forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=396)

Roxana 13 apr 2009 00:17:40

Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa
 
Vreau sa ma pun serios pe treaba,chiar daca acum numai mananc ca inainte,si am exclus din alimentatia mea :paine,dulciuri,prajeli si tot felul de alimente care m au adus aproape de 80 de kg...acum pe langa faptul ca vreau sa scap de cele 14 kg ,imi doresc si sa invat cum sa mananc sanatos .
Cu toti stim ca sportul este foarte important atat pentru sanatate cat si pentru silueta,asa ca sper ,ca zilnic sa fac miscare,fara a mai gasi tot felul de pretexte.
Am deschis acest ,,jurnal alimentar,, pentru ca zilnic sa notez fiecare aliment consumat la fiecare masa, inclusiv gustarile de pe parcursul zilei.Deasemnea o sa notez si miscare pe care o fac in ziua respectiva,fie ca merg pe jos,alerg sau fac aerobic.
De asemenea, rezultatele dietei vor fi mult mai vizibile, iar jurnalul alimentar ma va motiva.

VREAU SA FIU SLABUTA !!!

Slabuta 13 apr 2009 09:25:33

Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 3577)
Vreau sa ma pun serios pe treaba,chiar daca acum numai mananc ca inainte,si am exclus din alimentatia mea :paine,dulciuri,prajeli si tot felul de alimente care m au adus aproape de 80 de kg...acum pe langa faptul ca vreau sa scap de cele 14 kg ,imi doresc si sa invat cum sa mananc sanatos .
Cu toti stim ca sportul este foarte important atat pentru sanatate cat si pentru silueta,asa ca sper ,ca zilnic sa fac miscare,fara a mai gasi tot felul de pretexte.
Am deschis acest ,,jurnal alimentar,, pentru ca zilnic sa notez fiecare aliment consumat la fiecare masa, inclusiv gustarile de pe parcursul zilei.Deasemnea o sa notez si miscare pe care o fac in ziua respectiva,fie ca merg pe jos,alerg sau fac aerobic.
De asemenea, rezultatele dietei vor fi mult mai vizibile, iar jurnalul alimentar ma va motiva.

VREAU SA FIU SLABUTA !!!


Ia uite, cine si-a facut casuta. :D

Iti urez sa fie intr-un ceas bun, sa fii constiincioasa pana la sfarsit si sunt sigura ca vei reusi. :)

Eu abia astept sa dai zilnic raportul, ca sa vedem daca pe undeva ceva este gresit. Trebuie sa mergi la sigur. ;)

Multa bafta si numai rezultate frumoase. :)

http://forum.slabute.ro/picture.php?...9&pictureid=57

Shorty 13 apr 2009 10:40:24

Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 3577)
Vreau sa ma pun serios pe treaba,chiar daca acum numai mananc ca inainte,si am exclus din alimentatia mea :paine,dulciuri,prajeli si tot felul de alimente care m au adus aproape de 80 de kg...acum pe langa faptul ca vreau sa scap de cele 14 kg ,imi doresc si sa invat cum sa mananc sanatos .
Cu toti stim ca sportul este foarte important atat pentru sanatate cat si pentru silueta,asa ca sper ,ca zilnic sa fac miscare,fara a mai gasi tot felul de pretexte.
Am deschis acest ,,jurnal alimentar,, pentru ca zilnic sa notez fiecare aliment consumat la fiecare masa, inclusiv gustarile de pe parcursul zilei.Deasemnea o sa notez si miscare pe care o fac in ziua respectiva,fie ca merg pe jos,alerg sau fac aerobic.
De asemenea, rezultatele dietei vor fi mult mai vizibile, iar jurnalul alimentar ma va motiva.

VREAU SA FIU SLABUTA !!!

[*3*]Ti-ai facut casuta :) sa fie intr-un ceas bun

Succes in tot ceea ce ti-ai propus
[*1*]

miha 13 apr 2009 13:27:04

multa bafta Roxana!!!! sa ajungi acolo unde iti doresti si sunt sigura ca daca ne tinem de treaba ...vom reusi cu siguranta[*2*]

Luna 13 apr 2009 19:13:52

Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 3577)
Vreau sa ma pun serios pe treaba,chiar daca acum numai mananc ca inainte,si am exclus din alimentatia mea :paine,dulciuri,prajeli si tot felul de alimente care m au adus aproape de 80 de kg...acum pe langa faptul ca vreau sa scap de cele 14 kg ,imi doresc si sa invat cum sa mananc sanatos .
Cu toti stim ca sportul este foarte important atat pentru sanatate cat si pentru silueta,asa ca sper ,ca zilnic sa fac miscare,fara a mai gasi tot felul de pretexte.
Am deschis acest ,,jurnal alimentar,, pentru ca zilnic sa notez fiecare aliment consumat la fiecare masa, inclusiv gustarile de pe parcursul zilei.Deasemnea o sa notez si miscare pe care o fac in ziua respectiva,fie ca merg pe jos,alerg sau fac aerobic.
De asemenea, rezultatele dietei vor fi mult mai vizibile, iar jurnalul alimentar ma va motiva.

VREAU SA FIU SLABUTA !!!


[*1*]Mult succes si multa ambitite iti doresc, Roxy, si sa ajungem sa sarbatorim impreuna reusita fiecareia dintre noi !! [*13*]
Si eu vreau sa fiu slabuta :)!

Roxana 13 apr 2009 19:39:39

Multumesc frumos pentru primire.
Astazi vin si cu o veste buna....acum 10 minute m am cantarit,si surpriza am 69.3 de kg,maine dimineata o sa ma cantaresc cum trebuie sa vad sigur.
Meniul meu de azi a fost:
-mic dejun - cereale fitness cu lapte 1,5 grasimi
-pranz - salata cu ton ( 3 rosii,castraveti,1/2 ardei gras, 6-7 ridichi, 50 g telemea vaca 10 % grasimi si cateva masline verzi,2 conserve ton in apa,1 lingura ulei masline si lamaie...) acesata salata a fost pentru 5 persoane.
-cina -un iaurt cu fructe 0,2 grasimi
Ca gustare pe tren am avut 250 ml coca-cola light...scria k nu are zahar si 0,4 calorii la 100 ml.
Miscare....doar am mers pe jos aproximativ 1 km.

Sunt foarte fericita,parca suna mai bine 69 decat 78 cat aveam cand am inceput o alimentatie sanatoasa!:-*:-*:-*:-*

Roxana 13 apr 2009 19:41:10

Apropo ,azi cand am ajuns acasa de la sora mea si ma vazut cele 2 surori de aici si cumnatul meu a zis : ,, Vai ce ai slabit,nu te mai recunosc....ce te ai tras la fata !,, ;))

Acum am pun sa fac un pic curat in casa...curatenia de primavara ...ajuta la arsul caloriilor!

miha 13 apr 2009 19:52:00

te felicit roxana[*4*][*1*] si multa bafta in lupta cu kg !!!!

Roxana 13 apr 2009 19:57:19

Citat:

Anterior postat de miha (Post 3734)
te felicit roxana[*4*][*1*] si multa bafta in lupta cu kg !!!!



Ms la fel...toate vom reusi cu un pic de ambitie si cu o alimentatie sanatoasa!
Bafta si tie ...:-*:x:-*

miha 13 apr 2009 20:00:19

ms mult de tot!!!chiar am nevoie!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:13:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO