forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal lady_violet (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12296)

lady_violet 19 nov 2009 14:55:58

Jurnal lady_violet
 
azi e ziua deciziei...maine sper sa fie prima zi cand vreau si pot sa schimb cate ceva

mika_me 19 nov 2009 14:58:03

Re: o noua incercare
 
bun venit lady!cum vrei sa schimbi acel "ceva"?:D

dorutza 19 nov 2009 15:00:32

Re: o noua incercare
 
azi terbuie sa fie si ziua deciziei - si trebuie sa o iei pe cea buna, mai ales pentru sanatatea ta
si si ziua in care incepi sa schimbi ceva. de exemplu sa nu mai mananci dupa o anumita ora
asteptam vesti

lady_violet 19 nov 2009 15:01:15

Re: o noua incercare
 
mi-am propus in primul rand sa imi acord ceva mai multa atentie ....cred ca am nevoie de asta, apoi sa dau jos " sacul de ciment" cand spune Rose

lady_violet 19 nov 2009 15:03:02

Re: o noua incercare
 
gand la gand dorutza :) asa ca nimic dupa ora 18

dorutza 19 nov 2009 15:05:43

Re: o noua incercare
 
dar la ce ora te culci?
eu mananc la 8 pentru ca de la 9-11 seara sunt la sala, si ma culc la 2
pe la 1 mi o foame, dar nu ma apuc sa mananc la ora aia, nici de mor

Sheba 19 nov 2009 15:05:49

Re: o noua incercare
 
Welcome! Si multa bafta si vointa!
Iar cu mancatul seara calculeaza un 3 ore inainte de culcare. Daca te culci la 9 ora 6 e ok altfel vezi si tu :)
Mai ales daca te apuci si de sport vezi cum iti organizezi programul.

lady_violet 19 nov 2009 15:07:58

Re: o noua incercare
 
si ar mai trebui sa invat sa beau apa...plata cu sau fara lamaie[*18*]

dorutza 19 nov 2009 15:09:42

Re: o noua incercare
 
sti cum e toate vin de la sine
eu de cand am inceput sa slabesc
- ma fac cu crema in fiecare zi, masaj -- ca doar trebe hidratata pielea ca ramai cu vergeturi cand slabesti
- ma fac cu nu stiu ce masca pe fata
- apoi pe par
- si multe alte lucruri care imi fac bine
si pe care nu le faceam pana acuma pentru ca probabil nu ma interesa de mine
decat cum sa beau cola,- acuma mi-e rau de la mai mult de 250 ml. ciudat nu? :-/ si sa mananc cartofi pai :P

lady_violet 19 nov 2009 15:10:28

Re: o noua incercare
 
multumesc de intampinare sheba
dorutza - in jurul orei 22-23, ma trezesc devreme pe la 5.45-6...pregatesc maimutica de gradinita si apoi la munca

dorutza 19 nov 2009 15:11:25

Re: o noua incercare
 
a da, si eu am invatat sa beau apa
apa goala. lamaia nu-mi face bine
acuma beau si 4 litri pe zi.. numai vad ca ii goala sticla de 2 litri si trebuie sa ma duc sa o umplu iar
asta in loc de 2 litri de cola

dorutza 19 nov 2009 15:14:23

Re: o noua incercare
 
mami mea, ca am convins-o si pe ea sa slabeasca, se culca si se trezeste tot asa ca tine
i-am pus ultima masa la 8 si aia intotdeauna e supa, supa clara si mamnanca mai mult supa decat taieteii sau legumele sau de ce o fi supa


A si sa mananci diimimineata neaparat.. ca cu mami si acuma ma lupt sa manance dimineata dar pana la urma a ajuns la concluzia ca e mai bine asa

dorutza 19 nov 2009 15:15:55

Re: o noua incercare
 
paote te uiti la povesti de succes de pe aici si la poze... sa vezi ca se poate
si atunci sigur vei lua decizia cea buna

lady_violet 19 nov 2009 15:25:14

Re: o noua incercare
 
asta am si facut astazi aproape toata ziua....am citit, am admirat si invidiat pe unele dintre voi =D>
am sa incerc sa intru zilnic pe aici...si sa imi tin din scurt meniul , pe care am sa il si trec la sectiunea dedicata

schatzi 19 nov 2009 15:25:36

Re: o noua incercare
 
hello.. bine ai venit
iti urez mult succes si multa putere si vointa. vei reusi. incet si sigur.

lady_violet 19 nov 2009 15:30:06

multumesc slabutelor, nici nu ma asteptam sa am un asemenea " succes" , dar poate ca asta este si secretul forumului si a rezultatelor pe care le are :faptul ca aici este intotdeauna cineva sa te sustina .>:D<

lady_violet 19 nov 2009 15:38:26

ma opresc astazi aici, poate mai reusesc sa " dau o fuga" mai pe seara, daca nu, ne auzim maine...cand incep sa trec ce si cat mananc.
sa aveti o dupa-amiaza placuta!

dorutza 19 nov 2009 15:54:57

Re: o noua incercare
 
la fel iti dorim

lady_violet 23 nov 2009 19:55:02

Re: o noua incercare
 
nu prea am timp sa notez in jurnal zilnic, dar de azi am inceput sa salvez meniurile.
sper sa ma tina...

dorutza 23 nov 2009 19:58:42

Re: o noua incercare
 
buna. ma bucur ca esti aici si ai luat hotararea buna..:x
e foarte ok asa- sa vezi tu cat ai mancat si cum si sa nu faci excese
jurnalul e mai mult pentru socializare, sa ne dam noi cu parerea si sa te incurajam cand simti ca nu mai poti

lady_violet 16 mai 2013 09:14:32

jurnal lady_violet
 
jurnal de dieta dukan

lady_violet 16 mai 2013 09:19:44

re: Jurnal lady_violet
 
m-am inscris pe forum acum 4 ani...timp in care am inceput numeroase diete...am pierdut la fiecare din ele cateva kg pe care le-am pus invariabil la loc...am inceput de 2 sapt regimul dukan...nu mi se pare f greu de tinut, sper ca de data asta sa am motivatia/ vointa necesara sa il duc la bun sfarsit
cred ca sportul conteaza f mult...dar la o greutate atat de mare si cu un istoric de vertebra macinata nu imi e deloc usor...

otiliaa 16 mai 2013 09:41:01

re: Jurnal lady_violet
 
Bine ai revenit,Vio(violeta cred:-/)!!!
Nimanui,cred,nu-i este usor in lupta cu inamicul nr 1:kilogramele in plus>:)...Avem de dus o lupta dubla,cea psihica si cea fizica,una fara alta nu prea rusesc sa ne aduca satisfactii prea mari...Trebuie sa acceptam conditia noastra si sa dorim sa schimbam ceva la noi...
Asa ca,totul depinde de vointa noastra,trebuie sa tragem tare si sa devenim si noi slabute:))...
Succes si sa auzim de bine!!!!!!>:D<

lady_violet 16 mai 2013 10:14:47

re: Jurnal lady_violet
 
Multumesc frumos Otiliaa de mesaj.
" Trebuie sa acceptam conditia noastra si sa dorim sa schimbam ceva la noi..." ai pus punctul pe i , sunt convinsa ca aici va trebui sa lucrez ceva mai mult...
sa tragem tare zic :)

...cred ca dupa primele rezultate va spori si vointa mea
O zi frumoasa sa ai!

rozica1965 16 mai 2013 20:53:09

re: Jurnal lady_violet
 
Citat:

Anterior postat de lady_violet (Post 1260325)
m-am inscris pe forum acum 4 ani...timp in care am inceput numeroase diete...am pierdut la fiecare din ele cateva kg pe care le-am pus invariabil la loc...am inceput de 2 sapt regimul dukan...nu mi se pare f greu de tinut, sper ca de data asta sa am motivatia/ vointa necesara sa il duc la bun sfarsit
cred ca sportul conteaza f mult...dar la o greutate atat de mare si cu un istoric de vertebra macinata nu imi e deloc usor...

Succes!!!!!!!!

lady_violet 17 mai 2013 14:48:07

re: Jurnal lady_violet
 
Multumesc de urari Rozica , iti urmaresc de multa vreme jurnalul, este un exemplu clar ca se poate, nu-mi vine sa cred cand ma uit pe ticker, am vazut si fotografiile, mi-as dori sa am ambitia si vointa ta. Felicitari!!!

lady_violet 15 iun 2013 19:31:52

Re: Jurnal lady_violet
 
nu am mai trecut de aproape o luna pe aici...sper sa nu para ca iar am abandonat cauza , doar ca am avut un program de lucru infernal .... si acum partea buna, de cand nu ne-am vazut s-au dus 5 kg, nu e mult dar nici putin, am coborat sub infioratorul 100, am vazut ca se poate...si o sa continui!

rozica1965 16 iun 2013 07:46:00

Re: Jurnal lady_violet
 
[QUOTE=lady_violet;1270468]nu am mai trecut de aproape o luna pe aici...sper sa nu para ca iar am abandonat cauza , doar ca am avut un program de lucru infernal .... si acum partea buna, de cand nu ne-am vazut s-au dus 5 kg, nu e mult dar nici putin, am coborat sub infioratorul 100, am vazut ca se poate...si o sa continui![/QU felicitari!usor nu este dar trebuie sa continuam!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:43:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO