forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9651)

sabyy 15 iul 2011 17:59:17

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 724178)
Buna,Saby,am venit sa te salut si eu la tine in casutza.>:D<
Ce ai mancat tu pe 12,ultima zi cand ne-ai zis ce ai mancat,e f putin.Numa salata cu putin pilaf la cina..(orezul e de evitat seara,mai bine la pranz),seara era ok salata cu branza..sau ou,sau peste.Sau ciorbe racoroase de legume:)
O dieta echilibrata e cea mai bina,in sensul:3 mese de preferat la aceeasi ora zilnic,cateva gustari,si sport sau miscare zilnica.
Acuma daca vrei neaparat un nume de dieta,unde-s reguli precise ,una buna ar fi MOntignac,pe care o tin si eu.Exista si o gasca care sa te ajute cu sfaturi si retete,se mananca bine pt ca nu se tine cont de calorii si de niscaiva combinatii,se renunta din start la orez,faina alba,zahar,cartofi,si se slabeste intr-o veselie(cine tine strict cel putin 2 luni).
Cat despre haine...imi pare rau ca esti in doliu,condoleante..dar haine negre de in acolo nu se gasesc?Cele mai bune sunt fibrele naturale,in,bumbac..
Succes si o seara buna!>:D<

Multumesc pentru sfaturi, voi intra la Montignac, chiar nu stiu nimic despre aceasta dieta.
Cat despre haine din fibre naturale, se gasesc, dar mai rar, cel putin in magazinele la care merg eu.

sabyy 15 iul 2011 20:27:59

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Buna fetele....
M-am informat referitor la cateva diete, iar unele dintre ele mi se par destul de dificil de tinut, din punctul meu de vedere.:D

jolye79 15 iul 2011 21:17:22

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Citat:

Anterior postat de sabyy (Post 724333)
Buna fetele....
M-am informat referitor la cateva diete, iar unele dintre ele mi se par destul de dificil de tinut, din punctul meu de vedere.:D

Salutare! Pana te hotarasti ce dieta sa tii, ai putea sa-ti faci putina ordine in programul de masa - trei mese pe zi si doua gustari la ore...relativ fixe - sa eviti carbohidratii seara si sa postezi cam ce mananci in fiecare zi. Asta asa, ca sa nu pierzi timp pretios. Apoi...poate nici n-o sa mai ai nevoie de o dieta cu renume. Daca te hranesti sanatos si in cantitati rezonabile, cu putina atentie la combinatii, vei slabi cu siguranta. Succes!

sabyy 16 iul 2011 18:09:07

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 724365)
Salutare! Pana te hotarasti ce dieta sa tii, ai putea sa-ti faci putina ordine in programul de masa - trei mese pe zi si doua gustari la ore...relativ fixe - sa eviti carbohidratii seara si sa postezi cam ce mananci in fiecare zi. Asta asa, ca sa nu pierzi timp pretios. Apoi...poate nici n-o sa mai ai nevoie de o dieta cu renume. Daca te hranesti sanatos si in cantitati rezonabile, cu putina atentie la combinatii, vei slabi cu siguranta. Succes!

Buna, multumesc ca mi-ai vizitat jurnalul:), precum si pentru sfaturi, dar ma cunosc fosrte bine, daca nu urmez o dieta, nu slabesc.x-(
Si din proprie experienta am observat ca reactionez bine la Atkins. Dar acum este vara, si Atkins prea este recomandat.
Mie imi trebuie o dieta, altfel nu pot slabi.:D

sabyy 16 iul 2011 18:39:29

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Sa va povestesc cate ceva din lucrurile pe care le-am facut eu azi.
Mi-am cumparat un costum de baie, nu tineam neaparat, ma obisnuisem cu costumul din doua bucati ca de baba, si cu cele intregi, am doua, unul dintre ele cred ca este de piscina ca ma acopera foarte mult.
Si am gasit unul dragut cu un slip exact cum imi doream, iar sutienul nu este clasic, se leaga dupa gat, si imprimeul este dragut.:D

sabyy 16 iul 2011 19:27:32

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Sa nu va inchipuiti ca arat in el super....nu la kg mele ar fi imposibil asa cevax-(x-(x-(x-(
Dar macar nu mai este naspa, este aproape ce imi doream.
Ca sa fie exact ce imi doream, era ca purtatoare de costum de baie sa aiba cu macar 10 kg mai putin.
Nu imi doresc ceva exagerat, dar macar sa mai am din nou talie.......oare se poate?:D:D:D

anes 16 iul 2011 20:41:50

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
-10 kile este si talie este si telul meu!

Asa ca hai, la treaba cu noi ... Incearca sa-ti calculezi caloriile. Eu nu stiu daca acum vara pot tine vreo dieta anume, cu un meniu fix ...

sabyy 16 iul 2011 20:46:14

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 725087)
-10 kile este si talie este si telul meu!

Asa ca hai, la treaba cu noi ... Incearca sa-ti calculezi caloriile. Eu nu stiu daca acum vara pot tine vreo dieta anume, cu un meniu fix ...

Eu sa calculez calorii?:-o:-o:-o
Asta imi displace cel mai mult:((:((:((:((

anes 16 iul 2011 21:00:26

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
E cea mai simpla dieta ... Tii cont de niste reguli, 3 mese+2 gustari, nu carbo seara, apa multa. Cam 1400 calorii si sport macar 30 min /zi. Daca nu merge cu 1400 calorii, trebe sa scazut la 1300, pana la minim 1100.
De ce nu te inscrii in concurs?

sabyy 16 iul 2011 21:05:57

Re: Jurnal Sabyy. Imi doresc o dieta potrivita!
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 725099)
E cea mai simpla dieta ... Tii cont de niste reguli, 3 mese+2 gustari, nu carbo seara, apa multa. Cam 1400 calorii si sport macar 30 min /zi. Daca nu merge cu 1400 calorii, trebe sa scazut la 1300, pana la minim 1100.
De ce nu te inscrii in concurs?

Concursul de toamna?
Parca s-au terminat inscrierile, iar concursul nu a inceput?
Si oricum, nu ma pot inhama la asa ceva, nu vreau sa incurc pe nimeni!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:02:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO