forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal de mamica fericita si slabuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12702)

alina_neamt 25 apr 2016 09:08:53

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Azi nu m- am cantarit ca apucasem sa imi beau pahaul de apa!

Ieri am avut doar o tura de sport sar au fost doua runde de iesit afara: prima la pas iute-1ora, cealalta tura de 2 ore si a fost mai calma! De la planul m-am abatut cu o portocala si un iaurt!

alina_neamt 26 apr 2016 06:07:53

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Copilul meu ei si azi foarte matinal!
Aseara am adormit la 9:30iimbracata in hainele casa cu fiimiu la titi! O Doamne! Si cam tot asa m-am trezit si azi!
Cand vad vremea asta incep usor, usor sa imi pierd din buna dispozitie!
Mai am atatea de facut si nu mai am chef de nimic! Acusica e Pastele si eu tot nu mai termin! Joi am de facut pasca si cozonac!

alina_neamt 26 apr 2016 08:13:58

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
x-(x-(x-(x-(x-(x-(Dupa ce declarasem ca nu am chef de nimic, iata ca l-am luat in brate pe bebeloi si facui o miscare gresita rau ca mi-am starnit junghiul de abia pot sa respir de durere. Am incercat sa fac exercitiile mele zilnice dar cum?? Ca am urlat de durere dupa 5 minute si m-am oprit! E groaznic! Si imi statute durerea! :(((:(((:(((

LOREDANA99 26 apr 2016 08:41:40

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Uffff...imi pare rau...sa fii tu bine, ca de Pasti merge si un cozonac cumparat si o friptura la cuptor! Te imbratisez! :(

alina_neamt 26 apr 2016 08:50:05

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1410608)
Uffff...imi pare rau...sa fii tu bine, ca de Pasti merge si un cozonac cumparat si o friptura la cuptor! Te imbratisez! :(


Daca ar fi asa de simplu! :-/
Trebuie sa ii fac si socrilor cozonac si pasca. Deci trebuie sa fac 4 cozonaci, 4 pasti . Cate 2 de familie!#:-s
:-s Nu prea stiu cum le voi face daca nu ma lasa durerea??!!:-s:-s

alina_neamt 26 apr 2016 08:54:33

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Am facut exercitiile ce le faceam la kitnetoterapie si am luat si o pastiluta! E prea crunta durerea s-a speriat copilul de mine cand m-a auzit tipand de durere cand m-am aplecat dupa ceva din dulap. E asa de aiurea! Durerea e in zona toracica si te cam paralizeaza in general. Daca stau e bine , dar cum nu prea se poate...
Parca e o ameliorare dupa masurile luate insa ...

Cand sa ma bucur cam coborat juma de kg sub 69?!?! :(

LOREDANA99 26 apr 2016 09:17:14

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Vai de mine...tu, cu un copilas mic, sa le faci lor? Nu invers?:-o
E clar...eu sunt alta specie :))

alina_neamt 26 apr 2016 09:34:56

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1410613)
Vai de mine...tu, cu un copilas mic, sa le faci lor? Nu invers?:-o
E clar...eu sunt alta specie :))

:))
Ce sa ii faci?!Trebuie sa fac!! Acum ca mi-am dat cuvantul! Soacra mea e plecata din tara si ajunge acasa prea tarziu sa mai faca ceva. Las ca nu mai mor io! Acu sa ma simt bine! :-s

lidiuta 26 apr 2016 09:51:01

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Sa ai grija cu coloana, nu e de joaca! Daca tot faci cozonaci si pasca, incearca sa stai cand ai timp lungita in pat, pe ceva tare, poti folosi si un unguent ca sa relaxezi zona tensionata. Daca nu ai grija de tine, nimeni nu va avea.

alina_neamt 26 apr 2016 09:51:05

Re: Jurnal de mamica fericita si slabuta!
 
Durerea s-a ameliorat considerabil. Mi-e cam teama sa ma apuc de exercitiile mele zilnice, desi ma roade ideea ca ar trece ziua si nu le-as face! :-s
Vai! Greu cu mine! eu nu pot cu jumatati de masura, ori fac tot cum trebuie ori nu mai fac deloc! :>:>

Si totusi am sa incerc! Ca na...ce mi se poate intampla??? AAA! Da! Sa ma doar a mai tare!:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:35:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO