forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal kasty (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10962)

kasty 19 ian 2012 16:49:08

Jurnal kasty
 
Buna dragele mele.
MA MANDRESC CU MAMA MEA! as dori sa spuna fetele mele cand vor avea alaturi de ele o mamica supla.
NU,nu va ganditi ca fetele mele nu ar fi mandre de mine... de altfel nu constientizeaza ele ce inseamna asta deoarece Adelina, cea mare , are abia 5 ani si 5luni iar cea mica Karina are doar 1an si 4 luni; numai ca eu doresc ca atunci cand vor constientiza sa nu se rusineze de mami lor.
Sa va spun povestea mea de la inceput......
Am fost tot timpul o persoana care am avut "cateva kg in plus" niciodata probleme mari, dar nu o persoana supla.Tanara fiind metabolismul functioana bine si mergeam si la sala cand observam eu ca depasesc o anumita limita.
Anii adolescentei au trecut si viata activa s-a schimbat intr-o viata sedentara.
Cand m-am casatorit aveam 80 kg- 2005 , in 2006-2007 dupa ce am nascut prima fata m-am procopsit cu 94kg iar acum dupa ceea de-a doua sarcina 104.
Dupa nastere am ramas cu 104... dar ar fi fost bine sa ramana asa numai ca eu nu....
m-am trezit la realitate cand intr-o dim de iarna m-am suit pe cantar si am avut un soc 112kg.
Am plans de m-am rupt, mi-am certat sotul ca nu ma trage de maneca si ca nu am timp de sala si toate cele..... toata lumea era vinovata numai eu nu.....
Hmmmm realitatea e alta si o stiam si eu
Oricum i-am cerut "mosului"de sarbatori o bicicleta eliptica.... pe care mosul mi-a oferit-o.
Asa ca dragele mele acum nu mai am nici o scuza, realitatea o stiu, v-am descoperit si pe voi si sper sa ma ajutati.
Am inceput sa practic pe bicicleta dar trebuie sa gasesc si o dieta adecvata care sa ma ajute.
Oooooo... m-am intins la vorba cam mult. Sper ca nu am plictisit
Va pup si astept sfaturile voastre despre diete practicate pe termen lung, pentru ca trebuie sa ma pun pe treaba pe termen lung.... si sa discutam in general despre viata
PUPICI

barbuta 19 ian 2012 16:59:42

re: Jurnal kasty
 
Citat:

Anterior postat de kasty (Post 906696)
Buna dragele mele.
MA MANDRESC CU MAMA MEA! as dori sa spuna fetele mele cand vor avea alaturi de ele o mamica supla.
NU,nu va ganditi ca fetele mele nu ar fi mandre de mine... de altfel nu constientizeaza ele ce inseamna asta deoarece Adelina, cea mare , are abia 5 ani si 5luni iar cea mica Karina are doar 1an si 4 luni; numai ca eu doresc ca atunci cand vor constientiza sa nu se rusineze de mami lor.
Sa va spun povestea mea de la inceput......
Am fost tot timpul o persoana care am avut "cateva kg in plus" niciodata probleme mari, dar nu o persoana supla.Tanara fiind metabolismul functioana bine si mergeam si la sala cand observam eu ca depasesc o anumita limita.
Anii adolescentei au trecut si viata activa s-a schimbat intr-o viata sedentara.
Cand m-am casatorit aveam 80 kg- 2005 , in 2006-2007 dupa ce am nascut prima fata m-am procopsit cu 94kg iar acum dupa ceea de-a doua sarcina 104.
Dupa nastere am ramas cu 104... dar ar fi fost bine sa ramana asa numai ca eu nu....
m-am trezit la realitate cand intr-o dim de iarna m-am suit pe cantar si am avut un soc 112kg.
Am plans de m-am rupt, mi-am certat sotul ca nu ma trage de maneca si ca nu am timp de sala si toate cele..... toata lumea era vinovata numai eu nu.....
Hmmmm realitatea e alta si o stiam si eu
Oricum i-am cerut "mosului"de sarbatori o bicicleta eliptica.... pe care mosul mi-a oferit-o.
Asa ca dragele mele acum nu mai am nici o scuza, realitatea o stiu, v-am descoperit si pe voi si sper sa ma ajutati.
Am inceput sa practic pe bicicleta dar trebuie sa gasesc si o dieta adecvata care sa ma ajute.
Oooooo... m-am intins la vorba cam mult. Sper ca nu am plictisit
Va pup si astept sfaturile voastre despre diete practicate pe termen lung, pentru ca trebuie sa ma pun pe treaba pe termen lung.... si sa discutam in general despre viata
PUPICI

buna kasty si bine ai venit >:D<>:D<>:D<

GCM 19 ian 2012 17:09:49

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
Citat:

Anterior postat de kasty (Post 906696)
Buna dragele mele.
MA MANDRESC CU MAMA MEA! as dori sa spuna fetele mele cand vor avea alaturi de ele o mamica supla.
NU,nu va ganditi ca fetele mele nu ar fi mandre de mine... de altfel nu constientizeaza ele ce inseamna asta deoarece Adelina, cea mare , are abia 5 ani si 5luni iar cea mica Karina are doar 1an si 4 luni; numai ca eu doresc ca atunci cand vor constientiza sa nu se rusineze de mami lor.
Sa va spun povestea mea de la inceput......
Am fost tot timpul o persoana care am avut "cateva kg in plus" niciodata probleme mari, dar nu o persoana supla.Tanara fiind metabolismul functioana bine si mergeam si la sala cand observam eu ca depasesc o anumita limita.
Anii adolescentei au trecut si viata activa s-a schimbat intr-o viata sedentara.
Cand m-am casatorit aveam 80 kg- 2005 , in 2006-2007 dupa ce am nascut prima fata m-am procopsit cu 94kg iar acum dupa ceea de-a doua sarcina 104.
Dupa nastere am ramas cu 104... dar ar fi fost bine sa ramana asa numai ca eu nu....
m-am trezit la realitate cand intr-o dim de iarna m-am suit pe cantar si am avut un soc 112kg.
Am plans de m-am rupt, mi-am certat sotul ca nu ma trage de maneca si ca nu am timp de sala si toate cele..... toata lumea era vinovata numai eu nu.....
Hmmmm realitatea e alta si o stiam si eu
Oricum i-am cerut "mosului"de sarbatori o bicicleta eliptica.... pe care mosul mi-a oferit-o.
Asa ca dragele mele acum nu mai am nici o scuza, realitatea o stiu, v-am descoperit si pe voi si sper sa ma ajutati.
Am inceput sa practic pe bicicleta dar trebuie sa gasesc si o dieta adecvata care sa ma ajute.
Oooooo... m-am intins la vorba cam mult. Sper ca nu am plictisit
Va pup si astept sfaturile voastre despre diete practicate pe termen lung, pentru ca trebuie sa ma pun pe treaba pe termen lung.... si sa discutam in general despre viata
PUPICI

Bine ai venit!!!nu cauta o dieta minune...mananca sanatos 3 mese si 2 gustari, elimina toate alimentele ingrasacioase...Fii un exemplu pt fetele tale!!!

kasty 19 ian 2012 17:21:41

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
Multumesc pentru primire si sfaturi fetelor.
Nu caut o dieta minune pentru ca stiu ca nu exista, altfel nu ar mai exista probleme cu greutatea nu?
Voi incerca pe moment sport pe bicicleta si sa nu mai mananc dupa ora 7 seara.
Si mancare cat mai sanatoasa.
Apropo cat de des va cantariti voi?
Eu cred ca o sa ma cantaresc o data pe saptamana ca sa nu o iau razna daca cantarul meu nu o ia in jos...

kasty 20 ian 2012 13:24:41

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
Offffff.... oare numai mie imi este asa greu?
Stau acasa cu bebe non-stop si cum vremea e urata nici afara nu putem iesi si sincer imi vine sa ma urc pe pereti.
Incerc sa nu mananc nesanatos si imi e greu, bicicleta nu pot sa fac decat cand doarme bebe.... si curatenie si de gatit m-am saturat!
Zilnic aceeasi rutina. Voi cum va descurcati?

mateimatei 20 ian 2012 15:24:02

Re: Jurnal kasty
 
Buna kasty. Bine ai venit printre slabute. am intrat pt ca ma intriga faptul ca oamenii sunt vesnic nemultumiti. eu merg la serviciu zilnic, dar tot zilnic ma rog sa mai am si eu un copil ca tare vreau sa stau acasa, sa-mi vad de copii, de sot, de curatenie, rutina. cand eram in cresterea copilului cautam mereu o iesire ceva ca simteam ca ma sstric de cap. asa ca te inteleg dar mi-e ciuda ca nu numai eu sunt nemultumita cu starea mea ci cam toata lumea. nici noi nu stim ce vrem, cam asta e. e adevarat ca e mai greu cu dieta cand stai acasa si-ti tot vine sa ciugulesti ceva, dar fa-ti un program strict de masa. eu una am trecut prin multe dieta dar deocamdata m-am oprtit la rina. aici stiu exact ce e voie si ce nu. mancarea mi-o gatesc cu o zi inainte sau pana la pranz si e pt toata familia. nici nu zici ca tin dieta. fa-ti un program, organizeaza-te, pregateste-te sa arati bine pentru cand dupa terminarea concediului te vei intoarce la lucru. fa ceva pt tine:)succes. daca ai intrebari, eu mai mereu sunt pe aici chiar daca nu sunt o experta.[*102*]

Gabitza84 20 ian 2012 17:29:56

Re: Jurnal kasty
 
Buna! E bine ca ai constientizat si ai luat atitudine, felicitari ptr.cele 2 fetite, e bine ca ti ai luat bicicleta eliptica, am avut si eu, dar ajunsese sa fie folosita pe post de cuier, nu stiu daca m am suit pe ea de mai mult de 10 ori, m am hotarat sa o dau ptr.ca o tineam degeaba, la mine a mers sala, in primele 6 luni, cand m am hotarat sa slabesc am mers la sala zi de zi, faceam aerobic, te ambitionezi mai tare la sala, vezi ca lucreaza toate pe langa tine si parca ti e jena ca tu nu faci, la mine a tinut, poate la tine va fi utila bicicleta. Iti doresc mult succes in lupta cu kg si daca vei avea nevoie de suport, aici pe site vei gasi cu siguranta!

Gabitza84 20 ian 2012 17:40:51

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
Ai luat decizia corecta, cel mai bine e sa te cantaresti o data pe saptamana, am avut o perioada cand ma canataream zi de zi, devenisem dependenta de cantar si chiar nu e bine, sunt zile cand iti poate arata ca ai luat in plus cateva sute de grame si vei tinde sa te subalimentezi de teama sa nu te ingras si invers zile cand iti va arata ca ai slabit si te vei gandi ca poate meriti o "scapare" de vreme ce ai slabit....asa ca 0 data pe saptamana e suficient, daca poti sa respecti si o anumita ora si mai bine! Mult succes!

kasty 21 ian 2012 11:20:15

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
draga mea mateimatei cred ca este in natura omului sa fie nemultumit.ms de mesaj
In legatura cu bicicleta eu momentan chiar o folosesc aproximativ 1h-1h30 min zilnic chiar daca in reprize de cate 30 sau 45 de min.La sala din pacate nu am cum sa ajung deoarece `noi stam singuri in oras si nu are cine sa ma ajute sa stea cu bebe, plus ca mi-ar fi jena sa imi arat "bady-bildingul"intr-o sala unde in general sunt fete slabe.Greseala mea dar cred ca de vina e si mentalitatea romanului care se duce la sala si care "zambeste"pe sub mustati de "focile"astea care nu se vad cum arata.
Intelegi u ce spun
momentan cantarul l-am pus departe ca sa nu ma cantaresc zilnic, cred ca ma voi cantari o data pe saptamana dimineata
ms tuturor pt incurajari si mesaje
bafta la slabit tuturor

barbuta 21 ian 2012 12:06:00

Re: Ma mandresc cu mama mea!
 
Citat:

Anterior postat de kasty (Post 908640)
draga mea mateimatei cred ca este in natura omului sa fie nemultumit.ms de mesaj
In legatura cu bicicleta eu momentan chiar o folosesc aproximativ 1h-1h30 min zilnic chiar daca in reprize de cate 30 sau 45 de min.La sala din pacate nu am cum sa ajung deoarece `noi stam singuri in oras si nu are cine sa ma ajute sa stea cu bebe, plus ca mi-ar fi jena sa imi arat "bady-bildingul"intr-o sala unde in general sunt fete slabe.Greseala mea dar cred ca de vina e si mentalitatea romanului care se duce la sala si care "zambeste"pe sub mustati de "focile"astea care nu se vad cum arata.
Intelegi u ce spun
momentan cantarul l-am pus departe ca sa nu ma cantaresc zilnic, cred ca ma voi cantari o data pe saptamana dimineata
ms tuturor pt incurajari si mesaje
bafta la slabit tuturor

buna kasty nu sint un ex dar atit iti pot spune incearca sa citesti cartea mihaelei bilic si o sa intelegi ff multe lucruri ,cartea o gasesti aici pe sait sau vezi ca e un grup format intraba fetele poate iti da slabuta linkul>:D<>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:58:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO