forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal lorytasea (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9706)

Animis23 15 iul 2011 15:38:06

Re: Jurnal lorytasea
 
Citat:

Anterior postat de lorytasea (Post 724015)
:(Animis23.ai dreptate ca important este sa nu-mi lipseasca vitaminele....ca eu am facut prostii si nu mincam ceea ce-mi trebuia astfel mi-a slabit organismul cu totul.....si acum am mari probleme de sanatate.

Ce vrei sa spui prin MARI probleme de sanatate? Povesteste-mi! :(

lorytasea 15 iul 2011 15:45:01

Re: Jurnal lorytasea
 
:(:(:(Pai stomacul meu s-a imbolnavit tare,brusc mi-a scazut tensiunea........in genere medicul a spus ca am disfunctie hormonala ,glanda tiroida nu e bine cu ea....din cauza infometarii am insomnie ....si constipatie care a dus la.....ruperea.....stii ce?.....a slabit foarte brusac vederea si acum sunt nevoita sa port permanent ochelari.......mai este ....dar nu mai povestesc amanuntit...insa simt ca nu ma simt bine de loc .......desi acum ma hranesc normal..ameteli si slabiciuni am permanent...foarte des...

Animis23 15 iul 2011 15:47:45

Re: Jurnal lorytasea
 
Citat:

Anterior postat de lorytasea (Post 724020)
:(:(:(Pai stomacul meu s-a imbolnavit tare,brusc mi-a scazut tensiunea........in genere medicul a spus ca am disfunctie hormonala ,glanda tiroida nu e bine cu ea....din cauza infometarii am insomnie ....si constipatie care a dus la.....ruperea.....stii ce?.....a slabit foarte brusac vederea si acum sunt nevoita sa port permanent ochelari.......mai este ....dar nu mai povestesc amanuntit...insa simt ca nu ma simt bine de loc .......desi acum ma hranesc normal..ameteli si slabiciuni am permanent...foarte des...

Trebuie sa ai rabdare si sa iei si un supliment din asta complet de vitamine. Ajuta in dieta, pentru ca orice dieta are punctele ei slabe - si ca sa aiba organismul tau tot ce ii trebuie pentru a functiona normal, e bine sa iei niste vitamine. Faptul ca iti dau pofta de mancare e un mit. Nu iti pot face decat bine, mai ales daca ai ameteli. O sa vezi ca in cateva saptamani o sa te simti mult mai bine!

lorytasea 15 iul 2011 15:50:39

Re: Jurnal lorytasea
 
da ai dreptate....eu chiar azi am vorbit cu mama....ea este peste hotare si are un medic care a propus sa iau vitamina e....drept sa spun in luna mai am stat in spital mai mult de 2 saptamini si am luat si alte vitamine...si vitamina e la fel...mult timp am baut ...nu m-am ingrasat....cred ca vitamine o sa iau

Animis23 15 iul 2011 15:54:31

Re: Jurnal lorytasea
 
Citat:

Anterior postat de lorytasea (Post 724026)
da ai dreptate....eu chiar azi am vorbit cu mama....ea este peste hotare si are un medic care a propus sa iau vitamina e....drept sa spun in luna mai am stat in spital mai mult de 2 saptamini si am luat si alte vitamine...si vitamina e la fel...mult timp am baut ...nu m-am ingrasat....cred ca vitamine o sa iau

Asa sa faci! Si sa mananci din toate grupele de alimente!

lorytasea 15 iul 2011 15:58:05

Re: Jurnal lorytasea
 
:):):)sigur....chiar ma bucur ca m-am inregistrat pe acest forum...acum chiar sunt sigura ca voi reusi!!!!

EternalHope 15 iul 2011 18:45:59

Re: Jurnal lorytasea
 
Buna lorytasea ! :)
Te sustin si eu si iti urez multa bafta in continuare si cat mai putine abateri ! :)) >:D<
In legatura cu vitaminele, am vazut la "Dc. Oz " ca vitamina B6 e foarte buna pentru regimurile de slabit fiindca accelereaza arderile sau nu stiu ce :-?? ...

lorytasea 15 iul 2011 18:47:51

Re: Jurnal lorytasea
 
merci..eternal hope...

lorytasea 15 iul 2011 18:49:32

Re: Jurnal lorytasea
 
Fetelor eu am vrut sa intreb daka mezelurile adica "salamul" se poate de mincat ??in perioada dietei....

Georgii 15 iul 2011 18:58:52

Re: Jurnal lorytasea
 
Citat:

Anterior postat de lorytasea (Post 724245)
Fetelor eu am vrut sa intreb daka mezelurile adica "salamul" se poate de mincat ??in perioada dietei....

Hei>:D<.Eu stiam ca salamul este foarte gras si are anumite ingrediente(daca te'ai uita sa vezi din ce e facut nu ai mai manca te asigur),ingrasa foarte mult stiam eu:-s.Acum nu sunt sigura,dar nu ti'l recomand ca mezel.Poti opta pentru sunca de Praga sau alta..orice cu putine putine grasimi:D.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:57:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO