

am incercat sa schimb datele,dar am 14 ani..si cm aia acum nu mai sunt asa...

alke 13 ian 2012 09:55:21

Re: 20 kg in 5 luni
 
da..ca sa ma pot mentine in forma...asa am scapat si de burtica..si n'am mai avut stres.Dar am pus toate kg la loc dupa Craciun..iar acum m'am apucat de Rina..am vazut ca are si o parte a 2 a aceea de mentinere.si sper sa o pot duce pana la capat. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:39:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO