forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal miha 13 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4422)

miha 13 08 iul 2010 20:24:19

Jurnal miha 13
 
Hmmm...hmmm. Sa vedem...M-am hotarat si eu in sfarsit sa scriu in jurnal. Acum cateva zile am "nimerit" pe acest site si cum subiectele mi s-au parut foarte tentante, am decis sa imi fac un cuib aici printre celelalte slabute. Trebuie sa divortez de o gramada de kg, vreo 16 mai bine zis si asta imi va lua destul timp. Dar sunt dispusa sa rabd, sa indur, sa ma chinui, sa ma zbat, sa ma lupt cu mine si cu poftele mele, sa fac sport...sa "de toate".

Am fost o grasuta de cand ma stiu, cand eram in clasele primare aratam ca un dulapior indesat. Intre timp am mai crescut, am 1,68m si nu mai arat ca un dulapior ci ca o para...=((:)). Nu ma numar printre norocoasele care au un corp bine proportionat de la mama natura. De aceea ma gandeam sa fac electrostimulare in zona aia, caci altfel nu cred ca se poate...Ce ziceti? Ce ma sfatuiti? Am inceput sa fac si zumba:)

Nu am o dieta anume. Incerc sa mananc cam ce nu ingrasa. Nu pot si nici nu vreau sa renunt la painea graham. Sunt inca in sesiune si nu am timp sa gatesc. Mananc racituri, salate, fructe...

Nu este prima mea incercare de a slabi, am tot tinut diete, am avut perioade in care eram foarte hotarata, dar mai mult de 5 kg nu am reusit sa slabesc niciodata pentru ca renuntam. Sper ca de data asta sa reusiesc avandu-le pe slabute alaturi.

Gata, inapoi la invatat.x-( Am sa ma intorc;):>:-*

lucia ely 08 iul 2010 20:34:35

Re: Jurnal miha 13
 
Buna Miha>:D<[*48*]
si bine ai venit>:D<[*1*]
ma amuzat faptul ca vrei sa divortezi [*5*][*ras-puternic*]e bne daca e de kg...

am uitat sa te intreb:D
la ce dieta te-ai gandit?:D
[*ganditor*]
ce sport iti place sa faci?:>[*gimnastica*]
mult succes ...[*70*]
pupilici[*sarut*][*hug*]

scuze am vazut ca ai zis de dieta:d
dar am uitat in timp ce scriam:D

LicuriciColorat 08 iul 2010 21:23:23

Re: Jurnal miha 13
 
Buna Miha si bine ai venit
cu o alimentatie sanatoasa.legume,fructel,lactate,cereale si carne slaba,neaparat 3 mese si 2 gustari pe zi,si sa nu scazi sub 1000cal
sportu ajuta foarte mult,in special cardio
renunta la dulciuri,prajeli,paine alaba(graham e oki),nu combina carnea cu carbo(paine,paste,orez astea merg cu legume)
cu multa rabdare si perseverenta v-ei reusii mai ales ca iti doresti
daca vrei poti
mult succes:)

miha 13 08 iul 2010 22:35:19

Re: Jurnal miha 13
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 246272)
Buna Miha>:D<[*48*]
si bine ai venit>:D<[*1*]
ma amuzat faptul ca vrei sa divortezi [*5*][*ras-puternic*]e bne daca e de kg...

am uitat sa te intreb:D
la ce dieta te-ai gandit?:D
[*ganditor*]
ce sport iti place sa faci?:>[*gimnastica*]
mult succes ...[*70*]
pupilici[*sarut*][*hug*]

scuze am vazut ca ai zis de dieta:d
dar am uitat in timp ce scriam:D

Buna Lucia! :-* Pai da de kg vreau sa divortez k pe al meu iubit nu-l las:))
Imi place tae bo si am mai avut perioade in care faceam pe acasa cu colega de apartament. ne duceam si la aerobic impreuna. Chiar imi placea, dar a trebuit sa ma mut de acolo. Acum am ramas singurica, stau in garsoniera. Incerc sa descopar vreo sala d aerobic prin zona sau ceva... am citit p net cum ca s face kangoo jumps p undeva pe aici pe aproape, dar nu am verificat. Am vazut o promotie la cerealele fitness in care fetele faceau kangoo si mi-a placut tare mult. As vrea sa incerc.

Tu ce sport faci?;;) Eu ma infasor in folie alimentara, pt k mai nou pantalonii speciali pe care ii aveam s-au rupt, si fac zumba si tot felul d exercitii de la rubrica sport. Sunt incantata. Toata ziua stau cu nasucul in site-ul asta si il intorc pe toate partile posibile. :))
Besos:-*:-*:-*

andra_aly 08 iul 2010 22:41:42

Re: Jurnal miha 13
 
Buna miha si bine ai venit in gasca:)
am vazut ca faci sport, bravo!! pai in ritìmul acesta, si daca ai grija sa papi sanatos nu e departe mentinerea:x hai ca se poate! suntem alaturi de tine>:D< fi sigura ca de data asta o sa treci de 5 pana ajungi la -16:)
asteptam raportul tau in fiecare zi:D

lucia ely 08 iul 2010 22:45:52

Re: Jurnal miha 13
 
nici nu ma gandeam ca vrei sa il lasi pe iubitu tau:D
eu cu sportu...hmm:-?
aici pe sit am descoperit zumba:D
apoi mai fac tae-bo,stepper:) vreau sa-mi iau acuma o bici eliptica ..abdomene:D..



lucia ely 08 iul 2010 22:49:45

Re: Jurnal miha 13
 
in curand o sa te indragostesti de situ slabutelor:x de nu ai facut-o deja:*:*
toate fetele sunt atat de dragutze:X
si sunt mereu langa tine>:D<
o sa fim mereu langa tine...sa te felicitam ..si dc nu sa te certam:D

cum a spus si andra in fiecare zi asteptam sa ne spui meniu tau:*:)

minutele de sport..etc:*:*

miha 13 08 iul 2010 22:58:53

Re: Jurnal miha 13
 
wow...ce de mesaje:) stati asa fetelor ca nu mai stiu cui sa raspund mai intai. Tare dragute mai sunteti:* va multumesc tuturor pentru incurajari si ca sunteti alaturi de mine. Promit sa va fiu si eu alaturi.;) Va pup :-*

miha 13 08 iul 2010 23:10:34

Re: Jurnal miha 13
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 246482)
Buna miha si bine ai venit in gasca:)
am vazut ca faci sport, bravo!! pai in ritìmul acesta, si daca ai grija sa papi sanatos nu e departe mentinerea:x hai ca se poate! suntem alaturi de tine>:D< fi sigura ca de data asta o sa treci de 5 pana ajungi la -16:)
asteptam raportul tau in fiecare zi:D

buna andra! merci de primire. bine te-am gasit si "bine ca v-am gasit" mai bine zis.:)) de data asta chiar cred ca o sa reusesc. daca am sa scad sub 70 de kg deja mi se va parea mult mai usor. imi va fi drag de mine. ;) tu ce dieta tii? ma scuzi daca cumva ai scris in jurnal dar n-am apucat sa ma uit. pup:-*

andra_aly 08 iul 2010 23:12:25

Re: Jurnal miha 13
 
Normal ca suntem alaturi de tine. aici fiecare slabuta este importanta. trebuie ajutata astfel incat sa fie o slabute cu acte in regula:D ce zici?:> merita?;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:09:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO