forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal cristhina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9718)

cristhina 16 iul 2011 15:54:20

Jurnal cristhina
 
:-s sunt noua sh sincer nici nu stiu cum merg lucrurile pe aici,am nevoie de ajutor,dak se ofera cnv sa'mi explice ce tre' sa fac mai exact:d imi doresc sa slabesc alaturi de voi :x pana acum nu am nu am fct dekt sa ma infomotez,sa beau numai ceaiuri sh niciun rezultat :| mereu raman dezamagita.sincer nici nu mai stiu ce diete sa urmez.nu ma mai suport.am nevoie de nijte sfaturi. pupiciiii >:D<>:D<>:D<

coolbanana 16 iul 2011 16:19:24

Re: Jurnal cristhina
 
buna si bine ai venit!

pai in primul rand NU TE INFOMETA. iti faci rau singura. mai bine incearca sa mananci sanatos, multe legume, fructe, nu fast food,prajeli, sucuri gen cola, etc. si nu in ultimul rand fa sport, ptr ca are atat de muulte benefici (o sa fi mai fericita, mai supla, mai puternica) dar daca nu ai facut niciodata sport, incepe cu cate putin. >:D<>:D< suntem aici ca sa te sustinem!!

coolbanana 16 iul 2011 16:21:48

Re: Jurnal cristhina
 
aa, si in ultimul rand nu fi asa suparata. trebuie sa ai ambite si perseveranta, dar daca gresesti o data, nu te pedepsi, ridica.te si mergi inainte, continua spre dumul mult dorit. :-* BE HAPPY!

cristhina 16 iul 2011 16:24:53

Re: Jurnal cristhina
 
ms de sfat :* faza e k stiu ce nu trebuie sa mananc,am invatat totul,stiu exact da' as vrea sa urmez o dieta exacta,k yo azi mananc doar iaurt sh grisine,maine mananc ce'mi vine mie,nu mai tin cont.deci le amestec:( sh in legatura cu sportul,fac nijte genoflexiuni,abdomene,flotari la perete da' nu in fiekre zi.tu ce dieta ai urmat?:*:*

Georgii 16 iul 2011 16:42:47

Re: Jurnal cristhina
 
Buna si bine te`am gasit!;;)
Si eu sunt din Bacau,apropo:P.
Deci sa vedem.Vrei sa tii o dieta exacta.Eu zic ca ti s'ar potrivi ceva gen Hipocalorica sau low-carb:-s.Si ca sport poti incepe prin aerobica,bicicleta stationara,stretching,start walking.Sunt o multime de sporturi:D,chiar si plimbarileb-).
Poti incepe de la 10 min pe zi pana ajungi la o ora.:>Sau mai mult,depinde de tine si de corpul tau.

Zi'mi de exemplu ce ai papat ieri ca sa te pot corecta(desigur daca e nevoie):-*.

cristhina 16 iul 2011 16:54:40

Re: Jurnal cristhina
 
buna :* imi pare bn sa te cunosc.poi ieri am mankt: mic dejun o cafea cu biscuiti integrali,dupa amiaza o salata cu mozzarella sh un ou fiert,sh atat.sh km 2l poate sh mai mult de apa :D aa sh nijte bombonele de ciocolata :)) de azi sunt hotarata sa incep o dieta,voi tine cont de dietele pe care mi le'ai zis.apropo azi am mankt doar un iaurt de 150 gr cu 0,1grasime sh grisine integrale. >:D<

coolbanana 16 iul 2011 16:59:25

Re: Jurnal cristhina
 
aa, deci u vrei o dieta exacta, pai eu nu am experiente cu diete exacte, imi cer scuze dar din ce am auzit dieta south beach da rezultate. ptr mine a fost cel mai bine sa tin dieta mea :) ca asa pot sa imi mentin kg :) ca daca tineam o dieta cu prea multe lucruri interzise, cand terminam dieta o dadeam in dulciuri ( boala mea =(() dar daca u poti sa o ti si sa te menti, felicitari!
>:D<

coolbanana 16 iul 2011 17:01:30

Re: Jurnal cristhina
 
Citat:

Anterior postat de cristhina (Post 724942)
buna :* imi pare bn sa te cunosc.poi ieri am mankt: mic dejun o cafea cu biscuiti integrali,dupa amiaza o salata cu mozzarella sh un ou fiert,sh atat.sh km 2l poate sh mai mult de apa :D aa sh nijte bombonele de ciocolata :)) de azi sunt hotarata sa incep o dieta,voi tine cont de dietele pe care mi le'ai zis.apropo azi am mankt doar un iaurt de 150 gr cu 0,1grasime sh grisine integrale. >:D<

dar u nu mananci prea putin?? :-o mai bn iti calculezi caloriile , pe site sa vedem cat mananci. trebuie sa ai 3 mese si 2 sau 3 gustari :-*

Georgii 16 iul 2011 17:12:21

Re: Jurnal cristhina
 
Citat:

Anterior postat de cristhina (Post 724942)
buna :* imi pare bn sa te cunosc.poi ieri am mankt: mic dejun o cafea cu biscuiti integrali,dupa amiaza o salata cu mozzarella sh un ou fiert,sh atat.sh km 2l poate sh mai mult de apa :D aa sh nijte bombonele de ciocolata :)) de azi sunt hotarata sa incep o dieta,voi tine cont de dietele pe care mi le'ai zis.apropo azi am mankt doar un iaurt de 150 gr cu 0,1grasime sh grisine integrale. >:D<

Deci vreau sa iti spun ca jumatate din acest meniu este gresit:1)nu ai 1000 de calorii(minimul pe zi)2)la micul dejun trebuie sa mananci ceva constistent si mai mult ca miscandu'te toata ziua pierzi acele calorii.Deci ai zis ca mananci biscuiti,integrali,neintegrali nu sunt recomandati pentru ca ingrasa f.mult.Si la pranz e prea putin(nu stiu cantitatile) si mozarella iar nu e foarte buna(asta daca nu e light) pentru ca e grasa:).Si de apa e bine.Dar tu ce ai mancat nu ai mai mult de 500 de calorii si asta este INFOMETARE CURATA.Plus ca cina vad ca nu apare in peisaj,este o masa importanta si nu trebuie neglijata!Stai chill ca nu te ingrasi daca mananci dupa 6 cum se zice,tot ce conteaza e sa mananci cu 3 ore inainte de a te culca si sa fie ceva usor.Faci foarte multe greseli sincer si imi pare rau sa aud asta:(.

Si azi ai mancat un iaurt ,atata?!Putin :(,foarte putinnnn!!!Si orice ar fi nu mai manca grisine si etc oricat de ''integrale''ar fi pentru ca sunt carbohidrati prea multi si faina care nu e recomandata absolut deloc!Nu te mai infometa!!!

Uite un meniu care mie mi'ar placea sa il ai intr'o zi(oarecare):
Mic dejun:2 oua fierte cu rosie sau ceva salata ce papi tu mai des:-/
Gustare(pe la 10-11):alune,nuci sau migdale-15 bucati..sau altcv cum ar fi un iaurt cu fructe(iaurt natural,tu pui fructele)
Pranz:piept de pui cu salata de cruditati si ce mai pui tu la pranz
Gustare 2(la 2-3 ore dupa pranz):un fruct(mar,para,nectarina orice fructe ai )
Cina:o supa de legume sau crema de legume..legume fierte..orice merge seara mai usor(nu paste,nu orez,fara carbohidrati ->carbo ofera energie si tu nu mai ai nevoie de energie pt ca mergi la nani).Sper sa te ajute cu ceva:P

Georgii 16 iul 2011 17:14:36

Re: Jurnal cristhina
 
A,si mai poti bea ceaiuri,ajuta f.mult la digestie si mai uiti de foame.
Si 2 l de apa pe zi-2 jumate daca esti ca mine( o ratusca:))).
Si sport ,cu el te simti mai bine si te ajuta cel mai mult:D.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:39:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO