forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   jurnal rody86 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=849)

rody86 11 iul 2009 12:35:35

jurnal rody86
 
"Bine ati venit" in jurnalul meu!
dieta 11/07/2009
mic dejun 1 iaurt danone nutriday 140 g
1 nectarina
pranz 1 farfurie supa de pui cu legume fara sare
cina 1 nectarina
1 banana mica

ianna 11 iul 2009 13:03:27

Re: jurnal rody86
 
auoleu rody cand am zis sa tzi dieta nu insemna sa te infometezi ! parca am vorbit de 1400 kcal/zi:-s

elly 11 iul 2009 20:18:14

Re: jurnal rody86
 
Buna Rody![*73*]
Asa putin manaci? Sigur cantarul tau va arata mai putin intr-un timp ff scurt, insa daca iti obisnuiesti organismul cu asa putine calorii, iti va fi destul de greu in perioada de mentinere. Eu de exemplu sunt adepta dietei hipocalorice. Se poate gati mancare cu putine calorii si foarte buna. Eu nu mai gatesc deloc cu ulei. Folosesc doar uleiul crud in salate. Am eliminat din meniul meu grasimile, prajelile si mancarea fast-food.
De la dulciuri nu ma pot abtine..mai exact ciocolata :D pe care o ador, insa acum ma multumesc cu o bucatica mica mica[*limba*] Rezultatele au aparut ...slabesc lent (jumate de kg pe saptamana) dar sunt multumita.

Slabuta 12 iul 2009 19:11:36

Re: jurnal rody86
 
Citat:

Anterior postat de rody86 (Post 15126)
"Bine ati venit" in jurnalul meu!
dieta 11/07/2009
mic dejun 1 iaurt danone nutriday 140 g
1 nectarina
pranz 1 farfurie supa de pui cu legume fara sare
cina 1 nectarina
1 banana mica


Buna draga Rody si bine ai venit in familia noastra :)

Ma bucur ca te-ai apucat de regim si vrei sa faci ceva pentru sanatatea si frumusetea corpului tau :)

Ce ti-as recomanda, seteaza la profilul tau, numarul de kg maxim pe care vrei sa il slabesti intr-o luna (normal sunt 4 kg), si vezi cate calorii trebuie sa papi zilnic, este mult mai sanatos si mai eficient decat sa te infometezi ;) In plus, nu cred ca vrei ca aceste kg care vor pleca repede sa se intoarca la fel de rapid ;)

Succes in drumul catre slabuta din tine si sa treci cu bine de toate tentatiile care vor vrea sa te impiedice din calea ta :)

rody86 14 iul 2009 20:37:57

Re: jurnal rody86
 
multumesc pt incurajari

rody86 14 iul 2009 23:35:51

Re: jurnal rody86
 
Azi mi-am luat inima in dinti si mi-am modificat profilul, m-am gandit eu ca ar fi mai bine daca as slabi mai multe kilograme, nu de alta dar imi face placere sa stau cu voi pe aici>:D<:">.Nu v-am mai spus ce am mancat ieri ca sigur m-ati fi certat[*91*], k era foarte putin. Astazi am mancat numai legume rosii morcovi si fasole verde, maine voi manca numai fructe.... apoi mai vedem..... si bineinteles beau minim 2 l apa plata si ceai cu lamaie cate o cana. daca nici acum nu ies din faza asta....dar sper sa nu mai fie probleme.
promit ca dupa ce ajung la greutatea de 60 kilograme voi fi fata ascultatoare si voi manca mai corect. sa aveti o saptamana super!!!!
__________________

rody86 15 iul 2009 22:13:59

Re: jurnal rody86
 
fetelor nu ati mai venit "in vizita" prin jurnalul meu!!:(o sa vin eu la voi!

mad24 15 iul 2009 22:16:52

Re: jurnal rody86
 
Citat:

Anterior postat de rody86 (Post 15450)
fetelor nu ati mai venit "in vizita" prin jurnalul meu!!:(o sa vin eu la voi!


uite te vizitez eu acum si iti urez bine ai venit!

abia te asteptam si prin casutele noastre, sunt sigura ca toate fetele simt la fel!

rody86 15 iul 2009 22:19:04

Re: jurnal rody86
 
multumesc frumos. da si eu cred la fel!

Slabuta 16 iul 2009 21:09:55

Re: jurnal rody86
 
Rody salutare [*8*]

Am trecut pe la tine :)
Ce faci , cum merge dieta? Sunt ceva schimbari, cum te simti? :)

Nu fi trista daca nu reusim sa scriem si la tine in jurnal, sunt tare multe subiecte si discutam cateodata pe ele, si nu mai avem timp sa trecem prin jurnale :)

Te invitam si pe tine si mai scarpinam limba si pe la alte topicuri :)

Multi pupicei si succes in continuare [*48*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:59:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO