forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal bellajane (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8878)

bellajane 13 apr 2011 23:39:42

Jurnal bellajane
 
Buna fetelor, acum 1 sapt. m-am decis ca trebuie sa slabsesc pt ca nu ma mai incapeam in niste blugi [*furios*]acum am 63 kg, 1.72, si 22 de ani, si ceva nervi la ora asta :( am fost si mai si am avut cel mai mult 74 kg, atunci cand m-am mutat la camin si mancam la miezul nopti fel de fel de pocari cu fetele. Acum tot oscilam si m-am gandit ca trebuie sa reduc drastic greutatea pe care o am ca vine vara si pur si simplu nu imi place de mine.
Mereu am avut plb cu greutatea, in scoala si la liceu am fost mereu mai rotunjoara si fata preferata a glumelor baietilor :-B. Acum gata, cu rontaitul si papatul dupa ora 19,nu mai manac la nervi si nu mai apelez la fac destainuiri secrete bunei mele prieten ciocolata asa de des. Acum am niste obiective clare, si nici timp sa pun la indoiala ceea ce-mi doresc.

Sper sa ne ajutam reciproc, si sa ne sustinem.......este cam tarziu, asa ca va spun, noapte buna slabutelor. [*inima-sparta*][*hug*]

amyy 14 apr 2011 00:04:03

Re: Jurnal bellajane
 
[*hug*] Buna bellajane!


Bucuroasa de vizita? Intuiesc raspunsul, caci la fel m-am simtit si eu ieri cand am vazut cat de repede am fost integrata printre slabute.:P

Sa stii ca impreuna vom reusi sa scoatem la plimbare toate hainele care nu ne mai veneau si dupa care am tanjit atat. Am si eu vreo 2 perechi de blugi dupa care suspin de ani, dar nu m-am indurat sa ii arunc. Tot sper ca va veni cat mai curand vremea lor.

Stiu ca acum e greu sa ne cunosti pe toate, dar maine deja vei simti ca faci parte din familie. Eu azi abia m-am abtinut sa nu intru la fete in timpul serviciului. Asteptam seara ca pe o ciocolata cu alune :>...

Te pup acum si curaj... S-a terminat cu esecurile...
:-*:-*:-*

Mihaela1006 14 apr 2011 01:02:38

Re: Jurnal bellajane
 
Bine ai venit Bellajane :) multa bafta >:D<
Ce dieta ti-ai ales?
Cum stai cu sportul? Faci miscare?

EveEve 14 apr 2011 01:31:59

Re: Jurnal bellajane
 
Buna Bellajane, si bine ai venit printe noi>:D<:-*!
Ma bucur ca acum ai lucrurile clare, si ca ai luat decizia sa faci ceva pentru silueta ta:D>:D<
Ai deja in plan vreo dieta?? Ai putea sa ne spui cam ce mananci?? Da-ne mai multe detalii despre alimentatia ta, daca practici vre-un sport, etc.
Iti doresc noapte buna, si impreuna cu siguranta vom reusi:X!
:-*:-*:-*

bellajane 14 apr 2011 07:25:41

Re: Jurnal bellajane
 
Citat:

Anterior postat de amyy (Post 621488)
[*hug*] Buna bellajane!


Bucuroasa de vizita? Intuiesc raspunsul, caci la fel m-am simtit si eu ieri cand am vazut cat de repede am fost integrata printre slabute.:P

Sa stii ca impreuna vom reusi sa scoatem la plimbare toate hainele care nu ne mai veneau si dupa care am tanjit atat. Am si eu vreo 2 perechi de blugi dupa care suspin de ani, dar nu m-am indurat sa ii arunc. Tot sper ca va veni cat mai curand vremea lor.

Stiu ca acum e greu sa ne cunosti pe toate, dar maine deja vei simti ca faci parte din familie. Eu azi abia m-am abtinut sa nu intru la fete in timpul serviciului. Asteptam seara ca pe o ciocolata cu alune :>...

Te pup acum si curaj... S-a terminat cu esecurile...
:-*:-*:-*

Buna dimi >:D<sunt foarte bucuroasa fara indoiala :-* am nevoie de motivatie si cu o asa comunitate, sigur o sa reusesc, deci impreuna reusim [*77*]..
Si eu abia asteptam de dimi sa intru pe site, cred ca da dependenta:))
Trebuie sa scoatem hainutele de vara (teoretic) din fundu' sifonierului, si sa ne bucuram de vara ce ar trebui sa vina...
Sa luati un mic dejun satios si sanatos.

bellajane 14 apr 2011 07:32:45

Re: Jurnal bellajane
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 621492)
Bine ai venit Bellajane :) multa bafta >:D<
Ce dieta ti-ai ales?
Cum stai cu sportul? Faci miscare?

Buna Mihaela, multumesc >:D<

Nu am ales o dieta anume, doar am redus semnifivativ portile, nu mai pap 2-3 feluri la o masa, acum unu' si bun (sanatos), am renuntat la prajeli, carne tocata, grasimi, mezeluri, dulciuri, la paine alb, si cartofii prajiti nici nu mai stiu ce gust au...#:-s

Cu sportul cam rau, vesnica scuza "nu am timp", prefer dansul la acest capitol...;)

bellajane 14 apr 2011 07:46:00

Re: Jurnal bellajane
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 621495)
Buna Bellajane, si bine ai venit printe noi>:D<:-*!
Ma bucur ca acum ai lucrurile clare, si ca ai luat decizia sa faci ceva pentru silueta ta:D>:D<
Ai deja in plan vreo dieta?? Ai putea sa ne spui cam ce mananci?? Da-ne mai multe detalii despre alimentatia ta, daca practici vre-un sport, etc.
Iti doresc noapte buna, si impreuna cu siguranta vom reusi:X!
:-*:-*:-*

Buna Eve, bine v-am gasit.

Planul nu este unu fix, incerc sa mananc cat mai sanatos. De ex: dimi, lapte cu 0.5%, cu musli, sau iaurt simplu pe care-l amestec eu cu diferite fructe, ou fiert tare cu legume, omleta fara ulei, sau numai fructe; la pranz, de obicei o supa fara carne, cartofi si fainoase, ori o salata mare gen bulgareasca, sau legume fierte cu gratar...seara e plb ca nu vreau sa depasesc ora 19 de obicei aleg peste cu legume la gratar. Cam asta e, ideea este ca aleg mai mereu legume cu calorii putine ca sa nu fac foamea;;)

bellajane 14 apr 2011 09:07:10

Re: Jurnal bellajane
 
Azi de dimi am papat la micul dejun laptic cu musli....azi se pare ca sunt libera<:-Pdeci o sa fac ceva exerciti si dans....[*dansand*]
Vroiam sa va intreb daca are cineva pendometru, daca da de unde l-ati luat?va ajutat la ceva?

Va :-*

georgika 14 apr 2011 12:26:07

Re: Jurnal bellajane
 
buna bellajane....bine ai venit printre slabute>:D<
Ce mult te poate motiva o hainuta sa slabesti....cum ai patit tu cu blugii am patit si eu cu o fustita de vara care imi place la nebunie.....am scos-o din dulap si o tin agatata in camera....deocamdata doar pe post de exponat de muzeu:))...De fiecare data cand ma tenteaza sa manac ceva ce ingrasa sau nu am chef sa fac sport ma uit la fustita si imi zic ca pana la vara tre sa incap din nou in ea:D

Multa bafta cu dieta:-*

bellajane 14 apr 2011 13:18:47

Re: Jurnal bellajane
 
Citat:

Anterior postat de georgika (Post 622158)
buna bellajane....bine ai venit printre slabute>:D<
Ce mult te poate motiva o hainuta sa slabesti....cum ai patit tu cu blugii am patit si eu cu o fustita de vara care imi place la nebunie.....am scos-o din dulap si o tin agatata in camera....deocamdata doar pe post de exponat de muzeu:))...De fiecare data cand ma tenteaza sa manac ceva ce ingrasa sau nu am chef sa fac sport ma uit la fustita si imi zic ca pana la vara tre sa incap din nou in ea:D

Multa bafta cu dieta:-*

Buna Georgik, >:D<

hmm buna idee, o sa-i pun si eu la vedere sa-mi amintesc mereu ca target am ;)...dar cu sportu, mai bine o plimbare luuuuunga, chiar si prin ploaie...:D, hai k chiar sunt o maaare lenesa[*ingrijorat*]mai rau ca o pisica[*motanei*]of of of


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:13:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO