forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5665)

nathusyk 27 iul 2010 22:52:48

Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
SALUT, DRAGA JURNAL
cred ca asa este bine sa incep. in primul rind as vra sa va spun ca imi pare enorm de bine ca fac parte din comunitatea slabutelor, spar ca fac, nu?;)
acu as vrea sa va povestesc cite ceva despre mine sunt o mamica si o sotie fericita. am o fiica de 2 ani si jumatate, o cheama Andra. o iubesc enorm si ea este tot ce am eu mai scump pe lume.
acum despre ceea ce ar trebuisa discutam noi aici, adica despre hotarirea mea de a slabi. da a venit un moment cind am vrut sa-mi dovedesc mie insami, si celorlalti ca sunt in stare sa fiu cea mai frumoasa si mai multumita de mine mamica, sotie, in fine femeie. acest sentiment a fost determinat si de faptul ca am adaugat si citeva kg, la cele deja existente, care nu ma multumeau nicidecum. asa am hotarit ca trebuie schimbat ceva, deci am inceput de la spect. da de la sppect, fiindca vrem noi sau nu vrem aspectul este cel ce ne determina, cel ce ne motiveaza, si etalonul cel mai des intilnit dupa care ne apreciaza ceillalti. si asa cautind pe net, o eventuala deieta, ceva sfaturi pentru a-mi atinge telul, am ajuns sa va cunosc pe voi. recunosc ca nu deodata m-am inscris, intii v-am urmarit, apoi am hotarit ca trebuie si eu sa fac parte din generatia de anul acesta de slabute. apoi totul s- derulat dupa acelasi scenariu ca si in la alte "colege" de breasla.
;;)

nathusyk 27 iul 2010 22:59:14

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
deci pentru inceput am incercat sa urmez diat SB. s-a dovedit cam complicat pentru mine. in primul rind fiindca eu gatesc si pentru socrii, sot, si evident fiica mea, deci nu ii putea impune pe toti sa imi urmeze dieta, iar retetele de la dieta sunt si ele cam schimonosite. cred ca sunt cam unusual pentru populatia tarilor noastre. dar in general principiile de bza mi-au placut, am procurat chiar si cartea cu acelasi nume. apoi am incercat sa ma detozifiez: cu niste suplimente , consum de fructe, legume si cereale. desigur ca taote au dat rezultate, desi nu chiar atit de senzationale pe cit ma asteptam. dar oricum am fost multumita. iar diferenta se vedea deja cu ochiul liber.

nathusyk 27 iul 2010 23:05:27

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
apoi am incercat sa urmez dieta " am slabit 12 kg intr-o luna". mi-a placutt meniul, era destul de variat, iar felurile de mincare erau cele cunoscute, obisnuite.
am inceput sa vad schimbari si aici, dar m-am plictisit repede de faptul ca era aceeasi rutine. am rezistat deci doar vero 10-12 zile. in plus organismul meu nu mai raspundea. saau eu nu am avvut destula rabdare. da cred cca e mai probabil. pentru azi cam atit, va mai povestesss restul si data viitoare, poate chiar miine, daca am timp sufucient.

minouse 27 iul 2010 23:11:44

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Citat:

Anterior postat de nathusyk (Post 269796)
SALUT, DRAGA JURNAL
cred ca asa este bine sa incep. in primul rind as vra sa va spun ca imi pare enorm de bine ca fac parte din comunitatea slabutelor, spar ca fac, nu?;)
acu as vrea sa va povestesc cite ceva despre mine sunt o mamica si o sotie fericita. am o fiica de 2 ani si jumatate, o cheama Andra. o iubesc enorm si ea este tot ce am eu mai scump pe lume.
acum despre ceea ce ar trebuisa discutam noi aici, adica despre hotarirea mea de a slabi. da a venit un moment cind am vrut sa-mi dovedesc mie insami, si celorlalti ca sunt in stare sa fiu cea mai frumoasa si mai multumita de mine mamica, sotie, in fine femeie. acest sentiment a fost determinat si de faptul ca am adaugat si citeva kg, la cele deja existente, care nu ma multumeau nicidecum. asa am hotarit ca trebuie schimbat ceva, deci am inceput de la spect. da de la sppect, fiindca vrem noi sau nu vrem aspectul este cel ce ne determina, cel ce ne motiveaza, si etalonul cel mai des intilnit dupa care ne apreciaza ceillalti. si asa cautind pe net, o eventuala deieta, ceva sfaturi pentru a-mi atinge telul, am ajuns sa va cunosc pe voi. recunosc ca nu deodata m-am inscris, intii v-am urmarit, apoi am hotarit ca trebuie si eu sa fac parte din generatia de anul acesta de slabute. apoi totul s- derulat dupa acelasi scenariu ca si in la alte "colege" de breasla.
;;)

Buna :)
Bineinteles ca faci parte din aceasta comunitate :)
Sa-ti traiasca fetita si sa fiti sanatosi cu totii :-*
Iti doresc mult noroc in lupta cu kg si te voi sustine pe cat cu putinta :)
http://ecards.alege.net:88/5/flori_lalele.jpg

minouse 27 iul 2010 23:16:21

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Citat:

Anterior postat de nathusyk (Post 269802)
apoi am incercat sa urmez dieta " am slabit 12 kg intr-o luna". mi-a placutt meniul, era destul de variat, iar felurile de mincare erau cele cunoscute, obisnuite.
am inceput sa vad schimbari si aici, dar m-am plictisit repede de faptul ca era aceeasi rutine. am rezistat deci doar vero 10-12 zile. in plus organismul meu nu mai raspundea. saau eu nu am avvut destula rabdare. da cred cca e mai probabil. pentru azi cam atit, va mai povestesss restul si data viitoare, poate chiar miine, daca am timp sufucient.

In caz ca vrei sa-ti pui jurnalul la semnatura, Slabuta(moderator) ne-a explicat pasii ce trebuie urmati.
Citez:
"Am vazut ca multe slabute vor sa isi puna la semnatura linkul catre jurnalul lor, dar nu stiu cum sa o faca.

Pasul 1: Copiati linkul jurnalului personal.


Pasul 2: Accesati Preferinte > , iar in coloana stanga, cautati Modifica semnatura

Pasul 3: Scrieti titlul jurnalului in casuta "Modifica semnatura"

Pasul 4: Selectati intreg titlul jurnalului si apasati pe imaginea http://forum.slabute.ro/images/editor/createlink.gif

Pasul 5: Se va deschide o fereastra in care faceti paste linkul pe care l-ati copiat in pasul 1.

Pasul 6: Apasati pe butonul Salveaza semnatura. "

ianna 28 iul 2010 14:32:57

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
felicitari si bine ai venit printre noi si cu un jurnal:D

dar acum ce dieta urmezi?

minouse 01 aug 2010 17:56:50

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Hey :) Vad ca nu prea-ti place sa vorbesti cu noi :P

nathusyk 01 aug 2010 17:59:54

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 269815)
In caz ca vrei sa-ti pui jurnalul la semnatura, Slabuta(moderator) ne-a explicat pasii ce trebuie urmati.
Citez:
"Am vazut ca multe slabute vor sa isi puna la semnatura linkul catre jurnalul lor, dar nu stiu cum sa o faca.

Pasul 1: Copiati linkul jurnalului personal.


Pasul 2: Accesati Preferinte > , iar in coloana stanga, cautati Modifica semnatura

Pasul 3: Scrieti titlul jurnalului in casuta "Modifica semnatura"

Pasul 4: Selectati intreg titlul jurnalului si apasati pe imaginea http://forum.slabute.ro/images/editor/createlink.gif

Pasul 5: Se va deschide o fereastra in care faceti paste linkul pe care l-ati copiat in pasul 1.

Pasul 6: Apasati pe butonul Salveaza semnatura. "

mersi frumos pentru urari si pentru sfaturi.

nathusyk 01 aug 2010 18:03:37

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 270441)
felicitari si bine ai venit printre noi si cu un jurnal:D

dar acum ce dieta urmezi?

salut ianna, mersi pentru primire. acum nu urmez o dieta anume, ci ma stradui sa urmez un stil de viata sanatos, adica maninc cu norma, mai evit ceeea ce nu se recomanda, e drept ca mai calc strimb, dar ... .cum am mai spus fac sport - tae bo cu billy, si ma simt super. sper sa am si rezultate.;;)

nathusyk 01 aug 2010 18:08:38

Re: Jurnal nathusyk - Voi fi o mama de invidiat
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 274131)
Hey :) Vad ca nu prea-ti place sa vorbesti cu noi :P

:">imi cer scuze ca de abia acum am ajuns aici, dar am dus pc la doctor, i-am reinstalat sistemul de operare ,ca facea nazuri. apoi ieri am fost la bazin toata ziulica, am venit frinta. o cumatra de mea face nunta saptaminna viitoare si a organizat un fel de petrecere a burlacilor. dar din pacate nu am fost si seara, la disco, fiiindca nu am avut cu cine lasa fiica. dar oricum m-amn rrelaxat binne si la bazin.. iar ai, iar ocupata.am fost la local sa-l vad fiinca trebuie sa ma ocup de aranjamentele florale, un hobby al meu.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:55:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO