forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Laura (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1040)

Rusu Laura 13 oct 2009 13:06:22

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 40027)
Pai stai ca ai mei is doi maidani sadea si stau la tara. Ii mai aduc si prin bucuresti dar mai mult de o saptamana doua nu rabda. se deprima si devin irascibili. Al ei e ciobanesc german de tip vechi. Vreo 35 de kg de caine la un an jumate care se crede de 3 luni :))
Acum si aici e tare urat... Asa cam de furtuna

si eu am doi lupi albi americani-canadiani...sunt superbi...si pe langa casa mai avem 4 caini maidanezi carora le dam de mancare si drept recompensa ne stau pe langa casa....si evident ca in casa am 3 pisici:)) 2 motani si o pisicuta:) la varste cam indepartate ce-i drept...unul are 7 ani, altul 8luni si pisicuta am adus-o nu de mult si nu are mai mult de 2-3luni,a gasit-o o prietena pe strada si mi-a dat-o mie in primire:)))) ii ador pe toti:x am mai avut o pisicuta de 4 ani care a murit de curand:(( a scapat afara si a muscat-o un caine venit din alta parte...a facut pmneumotorax,hemoragie interna si a murit:((((((((((((((((((( si de aceea in locul ei,fizic macar, am adus-o pe micuta si i-am dat numelevei...tot timpul zic ca sper ca s-a 'reincarnat' in asta mica:| ca in sulfetul nostru oricum e mereu prezenta....

nicol30 13 oct 2009 13:08:56

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 40032)
si eu am doi lupi albi americani-canadiani...sunt superbi...si pe langa casa mai avem 4 caini maidanezi carora le dam de mancare si drept recompensa ne stau pe langa casa....si evident ca in casa am 3 pisici:)) 2 motani si o pisicuta:) la varste cam indepartate ce-i drept...unul are 7 ani, altul 8luni si pisicuta am adus-o nu de mult si nu are mai mult de 2-3luni,a gasit-o o prietena pe strada si mi-a dat-o mie in primire:)))) ii ador pe toti:x am mai avut o pisicuta de 4 ani care a murit de curand:(( a scapat afara si a muscat-o un caine venit din alta parte...a facut pmneumotorax,hemoragie interna si a murit:((((((((((((((((((( si de aceea in locul ei,fizic macar, am adus-o pe micuta si i-am dat numelevei...tot timpul zic ca sper ca s-a 'reincarnat' in asta mica:| ca in sulfetul nostru oricum e mereu prezenta....

mai dar cate animalute ai....sa-ti traiasca toate!....si-mi pare rau de pisicuta

si eu am un motan si 3 perusi :)):)):))

Rusu Laura 13 oct 2009 13:12:15

Re: Jurnal Laura
 
Doamne da! multumesc!
cu pisicuta asta este...saracuta numai peripetii a avut cat a trait...noroc ca a facut pui:) a fost si mama...un lucru minunat:)

nici tu nu stai rau la capitotul animale:)

ma apuc de calculat kcal...sper sa imi iasa:|

nicol30 13 oct 2009 13:13:08

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 40036)
Doamne da! multumesc!
cu pisicuta asta este...saracuta numai peripetii a avut cat a trait...noroc ca a facut pui:) a fost si mama...un lucru minunat:)

nici tu nu stai rau la capitotul animale:)

ma apuc de calculat kcal...sper sa imi iasa:|

sigur iti iese daca ai notat tot ;)

Rusu Laura 13 oct 2009 13:14:22

Re: Jurnal Laura
 
incerc acum...iti comunic rezultatul:)

nicol30 13 oct 2009 13:16:17

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 40039)
incerc acum...iti comunic rezultatul:)

ok.....spor la calculat :-*

Rusu Laura 13 oct 2009 13:24:57

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 40042)
ok.....spor la calculat :-*

mersi mult :*

meapasarica 13 oct 2009 14:57:39

Re: Jurnal Laura
 
laura gata praji?
A mea e in stadiul de pregatire;);)

Rusu Laura 13 oct 2009 15:09:20

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 40096)
laura gata praji?
A mea e in stadiul de pregatire;);)

e gata:)
e gata si postata la retete:)
ce praji ai facut?

meapasarica 13 oct 2009 15:26:40

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 40099)
e gata:)
e gata si postata la retete:)
ce praji ai facut?

tarta cu mar...e la cuptor acuma...tu m-ai inspirat:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:59:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO