forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Barbuta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7493)

barbuta 18 dec 2010 12:47:39

Jurnal Barbuta
 
buna ziua la toate fetele,m-am hotarit sa incerc sa scriu si eu ceva de cind ma stiu am fost o fata mai plinuta dar acum m-am facut cit o fulguta .nu stiu ce o sa fac dar dupa sarbatori am nevoie de ajutorul vostru va rog sa ma ajutati pupici la toate:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

lucia ely 18 dec 2010 13:10:42

re: Jurnal Barbuta
 
buna >:D<
si bine ai venit printre noi>:D<
dc dupa sarbatori? incer
ai putea incerca sa mananci sanatos ...si de craciun si revelion sa incerci sa mananci sanatos si doar sa gusti din mancarurile specifice:)

ce dieta te-ai gandit sa tii dupa sarbatori?:-?

barbuta 18 dec 2010 13:14:10

Re: Jurnal Barbuta
 
buna lucia ,am zis dupa sarbatori ptr ca vreau sa ma duc si la doctor eu am probleme mari cu tiroida si cu hipofiza ,problema e ca nu stiu ce dieta o sa dea roade:-*

lucia ely 18 dec 2010 13:27:18

Re: Jurnal Barbuta
 
eu iti recomand sa mananci sanatos:) nu sa urmezi diete :)
sa elimini tot ce nu e bun:)
nu toate odata asa pe rand
dulciuri,paine alba,sucucri din comert,fast-food,carnea grasa,pastele,cartofi (fierti eventual asa mai rar),etc
si sa numeri calorii:) eu zic in jur de 1400-1500 de kcal:) poti manca linistita sa ai de unde sa scazi mai tarziu:)

aaaaa si mers pe jos:) muuult mers :*

barbuta 18 dec 2010 17:58:11

Re: Jurnal Barbuta
 
mersi mult ptr sfat o sa fac tot posibilu sa imi schimb obiceiurile proaste dar mai ales sa renunt la cola. ;;):((

curcubitza 18 dec 2010 18:18:45

Re: Jurnal Barbuta
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 442741)
mersi mult ptr sfat o sa fac tot posibilu sa imi schimb obiceiurile proaste dar mai ales sa renunt la cola. ;;):((

Buna Barbuta!
Ti-am vazut pozele!
Baiatul iti seamana leit..
Din pacate vad ca ai o gramada de obiceiuri alimentare proaste!!

Daca vrei sa tii cont de sfatul meu, uite ce iti recomand ca sa te educi!
Este sfatul pe care l-am citit la un nutritionist, pe care eu le aplic cu succes dupa cum vezi la tiker.

Asadar, incearca incepand de maine sa mananci 3 mese pe zi si 2 gustari, astfel
mic dejun - ora 8
gustare 1- ora 11
pranz- ora 13
gustare 2- ora 16
cina- ora 18
LA ACESTE MESE MANANCA CE VREI TU.
IMPORTANT ESTE SA INVETI ORARUL!!!!
Intre mese nu ai voie nici o aluna macar!
Nu ai voie sucuri, dar poti minca orice!

DUPA SARBATORI RAMAI PE ORELE ASTEA, si incepi sa adaugi mincare sanatoasa in portii un pik mai mici.

Nu este greu,
Depinde numai de tine!!!
Iti doresti cu adevarat???
Atunci incepe acum!!!

barbuta 19 dec 2010 14:36:31

Re: Jurnal Barbuta
 
buna ,imi doresc sa slabesc ptr ca nu ma mai suport nici eu mai ales ca acum nu am servici de 3 luni am impresia ca si asta ma deprima rau ca sint mare si nu ma angajeaza nimeni pupici;;):(

curcubitza 19 dec 2010 15:09:28

Re: Jurnal Barbuta
 
UITE UN PONT!!!
SPER SA-TI FIE DE FOLOS ASA CUM MI-A FOST SI MIE!!!
http://forum.slabute.ro/diete-alimen...ic-7500-2.html

Alina82 19 dec 2010 15:32:25

Re: Jurnal Barbuta
 
Salve Barbuta!!!
Asa cum ti-au spus si fetele o sa iti spun si eu...cel mai bn te apuci de akm sau cum spune o alta slabutza cel mai bun moment e de ieri:)Stiu sunt sarbatori si ai sa spui k e greu sa te apuci de akm de dieta...dar nu e chiar asa...adik hai sa nu ii spunem dieta propriu zis ci o pregatire pt dieta...incearca sa elimini tot ce e prost din alimentatia ta....prajeli,paste fainoase,zahar rafinat,dulciuri,ulei,carnea grasa,sucurile carbogazoase...dupa ce reusesti asta...incepi sa micosrezi portiile...poi mai combini si cu ceva miscare si ai sa vezi k rezultatele nu vor intarzia sa apara...:)

barbuta 19 dec 2010 18:57:42

Re: Jurnal Barbuta
 
buna alina ,nu cred ca mincarea e problema mea si sucurile si dulciurile


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:17:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO