forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal MADE...TARGET -10KG (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1869)

madelaine77 04 dec 2009 19:54:09

Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Buna fetelor!

Sunt Made, am 32 de ani, 160 cm si 64.8kg.
Imi propun ca pana la 01 aprilie 2010, cand voi implini 33 de ani, sa ajung la 55 kg. Apoi pana in vara as vrea sa mai scad spre 50 kg.
Imi doresc ca in timp sa renunt la tigari si marele premiu pentru slabire va consta in IMPLANTURI CU SILICON (pe care mi le doresc de ceva timp si mi le voi face cadou de ziua mea, daca voi reusi sa slabesc cat imi doresc).

Dieta pe care o urmez este WW, merg de 3 ori pe saptamana la sala si lucrez cardio si abdomene. As vrea sa imi fac timp si pentru bazin, dar deocamdata este la stadiul de dorinta.

Meniul pe azi:

Vineri, 04 decembrie 2009; 64,8 kg

8.30- 30 gr paine integrala cu 30 gr cascaval Zott light (1+3)
11.45- o mandarina; (0)
12.48- 150 gr piept pui cu salata greceasca din: salata verde, rosii, castraveti si putina feta; (2.5+3)
15.10- 500 ml suc cu L carnitina;
16.45-fructe: 1 mar si o mandarina (0p)
18.30-75gr pangasius la gratar (2p)
19.20-o salata greceasca (3p)
Inainte de culcare : varza calita (1p de la uleiul din varza)
TOTAL: 15.5p

Pentru inceput, cam atat despre mine. Acum ma voi indrepta spre sala. Poate revin mai tarziu.

andra_aly 04 dec 2009 19:59:19

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
bine ai venit printre slabute!![*1*][*1*]
ai sa vezi ca alaturi de noi .. slabitul o sa ti se para mai usor:*

madelaine77 04 dec 2009 20:03:39

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Andra, multumesc pentru primire.>:D<

andra_aly 04 dec 2009 20:05:57

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 54665)
Andra, multumesc pentru primire.>:D<

noi suntem aici ptr a te ajuta. ... imi place ca faci sport:D:D(esti constiente, deci..ca numai dieta nu e de ajuns) te-am pupat
ma duk sa pap:* ceva fara prea multe calorii;)) spor la sport!

Slabuta 05 dec 2009 03:08:45

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 54658)
Buna fetelor!

Sunt Made, am 32 de ani, 160 cm si 64.8kg.
Imi propun ca pana la 01 aprilie 2010, cand voi implini 33 de ani, sa ajung la 55 kg. Apoi pana in vara as vrea sa mai scad spre 50 kg.
Imi doresc ca in timp sa renunt la tigari si marele premiu pentru slabire va consta in IMPLANTURI CU SILICON (pe care mi le doresc de ceva timp si mi le voi face cadou de ziua mea, daca voi reusi sa slabesc cat imi doresc).

Dieta pe care o urmez este WW, merg de 3 ori pe saptamana la sala si lucrez cardio si abdomene. As vrea sa imi fac timp si pentru bazin, dar deocamdata este la stadiul de dorinta.

Meniul pe azi:

Vineri, 04 decembrie 2009; 64,8 kg

8.30- 30 gr paine integrala cu 30 gr cascaval Zott light (1+3)
11.45- o mandarina; (0)
12.48- 150 gr piept pui cu salata greceasca din: salata verde, rosii, castraveti si putina feta; (2.5+3)
15.10- 500 ml suc cu L carnitina;
16.45-fructe: 1 mar si o mandarina (0p)
18.30-75gr pangasius la gratar (2p)
19.20-o salata greceasca (3p)
Inainte de culcare : varza calita (1p de la uleiul din varza)
TOTAL: 15.5p

Pentru inceput, cam atat despre mine. Acum ma voi indrepta spre sala. Poate revin mai tarziu.

Buna Made si bine ai venit in comunitatea noastra :)

Multi ani inainte si la cat mai multe kg in minus :)
Ai timp suficient pana in aprilie ca sa slabesti sanatos :)

Interesant premiu :) si mie imi surade aceasta idee :D

Tu cate puncte trebuie sa papi zilnic?

Bravo ca faci sport, este un plus mare, vei slabi si vei avea un aspect frumos al pielii :)

Daca esti interesata mai poti vedea si aici retete si punctele lor:
Weight Watchers - Retete si puncte

iar aici este o baza de date cu multe alimente si punctele lor:
Weight Watchers

Eu iti doresc mult succes si o silueta de vis :)

madelaine77 07 dec 2009 17:56:13

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Nu am reusit sa scriu in jurnal in week-end. De fapt in week-end incerc sa uit de laptop si sa petrec cat mai mult timp cu juniorul meu.
De azi, m-am decis sa 'tradez' WW pt Atkins.
Am discutat cu antrenorul la sala si mi-a recomnadat sa tin sub control foarte strict hidratii de carbon daca vreau sa am rezultate rapide.

Meniul pe azi:

D-omleta din 2 oua cu o felie de muschi file;
P(13.30)- 100 gr piept de pui + o salata greceasca
16.30-un capucino cu 2 pliculete zahar brun
17.00- 50 hamsii prajite cu lamaie + o cola zero

Diseara mai vedem. Revin cu meniul actualizat.

andra_aly 07 dec 2009 17:58:21

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
buna seara mada:* cum mai merge slabitul? vad ca esti tare organizata:D

madelaine77 07 dec 2009 18:14:32

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Ciao Andra,

Am inceput de azi un fel de Atkins, adica trebuie sa limitez hidratii de carbon la maxim 20-30 gr/zi. Cel putin asa m-a sfatuit antrenorul.
Dimineata aveam tot 64.8, dar recunosc ca in week-end am baut vreo 3 pahare de vin rosu , am mai gustat cate o bomboane de la Mosu' ...asa ca probabil doar datorita miscarii am reusit sa ma mentin. Vineri am tras bine de tot la sala.

Imi pare rau ca azi nu voi reusi sa ajung la sala, dar promit sa recuperez maine.

Tu ce dieta tii?

andra_aly 07 dec 2009 18:19:54

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Citat:

Anterior postat de madelaine77 (Post 55355)
Ciao Andra,

Am inceput de azi un fel de Atkins, adica trebuie sa limitez hidratii de carbon la maxim 20-30 gr/zi. Cel putin asa m-a sfatuit antrenorul.
Dimineata aveam tot 64.8, dar recunosc ca in week-end am baut vreo 3 pahare de vin rosu , am mai gustat cate o bomboane de la Mosu' ...asa ca probabil doar datorita miscarii am reusit sa ma mentin. Vineri am tras bine de tot la sala.

Imi pare rau ca azi nu voi reusi sa ajung la sala, dar promit sa recuperez maine.

Tu ce dieta tii?

eu nu tin o dieta anume, dar incerc sa ma limitez la caloriile zilnice astfel incat sa pot slabi sanatos... si nu dintr-o data. incerc sa nu pap prostioare (cola, grasimi ...etc).
am redus din tot cate putin , si ceva miscare de 3 ori pe sapt.
dar ieri si alaltaieri am cam mers pe langa dieta ... dar din fericire nu am pus nici un gram;)
asa ar trebui sa fac si eu cu painea...sa o reduc de ...TOT!;))
Dar .. incet incet ..ca nu pot dintr-o data;)
mie mi se pare mai usor atkins decar ww... ca ai prea mult de socotit ;)) te apuka ameteala.
succes atunci maine ;)

madelaine77 07 dec 2009 18:32:42

Re: Jurnal MADE...TARGET -10KG
 
Da, intr-adevar e mai usor Atkins...sper sa am vointa sa-l tin pt ca eu sunt moarta dupa fructe, legume, etc...


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:11:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO