Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 14:43:15
Scorpia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

offff...intai de toate gresala mea cea mai mare e ca nu beau destule lichide, max 750 ml/zi apa plus cele 400ml care provin de la cafea(se pune si asta la socoteala nu?)
Ceaiurile nu pot sa le suport. De nici un fel. Degeaba imi fac ca nu beau.
Mi-am luat o cutie de ceai adipos de vreo luna si nici nu am desfacut ambalajul...super, nu?
azi mi-am facut si eu o omleta la micul dejun...ca sa nu mai zic ca nu mananc dimineata .... dintr-un ou, putina ceapa, ardei gras, ciuperci si putina branzica de oaie.
Ceapa, ardeiul si ciupercile le-am calit intr-o lingura de ulei de floarea soarelui ( nu am apucat sa-mi iau de masline).
Dupa ochi am estimat-o la 100gr si banuiesc ca a sarit de 200 kcal.
Stiam ca condimentele nu sunt indicate in dieta.
Nu dau pofta de mancare sau ceva asemanator?
Si mie imi plac ciorbele cu bors si ardei iute dar nu am mai mancat in ultima vreme decat fara ardei.
Daca mananc cu ardei iute trebuie sa mananc si niste paine ca altfel imi ia gura foc. Asa ca ma las pagubasa.
Zici ca daca mananci mai mult timp sub limita metabolismului bazal se invata organismul cu mai putin si apoi te ingrasi la loc?
Asta e naspa!
  #22 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 15:51:04
Scorpia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Multumesc de urari fetelor!
Va doresc si voua tot ceea ce imi doresc si mie!
  #23 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:39:33
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de Scorpia Vezi mesajul
Salut,
Sunt o scorpie de 29 de ani care la 1 an si doua luni dupa nastere nu a fost in stare sa dea jos kg puse in plus.
Dar am luat-o in sfarsit pe calea cea buna!
Mi-a lipsit vointa si faptul ca am fost obligata sa iau elevit, calciu si fier pe timpul alaptarii.
Am renuntat in timpul alaptarii o luna la ele si am putut slabi 5 Kg dar ajunsesem sa ametesc in pat cand ma intorceam de pe o parte pe alta. Binenteles ca le-am pus la loc in 2 luni dupa ce am inceput sa iau vitaminele.
Ajunsesem sa ma trezesc pe la 4 dimineata cand ma rodea stomacul de foame....mancam dulciuri intr-o zi cat mananca un om sanatos care vrea sa se mentina intr-o saptamana.Pastilele mi-au dat o pofta nebuna de mancare si deabia acum, la trei luni dupa ce am oprit alaptarea si vitaminele am inceput sa ma pun pe picioare.
De o luna am inceput regimul in sine si am slabit de la 75 Kg la 72.
Ma uit in oglinda si nu ma recunosc. In toate visele ce le am sunt cum eram inainte, niciodata nu ma visez grasa.
Ma doare cand ma vad cu cineva cunoscut care ma intreaba: "Dar ce-ai patit de te-ai ingrasat asa mult!
Persoanele astea chiar nu realizeaza ca te fac sa te simti prost?
Chiar daca in felul lor iti vor binele....
De glume proaste ce sa mai zic!
Toata familia ma face in fel si chip...Dar nu am sa le mai sau aceasta ocazie...
Mi-am propus ca pana in iunie anul viitor sa am iar 55 Kg.
In nici un caz nu am sa ma grabesc pentru a nu-mi da organismul poeste cap.
Nu am nevoie de dungi pe burta sau altele.E de ajuns ca mi-i s-au lasat sanii dupa alaptare...
Si imi promit mie insami ca dupa ce voi termina cu dieta voi continua sa mananc sanatos!
Bine ai venit,
Imi pare rau ca te simt asa dezamagita,dar te inteleg ca si eu am fost ca tine ,nu-mi venea sa mai ies din casa ,nu mai intram in haine,eram nervoasa pe mine caci orice tentativa de a incepe o dieta se solda cu esecul.
Trebuie sa te mobilizezi ,sa te ambitionezi si sa lupti cu kg. in plus. Sunt convinsa ca vei reusi ,sa vezi ce multumita vei fi cand treptat ,treptat vei incepe sa intri in vechile haine,vei starni admiratia sotului(nu te mai gandi la divort).De tine depinde totul ,esti inca tanara ,poti slabi mai usor.Eu pot spune ca m-am ambitionat de-abia de 2 sapt. Cand ma uit in dulap acum zambesc cand imi privesc blugiila gandul ca curand voi intra in ei. Sunt bucuroasa ca am reusit de 2 sapt. sa nu mai mananc nimic dulce. si tu poti reusi. Am citit povestea ta intr-un subiect ce l-am creat eu cand m-am inscris aici''grupul 30-45 ani'' ,m-ai impresionat caci m-am regasit in tine. Succes!!.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:45:50
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de Scorpia Vezi mesajul
offff...intai de toate gresala mea cea mai mare e ca nu beau destule lichide, max 750 ml/zi apa plus cele 400ml care provin de la cafea(se pune si asta la socoteala nu?)
Ceaiurile nu pot sa le suport. De nici un fel. Degeaba imi fac ca nu beau.
Mi-am luat o cutie de ceai adipos de vreo luna si nici nu am desfacut ambalajul...super, nu?
azi mi-am facut si eu o omleta la micul dejun...ca sa nu mai zic ca nu mananc dimineata .... dintr-un ou, putina ceapa, ardei gras, ciuperci si putina branzica de oaie.
Ceapa, ardeiul si ciupercile le-am calit intr-o lingura de ulei de floarea soarelui ( nu am apucat sa-mi iau de masline).
Dupa ochi am estimat-o la 100gr si banuiesc ca a sarit de 200 kcal.
Stiam ca condimentele nu sunt indicate in dieta.
Nu dau pofta de mancare sau ceva asemanator?
Si mie imi plac ciorbele cu bors si ardei iute dar nu am mai mancat in ultima vreme decat fara ardei.
Daca mananc cu ardei iute trebuie sa mananc si niste paine ca altfel imi ia gura foc. Asa ca ma las pagubasa.
Zici ca daca mananci mai mult timp sub limita metabolismului bazal se invata organismul cu mai putin si apoi te ingrasi la loc?
Asta e naspa!
Cu bautul lichidelor ma lupt si eu. Stau si acum cu o cana pe birou de azi-dimineata si nu reusesc s-o termin. As putea sta zile intregi sa nu beau lichide .
Eu asa am citit in dieta Monty care condamna dietele hipocalorice tocmai din acest motiv ,caci organismul se invata si cu o ratie mai mica de mancare iar dupa dieta kg. revin .
Mi-am format un stil de viata ,incercand in primul rand sa mananc mai sanatos,asa am personalizat dieta monti ca pt. mine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 16:55:14
Scorpia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Bine ai venit,
Imi pare rau ca te simt asa dezamagita,dar te inteleg ca si eu am fost ca tine ,nu-mi venea sa mai ies din casa ,nu mai intram in haine,eram nervoasa pe mine caci orice tentativa de a incepe o dieta se solda cu esecul.
Trebuie sa te mobilizezi ,sa te ambitionezi si sa lupti cu kg. in plus. Sunt convinsa ca vei reusi ,sa vezi ce multumita vei fi cand treptat ,treptat vei incepe sa intri in vechile haine,vei starni admiratia sotului(nu te mai gandi la divort).De tine depinde totul ,esti inca tanara ,poti slabi mai usor.Eu pot spune ca m-am ambitionat de-abia de 2 sapt. Cand ma uit in dulap acum zambesc cand imi privesc blugiila gandul ca curand voi intra in ei. Sunt bucuroasa ca am reusit de 2 sapt. sa nu mai mananc nimic dulce. si tu poti reusi. Am citit povestea ta intr-un subiect ce l-am creat eu cand m-am inscris aici''grupul 30-45 ani'' ,m-ai impresionat caci m-am regasit in tine. Succes!!.
Multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi-i le-ai scris.
Esti o draguta.Mi-ai scris ca te-ai regasit in mine, sa speram ca ai trecut de faza asta ca e cam naspa.
Nu stii cat conteaza o vorba de bine venita de la un strain in timp ce familia nu stie decat sa faca mistouri. Proasta eu ca-mi bat capul cu ei!
Cred ca as fi acceptat mai usor glumele proate daca nu majoritatea veneau de la sotul meu. E un *****, ce sa mai! In loc sa ma ajute, mai mult m-a demoralizat.
Oricum, banuiesc ca orice femeie care pune intr-un timp relativ scurt un numar mare de kg trece printr-o perioada mai rea. Nu cred ca sunt nici prima nici ultima de care face familia misto. glumele prietenilor nu le-as fi dat importanta daca nu ma pistonau si ai mei cu glume proaste. Ma doare cand vad tipe care la 6 luni dupa nastere arata demential. Offff!!!!! Banuiesc ca pe zi ce trece in momentul in care va incepe sa se vada scaderea in greutate voi incepe sa ma simt din ce in ce mai bine.
Naspa ca am luat f mult in greutate si m-am schimbat complect de nu ma mai recunosc. Inainte de sarcina aveam 60 kg si nu eram multumita.
In ultimii 2 ani din cauza statului in fata calc ma ingrasasem 5 kg si nu eram multumita. Dar dupa nastere cand am ajuns la 75 kg?
Oricum am redus dulciurile (imi fac o placere doar o data pe sapt) si in rest zaharul din cafea, am renuntat si la prajeli si paine incercand sa tin un regim hipocaloric sub 1200 cal.
Pana acum intr-o luna am slabit 3 kg dar ma sperie ce am citit despre incetinirea metabolismului si stagnare.
Am vazut ca tii dieta monty personalizata pt tine. De asemeni am vazut ca ai slabit aproape toate kg pe care ti-i le-ai propus. E de bine! Ce schimbari ai facut in dieta si ce efect au avut?
  #26 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 19:39:39
Scorpia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Sunt pe drumul cel bun(sper!!!)

Buna fetelor.
Sunt Gabi si in cateva luni voi avea 30 de ani asa ca ma gandesc ca langa voi m-as incadra cel mai bine, asta binenteles daca ma primiti.
Tot colind pe aici de cateva zile, citind franturi din jurnalele fetelor sau despre diferite diete.
In aceste cateva zile am invatat o gramada de lucruri folositoare si vad ca pe zi ce trece mai invat cate ceva. Ce inseamna sa primesti un sfat de la un cunoscator!!!!
Si pana la urma toate suntem aici din acelasi motiv.Sa slabim si cel mai important lucru sa facem tot posibilul sa ne simtim iar bine in pielea noastra.
Cat de mult conteaza o vorba buna, o incurajare! Si cum au reusit atatea fete pana acum, noi nu o sa ramanem mai prejos!
Bafta la toata lumea in dieta pe care o tineti si sa ne auzim de bine!
  #27 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:07:22
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Buna seara, Gaby!
Scuze ca-ti raspund asa tarziu, acum am inrat si prin jurnalul meu si am vazut mesajul
In primul rand, cum ziceam, pare complicat <Monty tocmai din cauza indicilor glicemici, dar aici pe site (si la Gasca Monty) sunt liste complete cu toate alimentele, sunt vreo 3 foite, fetele la inceput si le lipeau pe frigider..eu m-am multumit sa scriu la fete cam ce vreau s amananc a doua zi si ele ma corectau..NU e complicat!!Daca o fac eu o poti face si tu
daca ai vazut ca sari mereu carbo nu e bine, in nici o dieta nu e indicat, se sitie ca acesti carbo multi ingrasa sau te tin pe loc din slabire, proteinele si grasimile bune te slabesc..Pare ciudat da e adevarat
Cat despre mesaje private intra aici http://forum.slabute.ro/regulament/t...v1-6-a-87.html si citeste, e o pagina doar, dar e f important sa stii ce poti si ce nu poti face pe acest site
Cu zaharul, e exact cum zici tu, e ca un drog, daca micsoresti din ce in ce mai mult "doza" pana a renunta de tot o sa-i faci un mare bine organismului.
Eu nu am mai atins zahar decat "accidental", din mai daca am mancat de vreo 6-7 ori ceva cu zahar..
Cat despre mesaje, cand cineva te intreaba ceva la tine in jurnal ii raspunzi tot la tinedaca vrei neaparat sa-i raspunzi in jurnal, atunci fa-o..cum fac eu acum, m-ai intrebat la mine ceva si puteam sa raspund acolo..dar aici il vezi mai repede, nu sunt restrictii din punctul asta de vedere, cand vei implini 300 de mesaje vei putea trimite mesaje private(cand vei avea statutul de slabuta iar cand vei avea 1000 (slabuta cu vechime) vei putea schimba si date personale prin mesaj privat, tip id sau telefon
Citeste conditiile si te vei lamuri.
Acuma, ca sa-ti explic cum sa-ti apara mesajul citat in raspuns, vezi ca sub fiecare mesaj sunt niste "iconite", scrie pe ele "citat" "+"", "nota", la mesajul la care vrei sa raspunzi apesi pe acel plus(+"), pe urma deschizi fereastra de "Raspuns", cum faci normal, si acolo iti va aprea mesajul citat..te pozitionezi dedesubt si scrii raspunsul.
Sper ca ai inteles
NU stiu daca m-ai mai intrerbat ceva, daca mai ai nelamuriri nu ezita s ama intrebi!
O seara buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:11:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

lGaby, te asteptam aici in casuta asta http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...05-a-6394.html
aici vei gasi prietene adevarate care au multe probleme asemanatoare alor tale, vei gasi prietene adevarate acolo!!E si Aly, o cunosti deja..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:21:42
Scorpia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
lGaby, te asteptam aici in casuta asta http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...05-a-6394.html
aici vei gasi prietene adevarate care au multe probleme asemanatoare alor tale, vei gasi prietene adevarate acolo!!E si Aly, o cunosti deja..
Deja am intrat, sau mai bine zis am scris un mesaj si la rubrica aceea.
Merci, esti o dulce. Sa stii ca azi am tot stat si mi-am rupt urechile si am incercat cu "citat" si a mers.
E acelasi lucru?
Ca apare persoanei si mesajul la care am facut referire.
  #30 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:24:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Mai, nu stiu daca ai intrat acolo, ca eu mesajul nu l-am vazut..
E cam acelasi lucru, cu citat, dar cu plusul poti face mai multe citate, de ex sa raspunzi la mai multe fete odata, selectezi toate mesajele pe csare le vrei, si pe urma raspunzi..te duci sub fiecare citat si le raspunzi.E pt citate multiple
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, aceasta, alaptat, ambitia, ani, avea, calorii, capat, data, dieta, duc, greutate, jurnal, jurnale, kilograme, ma, mamica, mamici, oare, pana, regim, regimul, sanatos, slabit, sper, tin, voi

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dieta dupa nastere Slabuta Dupa sarcina 18 15 apr 2012 13:35:40
Nu observa ca am slabit... Anca77yvb Motivatie 70 13 sep 2011 20:21:22
Ce ati folosit dupa nastere pentru ingrijirea voastra? ianna Dupa sarcina 3 30 nov 2010 13:02:27
Cum scap de 8 kg dupa nastere? silvana Dupa sarcina 22 11 mai 2010 10:25:43
Probleme cu picioare, dupa sarcina Olguta4ever Dupa sarcina 8 05 ian 2010 02:14:45

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole